Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Всмуква се моторно масло за Йети 1.8 tsi DSG


tarantulla

Recommended Posts

Здравейте тук съм нов на йетовци, прочетох я тук на всичките, че само заради маслояд от мотора модела CDAA на буталата е проблем. Проблем е точно при спускане надолу из планината с включени предавки всмуква се и горят. Но иначе така можете да смените буталите от 3gen ( 3то поколение) и толкоз ще стане як... Нали ще стане? Бъдете здрави!

PSX_20190717_155709.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл, колега и много безаварийни километри.

 

По темата. За съжаление не се разбира нищо от написаното и няма как да бъде отговорено на въпроса "Нали ще стане?". :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е чужденец и това е превод от Гошко. Разбрахме се с него на лични. Става дума за типичния маслояд на 1.8tsi. Разход на масло до 1л на 1000км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пушеше яко като вдигна повечко оборотите, особено ако сложа на S и я настъпя здраво. Автоматик съм.

Не помня как се държеше на спускане, защото покарах около 6м (10 000км) след като купих колата и беше основно юркане по магистралите на Европа. После моторът клекна с пълна загуба на компресията в 3-ти цилиндър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dimitar_ak, супер, мерси :)

 

@yeti-bulgaria, честно казано хич не го вярвам. Да, при спиране на двигател се получава вакуум в цилиндрите, ама чак да изсмуче маслото ми се струва нереално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да смуква, но не съм механик. Говори се за нещо като помпен ефект, който се получава след като запече масления сегмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сегментите са запекли ще има ефект на засмукване, ама и ще прави яко налягане в картера при настъпване. Мисля си, че в такъв случай "изсмукването" на маслото ще е далеч по-малък проблем в сравнение с горенето му (масленият сегмент го няма да го върне в картера) и бързото му зацапване/износване поради преминаването на изгорели газове директно през картера. 

PS: И здраво ще пуши ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някоя среща ще покажа буталото. Не запазих всичките, но 3-то е при мен. То беше най-зле

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, yeti-bulgaria написа:

Това вярно ли е за маслото, че се всмуквало на скорост при спускане ? 

Да! Пробвах я, преди седмица минах подбалканите към с.Саранци за София се спуска пушек синъо-черен след като пуснах скоростта на 3ти или 4ти. Виж добре на задната огледало и ще разберете, дано някой да няма... само аз! ? Пробвай някой да има ли някой тук колегии, ми пиши. Успешен ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, dimitar_ak написа:

При мен пушеше яко като вдигна повечко оборотите, особено ако сложа на S и я настъпя здраво. Автоматик съм.

Не помня как се държеше на спускане, защото покарах около 6м (10 000км) след като купих колата и беше основно юркане по магистралите на Европа. После моторът клекна с пълна загуба на компресията в 3-ти цилиндър

Интересно ми стана, пушеше на високи обороти и всмуква при спускане със скорост пушиии. При мен обратното, колега! Ех, че ще направиме ремонт, но не спешно..?.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, dimitar_ak написа:

На някоя среща ще покажа буталото. Не запазих всичките, но 3-то е при мен. То беше най-зле

Как разбра, че точно на 3-то?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 6 часа, PRR написа:

Ако сегментите са запекли ще има ефект на засмукване, ама и ще прави яко налягане в картера при настъпване. Мисля си, че в такъв случай "изсмукването" на маслото ще е далеч по-малък проблем в сравнение с горенето му (масленият сегмент го няма да го върне в картера) и бързото му зацапване/износване поради преминаването на изгорели газове директно през картера. 

PS: И здраво ще пуши ;) 

Тъй е вярно! Карах подбалканите към входа с.Саранци накрая надолу дълго с включен предавки  и като пускам на газ педал пушат черен-син за секунди спря. Явно е този "изсмукване" събират нагоре към камера на бутало е проблем. Ще потърся сервиз и ще решиме...

PS: И здраво не пушете! ?

Редактирано от tarantulla
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 14 часа, PRR написа:

Добре дошъл, колега и много безаварийни километри.

 

По темата. За съжаление не се разбира нищо от написаното и няма как да бъде отговорено на въпроса "Нали ще стане?". :unsure:

Благодаря, все така само здрави!

Отговорът по темата: За съжаление малко съм развален да пиша, тъй като съм леко загуба на слуха... ?

Редактирано от tarantulla
Правописна грешка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.07.2019 г. at 16:45, PRR написа:

PS: И здраво ще пуши ;) 

 

Моята не пуши при движение. Форсирайки я на свободна леееко се забелязва черничко и то от време на време. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черното при бензинов мотор е обогатена смес и при форсиране е нормално. Тук говорим за синьо сиво обилно пушене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...
На 18.07.2019 г. at 16:19, yeti-bulgaria написа:

Това вярно ли е за маслото, че се всмуквало на скорост при спускане ? 

Да! Виждам през обратно огледало в движение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте, този проблем среща ли се при 2015 yeti 1.8 tsi 4x4 и ръчни скорости?

Редактирано от wrx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, wrx написа:

Здравейте, този проблем среща ли се при 2015 yeti 1.8 tsi 4x4 и ръчни скорости?

Не, би трябвало да е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.