Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Модул централно заключване


mom4ence

Recommended Posts

Здравейте,

 

Може ли да ме насочите къде се намира модулът на централно заключване.На предишната ми кола беше под волана , предполагам и тука е някъде там ?

Предполагам ,че и изглежда така

 

 

660000201504334009.jpg

Редактирано от mom4ence
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, ohboli19 написа:

В шофьорската врата . 

Това което е вързано с мотора за стъклото ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато имах проблем с централното заключване , в maximum key center ми обясниха че има корозирали проводници към/в модула на централното ,защото той се наводнявал от вода влизаща покрай стъклото на вратата , което ме кара да мисля че е там , във вратата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, ohboli19 написа:

В шофьорската врата . 

Имаш в предвид, че кутийката която търся се намира във вратата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://workshop-manuals.com/skoda/octavia-mk1/body/body_work/front_door_central_locking/central_locking_system/summary_of_components_of_front_door_seals/

Колега разгледайте това , надявам се като се поразровите да откриете това което е нужно .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще взема да прочета цялото ръководство и да не задавам повече въпроси във форума.

 

 https://tse1.mm.bing.net/th?id=OGC.2d82c7b77a9eba0b3d51334efbf8666e&pid=Api&rurl=https%3a%2f%2fmedia.giphy.com%2fmedia%2fCFJqC6fgQF4pG%2fgiphy.gif&ehk=HFA4tKDqfaKqHFcfEucr5A

Редактирано от mom4ence
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ето какво намерих при колегите в briskoda.net 

така че може би моята информация не е вярна за което се извинявам ... Това е под волана изглежда .

Като проверите моля Ви дайте обратно инфо .

imageproxy.jpeg

Редактирано от ohboli19
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го видях сега там.

 

PS: Следващият въпрос е кои кабелчата са за централното и кои за премигването на мигачите при заключване. 

Редактирано от mom4ence
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, колеги! Ако може да се включа в темата, без да отварям нова!

   Моя проблем с шкодата е свързан с централното заключване. Преди време ми изгоря бушона на централното... незнам по каква причина. Изчезнаха ми ел.стъкла, централно, ел.огледала, светлини в купето, зумер и други вързани към тоя бушон. Смених бушона и всичко заработи, с изключение на шофьорската брава и задните две брави. Шофьорската брава я смених с друга и дойдоха зумер и светлини. Остана проблема със задните брави. Проблема е на "кръст". С други думи, лявата брава отчита отворено/затворено, но не отключва/заключва. Дясната отключва/заключва, но не отчита на дисплея отворено/затворено. Направих диагностика с моя кабел. Комфорт модула каза следното:  

  Address 46: Central Conv.       Labels: 1C0-959-799.LBL
   Controller: 1C0 959 799 B
   Component: 4X Komfortgerбt HLO 0003
   Coding: 00259
   Shop #: WSC 31480
   VCID: 361FA5DB015F
3 Faults Found:
00912 -  Window Regulator Switch; Front Left (E40)
            27-10 -  Implausible Signal - Intermittent
00928 -  Locking Module for Central Locking; Front Driver Side (F220)
            27-00 -  Implausible Signal
00930 -  Locking Module for Central Locking; Rear Left (F222)
            27-00 -  Implausible Signal

Сега съм поръчал Регулатора на стъклата, който дава грешка да го сменя, понеже ми е проблемен. Копчето на шофьорското стъкло при натискане не тръгва стъклото всеки път, а когато си иска. При натискане обаче има голям товар без да се отваря стъклото.

       Ще помоля, някой ако е имал тези проблеми да сподели, за да мога да поправя колата.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Днес съм много доволен, че си оправих колата. След доста разглабяне на врати и прастмаси се оказа, че имам скъсан кабел на задна лява врата. Задна дясна брава почистих микросуича. Смених и регулатора на прозорците. Вече всичко работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.