Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Електрически тротинетки, доколко са безопасни


The Best Forman

Recommended Posts

  • Отговори 78
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • maxrpm

    21

  • The Best Forman

    10

  • zloQQ

    8

  • Bondo

    7

Най-много писали в темата

Ми да, слагали оловни кутии на транспондера, в мазЪта и разколачване. Сутринта пред детската градина на малката имаше една такава.

Мат'ряла си е такъв. Може да е тиква, ама за това поне е прав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся па матреала лош. Напротив! Хората помагат да се реши проблема на софиянци с тротинетките.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха , True, true! :) Mного добре е направил човека, даже ако иска му плащам безина има още 2-3 останали, днес видях някакви 40 годишни недоносчета , да ги карат ...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я виж ти, 10% на ден, значи до 15 септември ще изчезнат:

http://mysofia.bg/news/nai-malko-15-elektricheski-skutera-sa-bili-otkradnati-oste-v-parvia-den-sled-puskaneto-im-v-sofia/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка американската фирма Lime започва бизнеса си в кампусите на аметиканските университети .. ами да си седят там .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам с останалите бройки да се направи надбягване на НИМ, който се пребие по - жестоко при падане от дупка, печели 6лв , да си купи бинт и кутия цигари. Счупени зъби, в следствие на асфалтовата екзема, се поемат от форумния заболекар , при заплащане в пълен размер , разбира се ! :)
Аз ще снимам с GoPro то на Миро, "ожесточената" надпревара!

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почнаха ги:

https://www.24chasa.bg/novini/article/7637862

 

Сега очаквам да измислят закончето, поредната промяна в ЗДвП и т.н. :)

 

Реално, незаконни са, само защото няма написана думата "тротинетка" в закона. Според мен са същите, като колоездачите. И колелото може с 20-25км/ч и тротинетката (поне на обикновените толкова им дават).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам кой и защо ще глобяват.

Май единствените в полезрението на органите са само автомобилистите , щот има к'во да ни вземат (я пари , я точки) .. вчера гледам един герой на острова спря кола , дет влезе в насрещното , а преди две седмици един малоумен велосипедист на ул. Позитано за една бройка да му натрошат краката и да потроши огледалата на три коли , щот без да иска влезе срвщу движението . Днес същата работа , ама с каруца.

К'во да си говорим въртят сучат и все колите са им виновни , а в закона за ППС (не че го дочетох) , ама се говореше само за автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто сега са актуални тротинетките и тия аутисти в кат искат да са актуални, за пореден път имитирайки дейност. всяко чудо за 3 дни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова не се занимавам с КАТ , щото са ****и *******и.  Иначе новите им рапиди са хубави , ама пак са  си ****и. :) Дано вярно да е за 3 дни и да се мирнат всички ...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само тук това нещо, в Белгия, Германия   и Франция вече обмислят как да се действа  с нарастващият брой  акумулаторни тротинеки  и зачестилите произшествия  с тях, тъй че това ще дойде и тук.

Има го написано  в новинит както на български, така и на чужди издателства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЦЪК

Това също не го одобрявам .. за голямата корпорация може и "легални" , за крайния потребител не , ама няма да последния случай на двоен стандарт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж на 0:41 , тоя как не му се изправи косата , незнам ... :) Този акт лесно пада според мен това е мпс под 50сс и не подлежи на регистрация. Не си спомням дали имаше нещо за максимална конструктивна скорост или не... В акта пише че е с мощност 750W , но е ППС , по тази логика каруцата с кон е 0.745699872 KW.

 

Дори и само да погледнем Наредба за регистрацията на МПС

(3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 57 от 2007 г.) Не подлежат на регистрация по реда на тази наредба:

1. тролейбусите;

2. верижните, строителните, селскостопанските и другите самоходни машини;

3. моторните превозни средства, предназначени за състезания по затворен маршрут;

4. велосипедите с допълнително монтиран двигател;

5. инвалидните колички с двигател.

Според точка 4 и точка 5 , няма как това да подлежи на регистрация. Наредбата нищо не казва за вида на монтирания двигател.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен друго ме изкефи. Как човекът си е сложил каската за пред камерата. Хахахаха... Пародия.

 

Заставаме на един оживен булевард, където се движат и хора с тротинетки - нито един няма каска, защото иначе щяха да карат колело. :) Ако добавим предпазната екипировка, то удобството на сгъваемата, компактна тротинетка отива по дяволите. По-добре колело, където си седиш :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Понеже знам, че всички защитници на тротинетките в този форум имат чувство за хумор:

 FB_IMG_1569219650060.thumb.jpg.f166e0de1d0c0c3cf50daa65934940ad.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...
Преди 1 час, The Best Forman написа:

ЦЪК тротинетките са безопасни , но водачите им ...

Как се карат тротинетки могат и КАТ да видят сами, ако въобще някой гледа многобройните камери из цяла София, но както знаеме и виждаме- КАТ си барат ..... освен ако не връчите кеш под документите.....

Добре че този запис стана обществено достъпен, че на шофьора да му се размине заради поредният безсмъртен олигофрен.......

Надявам се момчето с тротинетката да се оправи бързо и да му дойде акълът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За огромно съжаление шофьора ще го изкарат виновен, ще го осъдят на затвор и години без книжка, а записа само ще помогне затвора да е пробация , в новините ще кажат че е карал с "бясна" скорост. В БГ няма и няма и да има виновен пешаходец. Аз като пешаходец съм псувал бабичка в очите че пресича бул Ленин, тя ме гледа като пребозало теле и просто каза че била бързала...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да си прав (за съжаление) .. Биг Брадър вижда всичко и видеото изчезна за секунди от ФБ , а тоя ако не е вече инвалид бих му помогнал (без възможност за социални помощи) .. не мога да си помисля какво му е на шофьора на Голфа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, The Best Forman написа:

Може и да си прав (за съжаление) .. Биг Брадър вижда всичко и видеото изчезна за секунди от ФБ , а тоя ако не е вече инвалид бих му помогнал (без възможност за социални помощи) .. не мога да си помисля какво му е на шофьора на Голфа.

 

Видеото е изчезнало ли... за чий? Сутринта го даваха по Нова телевизия. :) Келемето си караше вдясно от колите и изведнъж си мина между колите с доста добра скорост, и изобщо дори не погледна наляво, дали не идва кола. Пресичаше всички платна, както не трябва... дори там лентата е непрекъсната и двойна. ГолфУ го бутна доста леко, но му е счупил крака - нищо му няма с две думи :) Другия път ще гледа къде се движи. 

 

Лошото е, че от ГолфУ слезе мъж на средна възраст и сигурно ще си го отнесе той... но видеото си го има в "Здравей България" и са го видели доста милиони зрители, така че не знам как е изчезнало и защо :)

 

Межу другото, качеството на видеото по телевизията беше супер ясно и се виждаше всичко много добре. :)

 

ПП: А колко мразя лайненца със слушалки на пътя... които не знаят къде се намират и си мислят, че участват в клипа на песента, която слушат, сигурно: 

image.png.cee3b6b872e9e547afd7e423d740c4dc.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видеото не трябва просто да помогне на човека с колата и да докаже кой крив и кой прав и да оневини шофьора. А трябва солидно да одрусат пишлемето с тротинетката. Отделно шофьора би могъл да го погне по съдебен ред...

 

Гледам ги всеки ден тези с тротинетките. Карат където и както си поискат. По платното за движение и по тротоарите. Контрол няма никакъв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То същото важи и за пешеходците и велосипедерастите, началник. Реално важи и за автомобилите, просто те са физически ограничени да правят простотии (до някаква степен). Контрол на движението на каквото и да е в България няма. Даже гледам, че пендерите от КАТ драстично са намалили и тая зверски безсмислена и непотребна дейност снимането.

 

И все пак, на фона на липсата на какъвто и да е контрол, движението е сравнително ок. Което го отдавам на самосъзнанието на по-голямата част от хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че автомобилите не са по-ограничени да правят простотии. Правят си ги, но са по-лесни за хващане. Кеф ти с камера, кеф ти от пешак или патрул. Само заради лесния и видим рег. номер. А за да хванеш тротинеткаджия, велосипедист или пешеходец е нужен малко по-голям напън. Който напън не му се прави на никой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бахти! Честно, на тоя му е малко т’ва! Колко пък да си прост, че да пресечеш платната без да се огледаш изобщо? Тотален дебил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.