Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за смяна на масло в HALDEX


Plamen_ss

Recommended Posts

Здравейте, от три месеца карам skoda yeti 2.0 110кс 2010г. и от доста четене разбрах че трябва да се сменя маслото  на въпросния haldex. Тъй като не сум сигурен точно коя генерация е, въпроса ми е дали маслото на задния деферциал е общо с това на haldexa. Вече видях че има филтър, макар че по рама излизало че нямам(ама нали вярвам  на очите си). На халдекса пише ММК. Първо питах е Еуратек, и ми казаха че ще ми се обадят кога могат да го сменят, ама още си чакам, така че след доста четене из форомите реших да се заема сам, но за конкретния случай не намерих точна информация. Ще съм благодарен ако ми помогнете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя се маслото и филтъра на халдекса. Халдекс 4 си. Задния диференциал е с отделно масло,което е хубаво също да смениш, както и маслото на раздатката.

В Еуратек ще ти кажат,че филтър халдекс не се сменя, но не е така.

80 000 км или 4 години е интервала на маслата по трансмисията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, Благодаря. Въпроса с haldexa ми се поизясни, сега остава да разбера как се сменя на задния диференциал и раздатката

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си прави експерименти. Масло - само оригиналното от Еуратек и отиди при някой,който е сменял да ти го смени.

Хващам се на бас,че ще ти счупят капачката на филтъра на халдекса , ако тръгнат да я вадят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.