Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Върнат километраж


Tonito

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

Сестра ми закупи от Испания от автокъща само за Шкода, кола модел Шкода Октавия 2015 , 1,6 ТДИ 110 CV. Километрите са 40000 , но ги закръглям. Веднага след закупуването на колата тръгнаха към България и някъде към Германия започват да чуват виене от предните колела. Първо са мислели, че е нещо от гумите, но след пристигането си тук отиват на два сервиза и им казват, че е лагер на главина. Аз ги изпращам другата седмица на Пепино в София, че на друг вяра нямам. В тукашните сервизи им казват, че ако е лагер или лагери на главината на предните колела, колата не е на 40000 км със сигурност, защото те се сменят на много повече и ако са оригиналните както се предполага може да стигнат до 150-200 000 км и предполагат, че километража е върнат. Някой от Вас сменял ли е оригинален лагер на главина на тези километри? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариантите са 2:

1. отивате в Еуратек и проверявате какви записи имат за тази кола и разбирате дали километрите са истински или не

2. Без значение от километрите може да сте попаднали на дефектен лагер, не е ненормално в днешно време. На по малко км съм чувал да се сменят оригинални части по окачването.

 

Въпросът е какво ви интересува?

Ако в сервиза са сигурни, че е лагер главина - сменете го и ще си покаже.

Ако виенето не изчезне, с новия лагер,  просто не плащайте лагера и труда защото в сервиза са ви дали грешна диагноза. Да си поемат отговорност за диагнозата. 

Проба-грешка за сметка на клиента не е сериозна практика, в сериозните сервизи, според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, stanley написа:

Вариантите са 2:

1. отивате в Еуратек и проверявате какви записи имат за тази кола и разбирате дали километрите са истински или не

2. Без значение от километрите може да сте попаднали на дефектен лагер, не е ненормално в днешно време. На по малко км съм чувал да се сменят оригинални части по окачването.

 

Въпросът е какво ви интересува?

Ако в сервиза са сигурни, че е лагер главина - сменете го и ще си покаже.

Ако виенето не изчезне, с новия лагер,  просто не плащайте лагера и труда защото в сервиза са ви дали грешна диагноза. Да си поемат отговорност за диагнозата. 

Проба-грешка за сметка на клиента не е сериозна практика, в сериозните сервизи, според мен.

Благодаря за бързия отговор. Проблема, че колата е в гаранция от автокъщата в Испания и май само в сервиз на Шкода може да се ходи, но ще позвъним и там за да разберем какво предлагат. Ако се окаже, че километрите са върнати се оказа, че ги грози глоба и затвор за извършителя до 3 г. Сега се посъветвахме с адвокат. Другата седмица ще си проличи, но просто се учудих, че ако наистина е за смяна този лагер на главината в днешно време такива дефекти ми се струват трудно допустими, защото работя в сферата на производство на авточасти за VW, но са от пластмаса и знам какъв брутален контрол ни налагат.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ти върнати километрите. Има и други Октавии 3-ки с дефектирали лагери на главината преди 100 000 км. Не се вкарвай във филми, а отидете в Еуратек да ви го сменят по гаранция или плащате и пращате фактурата на испанците да ви я осребрят. 

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом колата е гаранционна, не виждам въобще какъв е проблема.

Отивате в Еуратек, сменяте лагера след като потвърдят ,че е за смяна и си търсите парите за лагера и труда от испанската авто къща. 

Дали колата е на 40 или на 140 000 няма никакво значение, имате гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених лагер на главина на Superb на 120 000км. Има един много бърз начин да скапеш преден лагер и той е да не е затегната добре гайката на карето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на съветите и информацията. В понеделник ще видим каква ще е диагнозата и ще споделя за резултата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги,

Накрая след консултация с Пепи се наложило на зета да ходи в Еуратек и се оказало, че колата е в гаранция. Първоначално не са искали да я пробват, защото е била с испанска регистрация и имали много проблеми с полицията, но е карал собственика и са приели колата. Оказало се е че е преден, десен лагер на главната и имало няколко неща по софтуера, които не били направени в Испания и също са пуснали няколко екстри, които били „заключени“. Всчико това безплатно, защото гаранцията поемала всичко до 5 г. или 60 000км. Изключително сме доволни както от Пепи за това, че отдели време и реагира бързо като ти насочи за да не загубим гаранцията, и също от чудесното обслужване в Еуратек( аз не съм присъствал, но сестра ми и зет ми са много доволни). Значи лагер на главината може и на 40000 да се развали, защото са попаднали на дефектен и не е нужно километража да е пипан. 

Поздрави на всички!

Тони

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нали ти написах по-горе същото. Колите през 2019 не са като колите 2009. ?

Сега идете другата седмица и кажете,че рязко се вдига температурата в движение и после спада. 

Не ме питай защо и как. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми смениха лагери на диференциала на 80х км... виеха като фуражомелка последните 20к км... ти си седнал за една главина да ревеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рапид 2018 на един приятел, който аз го убедих да си вземе ШКОДА - лагер главина на задно колело го смени на 8000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагер главина задна, най-скъпият афтърмаркет, който се предлага - Skf взе да вие за 30 к километра. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.