Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Справка за контролни точки


Recommended Posts

Здравейте, имам следният казус: За да ликвидира заведена от мен щета по МПС, застрахователят ми изисква справка за оставащите ми контролни точки, която справка да приложа към купчината документи, които вече съм им предоставил (това, че не ми го съобщиха на място в офиса им като завеждах щетата в понеделник и казаха, че всичко е наред, оставям настрана). Тъй като нямам никакво намерение да губя дни от живота си за безцелно висене по безкрайни опашки на гишетата в КАТ, въпросът ми е следният: Застрахователят може ли (както чисто технически, така и от юридическа гледна точка) да направи въпросната справка по служебно-административен път с КАТ или единственият начин е аз лично да се разкарвам по гишетата на родната администрация (проверих в сайта на МВР, такива услуги от бъдещето като електронна справка за контролни точки едва ли ще предоставят в близките 10-12 века...)? За да знам дали има смисъл да се боря с вятърни мелници (демек да карам застрахователя сам да си я свърши тая работа) или да пия една студена вода...

 

Мерси предварително

Редактирано от iavkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @iavkata " - ТИ трябва да извадиш "Удостоверение за Контролни Точки" - Застрахователя няма как да го направи а ТИ го искат, защото при Завеждане на Щетата не си представил "Контролен Талон". Въпросното Удостоверение се заявява/получава на отделно гише, където опашките в "КАТ"-София не са голями.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, tuningmania написа:

До " @iavkata " - ТИ трябва да извадиш "Удостоверение за Контролни Точки" - Застрахователя няма как да го направи а ТИ го искат, защото при Завеждане на Щетата не си представил "Контролен Талон". Въпросното Удостоверение се заявява/получава на отделно гише, където опашките в "КАТ"-София не са голями.

 

Благодаря за информацията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И заради такива казуси, съвет към всички колеги - НЕ СИ давайте синият талон при проверка. В най-лошият случай ще ви пишат акт за 10 лв. (почти невъзможно), а си спестявате тия маневри при завеждане на щета. Всички застрахователи го изискват. В техния свят ако не го предоставиш, не си правоспособен водач...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По същата логика - избирайте си ЗК , която не иска анални проби и микробиология от гърлен секрет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.