Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

НЕпродавам, само предупреждавам


solx

Recommended Posts

Здравейте,

 

Карах субърб 2.0 TDI чипнат до 190 к.с. и това ме превърна в Skoda wanna be. Пробавах още няколко Рапид/Октавия и стигнах до заключение, че в бюджета влизам за октавия. После почна ходенето по обяви и т.н. там е ясна работата. Много ми хареса тази, тъй като имаше всичко което търся: 4x4, автомат и т.н.  С уговорки колата стигна до еуратек дружба с репатрак. Въпреки странното обслужване, човека, с който говорих се случи готин. Колата по км е на 141/142к км, справката в базата на шкода каза обаче друго - над 300к 10.2015.

Та надявам се да спестя разходката, чупенето на време и занимавката с празни работи като цяло ако някой я е харесал.

 

Поздрави и безпроблемно каране!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, вероятно 95-6% от обявите са така... Пожелавам ти да откриеш от останалите 4-5%! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Добре, де - Защо не направите една "Face Клюк" Страница, където да сложите Снимки от Обявата, километража на Автомобила и разпечатката от "Еуратек"? Нямам "Face Клюк" иначе аз бих го направил. После "Share" кой - колкото може..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам, как изобщо си помислихте, че кола от автокъща, от обява с главни букви е на 141 000км?

Мисля, че на всички е ясно, какво се предлага  в тези автокъщи, като отворим обява, за подобни коли от Швейцария, цената им е същата като в България, но в евро, как така, тази тук е толкова евтина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Bucket" - Надеждата последна изчезва. Жалко, че самите производители на Автомобилите отказват така да направят нещата, че да няма как да се пипат километражите. А е лесно и евтино..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Bucket написа:

Не разбирам, как изобщо си помислихте, че кола от автокъща, от обява с главни букви е на 141 000км?

Не разбирам, къде споделил, че съм си помислил нещо подобно?  Описах ситуацията и какво се случило, а личните ми очаквания са били за 300-350к км, което считам за нормално в този ценови интервал. Една справка в https://euratec.mobile.bg/ или Autoplaza го показва нагледно. 

 

Слагането на "всички" под общ знаменател е неразумно. Мога да посоча няколко лични примера, но мисля, че е излишно. Напълно подкрепям казаното от "zloQQ" има някакви 4-5% читави всичко друго е пълнеж.

 

Както и да е, целта ми бе да спестя времето на някой друг защото никой не си го намира на пътя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не познавам човек който да си е закупил автомобил "втора ръка" и автомобила да е бил на реалните километри.....всички са били карани от недовиждащи старици само в неделя до магазина на съседната пряка през 300 метра.....

Аз лично ако попадна на такъв от автокъща (че дори и от официялният представител), бих се върнал да му дам бутилка отлежало виски.....ама за сега бутилката определена за това, отлежава вече 17-та година.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, vladkant написа:

Аз лично не познавам човек който да си е закупил автомобил "втора ръка" и автомобила да е бил на реалните километри...

Е как да не познаваш, "форумните" шкоди повечето не са пипани...???

Благодарности на колегата за споделената информация, но както знаем това далеч не е най-важната информация за състоянието на един автомобил. Първата ми кола (Пежо 406) я купих на 8 години и 300 хил. км. (не знам дали са реални), карах я 60 хил. км. и не близваше масло, настоящата Октавия я взех на 4 години и около 130 хил. км. (също не знам дали са реални) ама си посръбва. ;)

Редактирано от баш майстора
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, vladkant написа:

Аз лично не познавам човек който да си е закупил автомобил "втора ръка" и автомобила да е бил на реалните километри.....всички са били карани от недовиждащи старици само в неделя до магазина на съседната пряка през 300 метра.....

Аз лично ако попадна на такъв от автокъща (че дори и от официялният представител), бих се върнал да му дам бутилка отлежало виски.....ама за сега бутилката определена за това, отлежава вече 17-та година.....

 

Искаш да кажеш "втора ръка от чужбина" - иначе от България има доста на реални километри :) Моята я продадох на напълно реални километри, до последния метър. Купих си втора ръка от България на 93 000км, която се разминаваше с 4 000км по табло, спрямо записаното в компютъра (97 000км) - тоест, това е грешка при изчисленията. Няма кой да се занимава да върне само 4 000км. :) При Октавията грешката ми беше около 2000км - на таблото показваше с 2000км по-малко, но не е пипана изобщо - карах си я от чисто нова само аз.

 

За коли, които се внасят от чужбина - нормално е километрите им да се стопят, докато дойдат до нас. Тези коли обикновено са маркирани "само за износ" и няма как да се регистрират отново в дадената държава. Нагласяват се и се пускат в продажба. Ако има кола, която е на реални километри и цената й е по-ниска от тази в mobile.de - значи 100 000% е била ударена, с повреден двигател, скорости, друго... няма магически начин цената да се стопи. :)

 

А колкото до фактът, че колите идват на по 300 000км - нормално е. "Там", за да отидеш до хипермаркета (който е извън града, а не като тук в центъра на града) палиш колата и отиваш. За да ходиш на работа може и по 200км/ден да въртиш. Съвсем нормално е. Тук 200км ни се виждат много, защото "горе-долу толкова са дълги пътищата", където може да се кара - всичко друго е... мизерия. :) На това нашето, на което му викаме "магистрала" - по Европа му викат "скоростен път с ограничение до 110км/ч", а ние тук по същия път сме със 140км/ч. Факт. 

 

 Най-забавното е, че хората си купуват коли от Швейцария с теглич и се кефят на този факт :) А такава кола там е дърпала каруцата със сеното за кравата Милка и "чичо Рубен" е бил вътре с гащеризона с лайната на кравата Милка. Добре е разработена, определено.  Никой не слага теглич извън България, ако няма да го ползва, както си трябва - функцията "парктроник" на теглича я ползват само тук.

Също никой не продава кола на 123 456км извън България, освен, ако не е Бентли и вече е остарял модел, докато ги е стигнало тези километри. ;) Хората си купуват колата, за да им служи и карат по много над гаранцията.

 

Една читава кола, която е до около 100 000км, почва от 10 000 евро - добре ли е, зле ли е, не знам, но на 123 456км за 12 000лв няма "нов внос". ;) 

 

И винаги давам най-фрапиращият пример, който лично аз видях - гледах един Туарег в mobile.de - на над 450 000км беше. След седмица в mobile.bg го видях същия, със същите снимки, които бяха в немското мобиле, изрязани, всичко точно - на около 120-140 000км. Някой (майстор) му се радва сега. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми моята я взех от автокъща преди около 6 години на 150-160 хиляди, първи собственик в Бг :) (чисто нов внос от Италия....), когато я закачиха на компа ме попитаха дали искам да знам преди колко хиляди е била на тези километри които показва.....

но и за мен километража не е от значение, важното е мотор и купе- поне за мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "shaft" - Прав си за всичко, без за Скоростния Път. В Чужбина по Скостен Път, не ми се е тресял чак толкова Автомобила, колкото на Българска Магистрала :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, shaft написа:

 

.....

Също никой не продава кола на 123 456км извън България, освен, ако не е Бентли и вече е остарял модел, докато ги е стигнало тези километри. ;) Хората си купуват колата, за да им служи и карат по много над гаранцията.

 

....

Не си прав, Венци, както там, така и тук много коли се карат за срока на лизинга или гаранцията и после отиват на пазара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, tuningmania написа:

До "shaft" - Прав си за всичко, без за Скоростния Път. В Чужбина по Скостен Път, не ми се е тресял чак толкова Автомобила, колкото на Българска Магистрала :)

 

Еми, да... Абсолютно съм съгласен, прав си. В Хърватско карах по нещо, като нашата магистрала, но нямаше опасност за окачването...

 

преди 22 минути, Izolini написа:

Не си прав, Венци, както там, така и тук много коли се карат за срока на лизинга или гаранцията и после отиват на пазара.

 

Пак съм прав, но по друга точка - цената не е като при нас на такива коли, ами е в евро. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има коли на реални километри :)

Моята е такава. И по сервизна книжка и след проверка в ЕураТек и накрая (от любопитство) се свързах с предишния (и единствен) собственик в Швейцария, който ми прати снимки на сервизната книжка (която си дойде с колата)...всичко съвпада. 170К. Оказа се, че не е “засилвана” също, което не е често явление при vRS. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех тия километри. Зависи от къде е колата. 

Пример - 7г и 116 000км. Първи собственик и лична сделка. В Германия връщането на километри се преследва от закона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа по темата и аз си взек октавия от тук българка от 1 собственик, с помощт от приятел от ЕТ  и тн тн, беше на 230-240К с  пълната си история всичко беше карана предимно извънградско е вече 4та година само масла филтри и ъпгрейди вече на 326к няма ядово намират се но аз чаках 6 месеца докато намера и бях проверил ента брой коли, в ЕТ моя приятел ми беше на бързо набиране да му пращам рама след рама ди да ми казва тази не е твойта... иска време и се намират несе отчайвай.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ ПРОДАВАМ.здравеите.имам ОК2 1.9TDI  BLS код мотор АВТОМАТ.купих я от автокъща без много да имам чак толкова претенции.направих всичко по обслужването + смяна масло филтри скорости.ПЕРФЕКТЕН автомобил просто е удоволствие да се кара.лошото е че трябва да се разделя с едната от двете ми коли.МАЗДА 3 също доволен.причината е много разходи знаете че една кола има нужда от грижи.Та по темата  колата е вече за продаване както и МАЗДАта но забелязах че хората искат да ги излъжеш .РАЗБЕРЕТЕ ХУБАВАТА КОЛА Е ПАРИ.не търсете тези таласъми които ги дават за 4-5000лв 2008г нема такова животно.извинявам се хаоса в писането но не ми е силна страна.Просто салоните предлагат това което масово търсят.колата ми е перфектна но на хората не им се плаща това което си направил.просто искат ЕФТИНО

Редактирано от EMIL H
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.07.2019 г. at 19:53, solx написа:

 

 

 

Здравейте,

 

Карах субърб 2.0 TDI чипнат до 190 к.с. и това ме превърна в Skoda wanna be. Пробавах още няколко Рапид/Октавия и стигнах до заключение, че в бюджета влизам за октавия. После почна ходенето по обяви и т.н. там е ясна работата. Много ми хареса тази, тъй като имаше всичко което търся: 4x4, автомат и т.н.  С уговорки колата стигна до еуратек дружба с репатрак. Въпреки странното обслужване, човека, с който говорих се случи готин. Колата по км е на 141/142к км, справката в базата на шкода каза обаче друго - над 300к 10.2015.

Та надявам се да спестя разходката, чупенето на време и занимавката с празни работи като цяло ако някой я е харесал.

 

Поздрави и безпроблемно каране!

 

Аз съм се зарекъл повече автомобил от български джамбазин да не взема. Сегашната ми шкода е вкарана от познат и е на реални километри. На 216 000км. изглежда и звучи в пъти по-добре от тия "ноФ Фнос на реЯлни 120 000км". 

Затова - или върната от лизинг, с обслужване в Еуратек, или докарване директно от Германия... макар че и там взеха да се учат на магарии. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
На 30.07.2019 г. at 15:23, vladkant написа:

Аз лично не познавам човек който да си е закупил автомобил "втора ръка" и автомобила да е бил на реалните километри.....всички са били карани от недовиждащи старици само в неделя до магазина на съседната пряка през 300 метра.....

Аз лично ако попадна на такъв от автокъща (че дори и от официялният представител), бих се върнал да му дам бутилка отлежало виски.....ама за сега бутилката определена за това, отлежава вече 17-та година.....

Аз съм такъв...колкото и странно да ти звучи...моята Октавийка 1-ца я взех на 137к но не от автокъща а от прител... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Gremlin4e написа:

Аз съм такъв...колкото и странно да ти звучи...моята Октавийка 1-ца я взех на 137к но не от автокъща а от прител... 

 

Ставаме двама :) Досега все си купувам, или нови коли, или коли втора ръка на реални километри, директно от първите им собственици. :) 

 

Е... Имал съм само една кочина, която беше италиански кенеф и никога вече някаква моторна техника от Италия. Имам Кавазаки дошло от там - същия кенеф е... кърпя го, за да работи и му се моля, като на магаре - поддръжката е била с чук, силикон и електрожен, приложен върху движещи се части /обтегач на ангренажната верига, примерно/... :) Същински клозет - това може да се намери само в Италия, дори в България не може да се види такова нещо. Обаче, пък си го обичам, сантиментален клозет ми е :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, shaft написа:

 

Ставаме двама :) Досега все си купувам, или нови коли, или коли втора ръка на реални километри, директно от първите им собственици. :) 

 

Е... Имал съм само една кочина, която беше италиански кенеф и никога вече някаква моторна техника от Италия. Имам Кавазаки дошло от там - същия кенеф е... кърпя го, за да работи и му се моля, като на магаре - поддръжката е била с чук, силикон и електрожен, приложен върху движещи се части /обтегач на ангренажната верига, примерно/... :) Същински клозет - това може да се намери само в Италия, дори в България не може да се види такова нещо. Обаче, пък си го обичам, сантиментален клозет ми е :) 

Моята е вкарана чисто нова за чешкото посолство от Чехия, подържана в Еуратек тук в България, докато не я купува майката на моя приятел която е чехкиня и работи в посолството... впредвид че почти да не кажа изобщо не кара а имаха още 3 коли... си я гледках пред блока 4 5 години... в един момент решиха да я продават и оттам насетне историята и аз я сътворявам... И все пак по настояване на моя приятел я чекнахме в Еуратек и казаха че е супер, само някъв тампон сменявах и потвърдиха и за километрите... така чеее... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Gremlin4eДа, но ние с теб и хората като нас са частен случай - много малко сме така. Масово се купуват коли от автокъщи, напудрени, въртяни километражи, със заварени биели и скрити дефекти. Това е така, защото колите по Европа не са по-евтинки от при нас, а напротив - по-скъпи са. Евтините им коли са, или след наводнение, или са ползвани за селскостопанска техника (разбирай карали са сено и тор с тях), или просто са на толкова много километри, че на хората там им е писнало да ги поддържат, и не им се доверяват да пътуват вече. Рядкост е някой да си я продаде на по-ниска цена, например, защото му трябват бързо парите или си е купил друга. 

 

Така де... кола втора ръка си е таралеж, но ако се вземе на по-малко километри и години, няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.