Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Окачване на Scout


neshevS

Recommended Posts

Здравейте,

 

Планирам да купя нова Октавия Scout от Еуратек (настоящия модел, не 2020). Продавачът от Шкода ми каза, че Scout-ът е с "подсилено" окачване, по-различно от това на нормалната Октавия с 4х4.

Въпросът ми е - наистина ли Scout-ът е с "подсилено" окачване и колко точно е подсилено - с какво е по-различно от "нормалната" 4х4 Октавия?

Не планирам, разбира се да правя кой знае какъв off-road с Scout-a - наясно съм, че не е способен на това. По-скоро за нашите лоши пътища и евентуално някой черен път от време на време, се надявам да издържи повече от стандартната кола.

 

Ако разликата в окачването е само във височината, не е ли по-добре да си взема Октавия 4х4 със "защита от лоши пътища" който пак я повдига леко и слага кори отдолу? Разликата в цената на тази опция спрямо Scout-a е няколко хиляди лева, който ми се виждат неоправдано висока цена за няколко декоративни пластмаси и надписи Scout.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скаута е с 2 см по-висок от обикновена Октавия 4х4. Не мисля, че като здравина има някаква разлика. По-принцип си е малко специален модел и не е в сериите, в които се правят обикновените Октавии.

Ако е само за проходимост, няма и да ги усетиш тези два сантиметра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корите отдолу на Скаута са илюзия.Изпълнението е специално и на по-високо ниво но, за Бг не си заслужава надценката.Това от мен .Карам Скаут.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Еуратек пуснаха запитване до завода т.к. и те не знаеха както точно е различното... Това е което ми писаха:

 

"Относно разликата в окаването м/у Октавия Комби с лоши пътища и Октавия Комби Скаут е както следва:

 

В полза на Скаута е повишения просвет на 171 мм. ( просвет - Октавия Комби с лоши пътища – 156 мм )

В полза на Скаута са различни и специално разработени амортисьори и пружини, като и шарнирите са различни при Скаута."

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.