Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

No Communication with Instrument Cluster / Button for driver assistant system defective


d3pr35or

Recommended Posts

Здравейте колеги!

 

Случайно някой да е имал подобен проблем или да е чувал или пък да знае как се решава.

Преди 2 - 3 дни внезапно (подчертавам го) при запалване на колата, таблото откачи. Нямаше индикация за скорост, обороти, гориво и всевъзможни светлини и индикации.

Основен проблем, който ми се изписва покрай всички други е "Button for driver assistant system defective" и реално не можех да скроля по менюто и въобще мулти волана също беше тотал щета.

Прибрах се до нас придружен от всякакви уорнинги. Бушоните са здрави (оттам тръгнах първо).

След закачане на с кабел през VCDS като основен проблем виждам липсата на комуникация с всички системи "No Communication with Instrument Cluster".

Предполагам става въпрос за цялото табло с инструментите?

Разкостих всико, като прегледах кабеляци (беше леко мазало там покрай връзването с алармата, когато е правено), но и оттам не излезна нищо. Просто подмених стария банд с нов и оправих доста хлабави връзки. Надавах се да е оттам ама уви.

Едва ли може да е от самите бутони по волана (десния за менюто). Някакви идеи?

Предполагам, че ако поръчам нов клъстер или втора ръка (най - вероятно), ще трябва да се клонира стария с новия, за да не влизам във филми с нови прекодирания на ключове и темподобни.

Ако се окаже това, къде мога да направя прехвърляне (клониране) на данните (км, имобилзайзер и т.н.).

Трябва ми препоръчан човек.

 

Благодаря предварително !

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Здравейте колега, 
мисля, че имам подобен проблем с моето табло на октавя 2 (преди фейс лифта) - Мига ми постоянно лампата на ръчната и изписва аларма/съобщение за break fluid, но вече минах през 2 сервиза и нямам проблем нито с със спирачната течност, нито с капачката/сензор на казанчето ѝ, нито със самите спирачки...
- решихте ли вашия проблем?
- таблото ли се оказа? 
- намерихте ли майстор, който да разбира от ел. инсталации и табла?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.