Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Lights failure грешка


sauber

Recommended Posts

Здравейте,

Излиза ми периодично грешката Lights failure. Разчетох в ляво и дясно, чужди и БГ форуми. Оказва се, че проблема съвсем не е рядкост. Но никъде не намерих конкретно решение.

Естествено светлините ми работят, инак е ясно от къде се започва решаването на този проблем.

Случвало ми се е по един месец и 1000 км. да не се появи предупреждението. Но в Неделя когато се прибирах от Варна е свирнало сигурно 50 пъти. Показва се, свири и изчезва. При запалване на колата няма идикация за проблем с крушките.

На диагностика не излиза нищо, тъй като ключа на фаровете ми бил "от по-старите" и няма някакъв си пауър модул към него.

Някой някаква идея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен така ме побъркваше с пищене индикацията и често докато погледна само виждах нещо жълто да изгасва. Хванах коя е индикацията, след време светваше за по-дълго, всичко уж точно, накрая се оказа диодния трети стоп. Едни диоди ту светеха, ту не. Понякога при натиснати спирачки се включваше и по няколко пъти звуковия сигнал и ме побъркваше свирката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще го проверя, но...Мисля, че Lights failure го дава само за късите (не съм сигурен). За спирачки мисля, че пише brake lights failure или нещо от сорта. Или поне на всички коли, които съм карал се "натвърдва" при индикиране, че става въпрос за стопове. Лесно за проверка де, ще откача крушките и то ще си каже...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава гледай някой фар да не премигва или габарит. За Фабия 1 има две индикации само за тези с макси дот. За останалите е една обща.По принцип виж в книжката, но за Ф1 следи къси, дълги, габарити, мигачи и стопове. Като имам някакво съмнение за мигачите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж също крушките на задния номер дали светят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, stanley написа:

Виж също крушките на задния номер дали светят.

 

Направо са извадени! Но отдавна, а проблема е от скоро.

Габаритите също не са, там съм с LED. Преди време поизгоря и ги извадих, защото беше грозно. Стояла е без габарити колата няколко месеца, през които проблем не е имало. Стоповете изглеждат перфектни, ксенона си работи супер. В книжката пише, че тоя warning излиза за - low beams, brake lights, reverse lights. Като на brake lights излиза, че е brake light failure.

Днес например не се е появявал. Което не означава, че утре няма да е през пет секунди. Според вас има ли шанс да има някакъв проблем в ключа? Нещо, което той грешно да подава като информация? Хич не разбирам от тоци...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как събира данни при С1, но при Ф1 съответните вериги са прекарани през един модул, който е свързан само по кан и съответно мери тока при съответни включени светлини. Случвало ми се е, единия габарит да не свети, а другия да хаби малко повече ток и съответно не се включва индикацията.

Не е като при О2 да мери верига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го има същото. Само че е от ден 1 откакто купих колата. И не мога да го хвна откъде е и ме ПОБЪРКВА! При мен също уж всичко е наред със светлините. Какво ли не сме проверявали и нищо. Крушките на задния номер също са сменени. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще потърся още малко, след което ще потърся някой с ВАГ ком да ми затрие тая "екстра". Мисля, че има как да се изключи това предупреждение или бъркам?

 

п.с. - От както съм пуснал темата, не е свирнало нито веднъж. Разсъждавах и не мога да открия никаква закономерност :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В briskoda споменават доста възможности наистина. От дълго време работещи крушки и окислени връзки до ключ на светлините, сензори и баласти на xenon-а. Афтърмаркет о-LED-яването също се споменава като възможна причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашо, аз бях закачил мойта на ВАГ-Ком и не можахме да видим опция за изключване. Но може и ние да сме го пропуснали. Аз също ще продължавам да търся. Искам да го махна защото ме дразни зверски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, kokarosta написа:

В briskoda споменават доста възможности наистина. От дълго време работещи крушки и окислени връзки до ключ на светлините, сензори и баласти на xenon-а. Афтърмаркет о-LED-яването също се споменава като възможна причина.

 

Четох там, намерих една тема, в която буквално се хвърляше боб. Беше от 2010 или 2011, нещо от сорта. Като цяло само си разтягаха ластици. Това, което евентуално е проблем, може би е ключа. Ако на Жаки му пищи постоянно, можем да ги разменим с моя и да видим дали ще почне и на мен постоянно да ми пищи. Така ще хванем, че е от ключа.

 

Преди 4 часа, Jacky Adamov написа:

Сашо, аз бях закачил мойта на ВАГ-Ком и не можахме да видим опция за изключване. Но може и ние да сме го пропуснали. Аз също ще продължавам да търся. Искам да го махна защото ме дразни зверски.

 

нЕма начин да нЕма начин! Ш`го хакнем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки божи път щом се кача в колата и избера D и веднага изписква. Светва иконката и после гасне. И ако трябва да карам назад. Първо писва парктроника, след това и това и направо мога да откача съвсем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Jacky Adamov написа:

Първо писва парктроника, след това и това и направо мога да откача съвсем...

Не откачай, има къде по-лоши лампи където могат да светнат. Приеми го като част от характера на колата и си свиркай. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще те послушам. Днес пробвах Светлините до вкъщи. Много яко. Утре отивам да ми видят микроключето. Ще го питам и за това. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях да хвана закономерност. Или може би просто случайност, няма как да съм сигурен. При мен проблема е при "друсане" на колата. Тоест нещо някъде се размества, не дава добър контакт и прочие. Въпроса е, че не съм забелязал нещо да премигва, което означава, че не влияе на самите светлини, а само на индикацията.

Вероятно като се върна от отпуЩа ще се разходя до Ксенон център. Просто последно те са пипали по колата и също така разбират от фарове. Аз от фарове не разбирам, камо ли от ксенон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен дивеше проблем една крушка w3w. Беше изгоряла, но при друсането по дупките жичката ту откачаше, ту закачаше. Може ли да е нещо такова и при вас?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Зарових се здраво в Гугъл и открих хипотеза, според която може сигнала за грешка да се появава от автоматичното регулиране на фаровете. Отстраних бушон номер 8, който е отговорен за това (както и за телефона на колата). Проблема при мен изглежда изчезна. Казвам изглежда, тъй като при мен се появяваше спорадично, най-вече като се разтресе колата (неравен път, легнал полицай и т.н.). При Жаки също изчезна, а при него свиреше на всяко запалване.

Интересното е, че регулирането на фаровете при мен си работи идеално и не виждам причина за грешката...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз не съм тествал на тъмно АРФ и не знам дали работи. Но факт е, че след като Сашо ми каза да махна бушона това досадно пиукане вече го няма. Сега самата мисъл, че нещо не работи ме вбесява :D Другото нещо, което не работи е лампата над огледалото за обратно при отваряне на вратата. Ако я пусна ръчно свети. Като отворя вратата - не. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.