Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разлепен таван


axel

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Ей този процес по разлепване на тавана има ли как да се спре според вас?

 

EB97E833-50D1-4ACE-81D7-5B53BE23560B.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрия начин е тапицер. Имат си нужните умения и материали. Над плата има подложка, която с времето се разрушава. Неприятното в случая е, че процеса не може да бъде спрян. Тапицера ще свали плата, ще почисти кората, а повярвай това е отвратително приключение, ще сложи нов плат с подложка и ще имаш чисто нов таван, на който ще се радваш доста дълго време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ъгълче май им е слабо място, и моят беше тръгнал от там.

Моят съвет е, ако можеш с лепило за плат (става и с хелми, по късно ще кача снимка) да го намажеш и евентуално да забавиш проблема.

И другото :) ако си способен човек и вярваш че можеш да го претапицираш- давай ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвах това лепило, лошото е че нямам компресор и се наложи да мажа с четка, поради тази причина изхабих 4 кутии.....комби без шибидах 

Мисля че каквото и да е лепило което лепи платове и дунапрени ще стане при твоят проблем.

Основата под плата е някаква пяна в средата, от двете страни е тънък слой фибростъкло на големи парчета- пръскано е с машина. Ако тръгнеш да го махаш целият таван, бъди внимателен че е доста крехко същество ?

20190806_074020.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема да стане с лепило.

Дунапреня отдоле е остарел и се рони.

Сваляш,чистиш стария материял,можеш яко с лепило и нов плат.Има си такъв спецялно за тавани.При комбто по-лесно се изважда тавана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 - 120 лв зависи къде и при кого. Може да му боднеш една, две топлийки докато претапицираш.

Редактирано от stanley
редакция
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова питах, защото очаквах сумата да е по-голяма. Но според мен за 100-ина лева си заслужава. Аз не съм привърженик на т.н. кръпежлъци. Или се прави като хората - да изкара още 10 год Или ...

Влади, моля те пиши и снимай резултата после, че и при мен е тръгнало едно ъгълче отзад до стъклото.

Успех!

Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен тръгна от предната страна пред сенника. Може би ако го хванеш в самото начало ще стопираш временно процеса. Аз се замотах и лека полека се отлепи целия. Закарах я в Люлин 7. На мен ми взеха 200 лв. за комби без люк. Доста добре са го направили и не са ме бавили изобщо. Първия път отидох и за 10 мин го откачиха. След 3 дни ми се обадиха да отида и за 20 мин го закачиха. Доволен съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е тръгнало отзад в ляво. Моята е хечбек с шибидах да очаквам ли по-сериозна сума и колко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Алекси Георгиев написа:

При мен е тръгнало отзад в ляво. Моята е хечбек с шибидах да очаквам ли по-сериозна сума и колко?

По скоро би трябвало при теб да е по малка сумата, на един приятел пак комби му искат 150 (по спомен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Алекси Георгиев написа:

Затова питах, защото очаквах сумата да е по-голяма. Но според мен за 100-ина лева си заслужава. Аз не съм привърженик на т.н. кръпежлъци. Или се прави като хората - да изкара още 10 год Или ...

Влади, моля те пиши и снимай резултата после, че и при мен е тръгнало едно ъгълче отзад до стъклото.

Успех!

Ще пиша, но като се знам, колко време ми трябва да се мобилизирам, когато става въпрос за козметични ремонти, не обещавам че ще е тия дни. ?

Но ще трябва да се задействам, защото точно на това място е много дразнещо, постоянно ми е пред погледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, щом ти е трудна мобилизацията, вземи го отрежи това, дето виси с една ножица. На първо време. Да не те дразни.:)

 

И за да си изкупя спама, ще те поздравя. Не с едно, а с две парчета! /мразя я тази дума "парче" за песен/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен отзад ми провисна преди 4 години, хванах го с такер  и още държи. :D Сега е тръгнал и отпред, абе плаче си за претапициране, което искам сам да го направя, но съм с шибедах и май няма да е толкова лесно...

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
На 7.08.2019 г. at 21:54, Mahorec написа:

На мен отзад ми провисна преди 4 години, хванах го с такер  и още държи. :D Сега е тръгнал и отпред, абе плаче си за претапициране, което искам сам да го направя, но съм с шибедах и май няма да е толкова лесно...

Качи някоя снимка, моля те... че и при мен отзад тръгна да се отлепя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет. Извинявам се предварително, ако късно пиша (това към автора на темата :) ) Това, което сподед мен е най-добре да се стори е да се закупи втора употреба, след, разбира се, одобрение от купувача :) Лично аз смених моя балдахин точно за 1 час със свалянето от донора. не е трудно, изисква базова сръчност, и не на последно място - 50 кинта го спазарих.

 

Свалят се: 1. уплътненията на вратите  (само горната част), 2. плафона м/у сенниците, 3. двата сенника, 4. дръжките на тавана, 5. корите отстрани  могат само да се смъкнат надолу, без да се свалят изцяло. А корите на багажника мисля, че се сваляха целите. Все пак това не е кой знае колко трудна задача. Самата тапицерия пада, като внимателно се подпъхне ръка и се отлепи от ламаринения таван. Пада си цялата кора. Поне при мен нямаше трудност. Смятам, че така би било и в други случаи - имам предвид, че не е силикониран или неразглобяемо захванат за ламарината.

 

Иначе - тапицерската услуга си е винаги вариант. Но поне според мен е излишно сложно, на фона на това, че при добър пазарлък, може да излезне над двойно по-евтино и да се случи в рамките на час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
На 28.09.2020 г. at 15:36, jorojoro написа:

Качи някоя снимка, моля те... че и при мен отзад тръгна да се отлепя :)

Преди няколко месеца го смъкнах, шкурнах го доколкото мога и го боядисах със сив грунд и мен лично ме кефи как стана. :) 

IMG_20201019_192250.jpg

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лекичко шкурете по- ръбовете, че се претърква и ми се налагаше да китвам. Цялата "операция" беше в следствие на скуката породена от ковид карантината ?

IMG_20201019_195639.jpg

IMG_20201019_195706.jpg

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.