Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Свързване на xenon фарове


Mu7aKa

Recommended Posts

Здравейте закупих си оригинални фарове с лупи и на късите светлини, но нещо не мога да ги подкарам. 

 

Моите са с 8 пинови букси, ксеноновите с 10 пинови, уж прехвърлих кабелчетата от 8 в 10 пиновата букса в правилна подредба, но не светват.

 

За сега съм прехвърлих кабелите само на левия фар, десния (стария) светва, а от ксеноновите, който и да свържа не иска.

 

Явно някъде греша, ако някой може да помогне ще съм много благодарен!spacer.pngspacer.png

 

IMG_20190812_105924.jpg

IMG_20190812_105907.jpg

IMG_20190812_105936.jpg

IMG_20190812_105942.jpg

IMG_20190812_105947.jpg

IMG_20190812_105950.jpg

Редактирано от Mu7aKa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че са ми изпратили един правилен 10 пинов и един грешен конектори.

 

Аз просто съм прешил да тествам фаровете дали светят точно с грешния конектор. Смених конекторите и пак сложих кабелчетата в същата подредба както на грешната.

 

Като пусна фаровете на таблото директно светва символа за предни халогени, съответно на фара светят халоген и дългия едновременно. ?

 

Ксенона на късите не тръгва, явно наистина бъркам подредбата на кабелите, не е това което съм намерил тук в стара тема. Да отбележа също, че фаровете са купени "работещи", но не е гаранция че запалките работят или лампите са ОК и това ще проверя. Първо искам да съм сигурен в окабеляването.

 

Ето правилния конектор, ако някой може да помогне с подредбата на кабелире благодарско! В момента ги места както са на старата 1 отива на 1 нова, 2 отива на 2 нова и т.н., поне така го видях в друга подобна тема тук, само, че там човека мести от 6 пинов конектор, а моя е 8

IMG_20190812_110013.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, след много бързо търсене, намерих това. Стори ми се че може да са ти полезни. Поздрави! :)

https://www.drive2.ru/l/719549/
https://www.drive2.ru/l/7913552/
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен, просто подробно си проследих инсталацията, а след това и на "новите" фарове. Помогнаха и материалите на BlackSpot, нищо че те са за 10 към 12 пинов конектори.

   

   Моят                    Новият

8 pin con.   -->  12 pin connector

              Позиция

       1           -->          3

       2           -->          5

       3           -->          4

       4           -->          8

       5           -->          6

       6           -->          7

       7           -->          

       8           -->          

 

Последните  - 7 и 8 позиции не съм ги търсил това са - и + на машинката за регулиране във височина, просто нямах време да се занимавам и с него, а и трябва да се направи едно окъсяване вътре във фара. Като го оправя ще добавя и това как става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.