Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 2 - окабеляване .


ДБД

Recommended Posts

Здравейте !
От скоро съм във форума и отскоро имам Октавия - 2 . Автомобила заводски е без допълнителните светлини за мъгла . Питането ми е, има ли фабрично окабеляване до бронята или е необходимо да се прави допълнително, ако примерно реша да слагам фарове за мъгла на местото предвидено за тях / на бронята / ? 
ПС Не намерих подобна тема, за това пуснах тази . Ако наистина има, мола тази да бъде изтрита за да не пълним форума с едно и също ..
Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете за мъгла на този модел, не са ли и те до основните фарове?

Мисля (не съм сигурен) че няма окабеляване :) ама нека собствениците на този модел да кажат с точност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мисля, че не са ..  На положени - 0, светят само късите светлини без габарити,  без осветление на таблото и уредите  . На габаритите - светят габаритите, таблото и уредите , на третото положени, светят фаровета на къси + таблото и осветлението на уредите . Когато дръпна ключа назад, не става нищо ...   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ключа,  за колата по натам, че е натикана в гаража .. Шкодата е закупена от ЕТ и регистрирана м.10.2006г. Взех я от познат и към момента е на 192000 км. 

Photo-0007.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май имаш само заден габарит (стоп) за мъгла. След малко ще снимам моя ключ (макар че е окти 2003-та)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, vladkant написа:

Май имаш само заден габарит (стоп) за мъгла. След малко ще снимам моя ключ (макар че е окти 2003-та)

Сигурно е така .. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, този ключ е само за заден фар за мъгла. За окабеляването не съм сигурен, но със сигурност ще трябва друг ключ с още една позиция за предните фарове за мъгла.

Може да пробваш да махнеш едната решетка, която е на мястото на фара за мъгла и да провериш дали има кабели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, ДБД написа:

Когато дръпна ключа назад, не става нищо ...   

Не е нищо. Би трябвало да светва задния фар за мъгла. Колко позиции имаш при издърпване - една или две? При мен са две: първа - светват предните фарове за мъгла и втора - светва задния фар за мъгла. Ключът е такъв:

 

Untitled.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, баш майстора написа:

Не е нищо. Би трябвало да светва задния фар за мъгла. Колко позиции имаш при издърпване - една или две? При мен са две: първа - светват предните фарове за мъгла и втора - светва задния фар за мъгла. Ключът е такъв:

 

Untitled.png

 

Така е, светва допълнителната светлива за мъгла на задния габарит ..., ама няма кой да погледне . Иначе ключа е едностепенен при издърпване ..  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаммм...само за отзад е! Погледни както е казало по-горе някой, дали зад решетките има кабели. Ще е хубаво да са там, иначе ще трябва окабеляване. Разходка до някоя морга може да те снабди с всичко необходимо (канели, фарове и ключ) на прилична цена, но си е занимавка. Успех в начинанието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Да не пускам нова тема, та реших да попитам в тази . По-горе, писах, че на положение - 0 на ключа, при запалване, светят само късите светлини, без габаритите,  осветлението на таблото и това на средния панел . Питането ми е - това ли са автоматичните светлини, за които четох .. ? Могат ли да бъдат деактивирани или така е заложено фабрично ?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има два варианта Скандинавия и Северна Америка. При запален двигател и свалена ръчна в единия случай светят само късите при другия светят  и стопове, къси, габарити. В зависимост от модула на автомобила има и опция да светят фарове за мъгла като дневни на %. Всичко това се отнася за октавия 2 преди фейслифт. Няма фабрична опция дългите да светят на %. Могат да бъдат деактивирани само чрез специализиран софтуеър не и от менюто на потребител.

Редактирано от Penata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.