Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна антифриз 1.6тди


magnum97

Recommended Posts

Здравейте собственик съм на рапид1.6тди cayc .Тази година става на 5 години и мисля че е редно да сменя антифриза поръчал съм 2 бутилки оригинален ВАГ ,но се зачудих дали ще достатъчни ,антифриза е концентрат ако някок има идея в какво съотношение се разрежда и колко литра събира ще  бъда благодарен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съотношението е посочено от производителя на опаковката.

Стамдартно от концентрат за -60 , при разреждане 1:1 става за -24-25 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Long life значи, че е с по-дълъг живот от предното поколение, а не вечен. Дали трябва да се сменя гледаш спрямо указанията на производителя (производителя на колата).

Всеобщият принцип (който е далееееч от официален) е, че червеният антифриз се сменя на 5г. и това му е long life-а. Но това не значи, че производителя не е казал да се сменя на 3 или на 6. Макар че за нищо не съм виждал по-дълъг сервизен интервал от 5г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.