Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на Октавия 3 - 1.4 ТСИ


NiamamZaPasat

Recommended Posts

Здравейте, 

 

Гледам следните 3 сходни октавии, върнати от лизинг:

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11551452008514912

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11528809767651162

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11559740343625953

 

Подозрително малък пробег на едната, отивам за тест драйв. Съвети за какво да внимавам?

 

Има ли начин да проверя реалните километри?

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери сервизната история тези даваха ядове със съдинители и маховици дали са сменени 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих миналата година от там Нисан Патфайндър. Колата е добра, до момента е безпроблемна, с едно дребно изключение - маслото беше сменено току-що и пробката прокапваше, защото не беше добре затегната.

Моето лично мнение е, че те не връщат километражи. Колите са на лизингови къщи, оставени за продажба.

Цените на колите, които са N1 или 6+1 са БЕЗ ДДС. Другите са с ДДС.

Колите, които ние гледахме бяха без валидна ГО и ГТП и можахме да ги пробваме по паркинга на ХИТ и по старата част на Малинов (там едната не ни хареса как работи при рязко ускорение и взехме другата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ако запишете VIN номера на колата и проверите в Еуратек кога е ходила за последно и за какво , защото се записва на какъв километраж се правят интервенциите. 

За останалото, по техническото състояние на колата , не мога да дам съвет.

Успех с избора .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери ги по ВИН в ЕураТек. Щом са гаранционни, на дали са връщали километражите. Иначе - няколко пъти имаше “греда” в тази автокъща с приятели. Аз също съм проверявал кола преди да взема сегашната - върнати километри и изобщо не е била лизингова. Името подвежда - да знаеш. Аз лично реших да не пазарувам от тях. Успех и се надявам да намериш твоята Шкода! Ако не - събирай за пасат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Update: Сребристата най ми легна на сърцето -  с темпомат, климатроник и наглед изправен съединител. Леко износен волан на едно място, купето изглежда ок.

С верига са и 3те. Снимах ВИН-а, мисля да я разходя за 100лв с пътна помощ до Еуратек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Объркали са се джамбазите с предното поколение. 

The camshafts are driven by timing belt now (not a chain). The 122 hp versions have variable intake timing only. The 140+ hp engines incorporate both variable intake and exhaust timing.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, няма верига. Много хора помнят предишното поколение EA111 двигатели с проблемите им.

 

Update: На 12ти ще гледам тази, 60к пробег и малко по-ниска цена. Каско/гражданска изтичат септември. Г/д същото ниво на оборудване, има и темпомат.

https://mobile.bg/details/11564393864068331?fbclid=IwAR3AfuoZAYQdkApZZPAsMJ15lLmvyI7-u0MSfwrcNiSJafy5R8ImIy3L2rU

 

Еуратек имат ли ценова листа за добавяне на екстри, интересува ме заден парктроник основно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, NiamamZaPasat написа:

Еуратек имат ли ценова листа за добавяне на екстри, интересува ме заден парктроник основно.

 

Забрави за добавяне на екстри в Еуратек. Каквото е излязло от завода , това е. Вместо парктроник може да се тества за възможност за добавяне на задна камера. Като гледам медията е Суинг. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз си сложих този - Steelmate PTS-410VW - свързва се към компютъра и показва на дисплея на радиото (SWING).

 

http://www.proarm.info/product/380/parktronik-s-vizualizatsia-na-fabrichnia-displey-za-vw-seat-skoda.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В списъка с аксесоари на модела се предлага задния парктроник, но трябва да се пита на място срещу каква сума извършват интервенцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Благодаря за информацията.

 

Последната обява човекът не си заеше двигателя - 1.2 е ?

 

В сряда ще гледаме тази от автокъщата в еуратек дружба: О3 1.4

Само диагностика и правят, без шофиране тъй като няма ГО/Каско... и летни гуми, с което ми стъпва на 2к отгоре.

Лъснатото от лявата страна на волана също дразни. 

 

Ако няма други забележки ще се пазаря да свалят поне на 22к и да делим нотариуса. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как се купува кола без да има пробно шофиране? Т’ва да не е диван - сядаш и гледаш дали е удобен... Дано всичко да е наред! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, zloQQ написа:

Е как се купува кола без да има пробно шофиране? Т’ва да не е диван - сядаш и гледаш дали е удобен... Дано всичко да е наред! Успех!

Карах я по старата отсечка от малинов при първия оглед,  както е писал Izolini по-горе. Ок превключват скоростите, съединителя се усеща ок, няма някакви  шумове поне на пръв поглед. Само цената ме притеснява

Редактирано от NiamamZaPasat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Izolini написа:

Там пазарлък не става, за съжаление.

Не знам при масово търсене на дизел комби колко кандидати има за ръчка бензин хечбек без гражданска/каско и гуми на тази цена. В най-лошия случай ще се набия с 200лв за преглед и превоз с пътна помощ и ще чакам по-добра оферта ?

Има лизингови пасати  в дасвелтауто на тези пари лол

Редактирано от NiamamZaPasat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

update:   Мобиле Линк

 

Тея в Еуратек Дружба са най-бавните хора които съм виждал.

 

Километрите са реални, обслужванията са по книжка. Предстои пълно обслужване  (масло, филтри, спирачна течност).

Освен обслужване е сменяна свещ, изпускателен клапан. Имало е драскотини по калника и задна броня които са боядисвание.

Обучен е нов ключ 2017.

 

Чакам резултат от оценката. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре звучи! Чакаме да се похвалиш и да напишеш впечатления след като я покараш повечко! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, NiamamZaPasat написа:

update:   Мобиле Линк

 

Тея в Еуратек Дружба са най-бавните хора които съм виждал.

 

Километрите са реални, обслужванията са по книжка. Предстои пълно обслужване  (масло, филтри, спирачна течност).

Освен обслужване е сменяна свещ, изпускателен клапан. Имало е драскотини по калника и задна броня които са боядисвание.

Обучен е нов ключ 2017.

 

Чакам резултат от оценката. 

 

 

Щом е сменян изпускателен клапан е сваляна главата , и какво е довело до това.... (ако е вярно де) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не намериха на оценката (без пътна проба, защото няма ГО). Клапан и гарнитура е сменяно, не се знае защо. Приемчика каза че от някакви нагари можело. И антифриза бил за смяна. Има една минала грешка в паметта  за пропуснато запалаване на 1ви и 3ти цилиндър.

Редактирано от NiamamZaPasat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на моята и чистеха нагари. Всички TSI-та са обречени на това.

Не е драма,козметична процедура. Това не трябва да те притеснява,даже е добре,че е свършен въпросният ремонт.

1.4ТSI е надежден и икономичен мотор в това си поколение.

Сменяй маслото на 10-15к км и няма да имаш проблеми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, zloQQ написа:

Добре звучи! Чакаме да се похвалиш и да напишеш впечатления след като я покараш повечко! Успех!

Само на преглед я закарах. Обслужването вкл. спирачна течност и антифриз възлиза на 700 лв според приемчика в ЕТ. Оригиналните зимни гуми (т.е. няма гуми). Колите ги държат са със стърчащи изпод капаците кабели и контакти, съответно очаквам и нов акумулатор.

Предвид нивото на оборудване, износеният волан и дребните драскотини по врати, броня и калници очаквам да ми свалят. Ако не - здраве да е, чакаме следващата.

Редактирано от NiamamZaPasat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.