Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 2 FL 2.0 TDI DSG


Recommended Posts

Здравейте колеги,

след двуседмично търсене на правилния автомобил, оглеждане разнообразни марки, четене по чужди форуми за плюсове и минуси се спрях пак на правилната марка. Автомобила който купих е Октавия 2 ФЛ 2012 година 2.0 ТДИ с ДСГ кутия.

Ето я и нея.

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

 

Днес си я взех частично обслужена от Трансексперт. Огромни благодарности на Евгени че се съгласи да я направи днес. Имаше свободен час чак във Вторник, но го помолих тъй като трябва да пътувам и той се съгласи. Беше сменено маслото на двигателя и ДСГ-то заедно с всички филтри, един тампон, О пръстен на ДСГ-то и един датчик . Каза че спокойно мога да пътувам. Естествено си записах час за  останалата част от обслужването( ролки, ремъци, обтегачи и водна помпа)

 

Като цяло автомобила е страхотен, вътре, вън......навсякъде. Много копчета , много настройки, много чудо................отне ми половин час да си свържа телефона към навито. Българска карта няма.....стига до гърция и след това бяло. Явно за Швейцарците не съществуваме. Все пак и намерих един кусур.........поглеждаш я от вън-голям автомобил, отвътре също...........ама вози като голф бе хора. Не че не съм го очаквал, не ми и пречи но все пак.

 

Това е в общи линии. Доволен съм от покупката и не съжалявам за нищо. Дано преживее и в ръцете на жена ми........все пак тя е основната причина да махна ВРС-ката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Една кола винаги трябва да има поне един кусур, ей така, против уроки! Много да те радва и без аварийно! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита покупка! Безаварийно да служи! Имам диск с карта и на Бг, но е момента не съм на линия. Ако не ти е спешно - към края на октомври ще ти го дам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията колеги.  След минати вече 1000 км мисля че вече мога да дам по обективно мнение. Бих искал да си върна думите назад за окачването.  В интерес на истината е доста добре балансирано. С всеки изминат километър започва да ми харесва повече и повече. Другото нещо от което съм очарован е разхода.

 

spacer.png София-Бургас   - след Пловдив карах между 140-160 заради лошия път и разхода до Бургас скочи до 4.8

 

spacer.pngЕлхово-Бургас - каране стриктно по ограниченията

spacer.pngТова е общия разход за тези 1000 км.

 

Не знам дали борда показва вярно но е факт че с един резервоар минах 1000 км и ми остана гориво за поне още 200.  В общи линии съм доста доволен от покупката, жената също.

 

На 16.08.2019 г. at 6:44, zloQQ написа:

Честита покупка! Безаварийно да служи! Имам диск с карта и на Бг, но е момента не съм на линия. Ако не ти е спешно - към края на октомври ще ти го дам

 

Благодаря за предложението. Свалих някаква компилация уж с нови карти за РНС510. Днес чакам да ми донесат външна ДВД записвачка и ще пробвам да си кача картите аз. Ако не се справя ще се възползвам от предложението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.