Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

GPS на Октавия vRS


Donci

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Имам Октавия 2 vRS, и която има GPS. Има ли начин от домашния ми компютър или от телефона да дръпна някое приложение и да следя колата, без да ползвам тракери със SIM карти? Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че имаш само ГПС приемател, който не предава данни за позиция. Трябва ти устройство което да съобщава координати на местонахождение, т.е. както ти си писал по горе, така наречения тракер. С тракери без сим карта ще можеш, да. Но без някакъв тракер в никакъв случай.

На времето се бях натъкнал на ето такова устройство. Мисля че ще свърши работа.

Нямам практика, но ми стана интересно. Ще следя коментарите.

 

https://www.navixy.com/devices/protrack/protrack_vt05s/

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е писал по-горе колегата - тракер си трябва! Няма начин иначе. Нещо (тракера) трябва да изпрати данни за позицията си, за да бъде локализиран на някоя карта. Аз само с gsm карти съм виждал. Триангулация, ала-бала и ти се появява на екрана :)

Иначе - ето един симпатичен линк 

https://medalliongps.com/blogs/medallion-car-tracking-and-protection/what-is-gps-and-how-does-it-work

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.