Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Октавия 2(1Z5)


Здравко

Recommended Posts

  • Отговори 93
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Здравко

    50

  • edisonov

    13

  • skodafen

    5

  • Izolini

    3

Най-много писали в темата

За виенето на завой и аз го имах. Особено ако излизам от подземен паркинг на някой мол беше доста дразнещо. Не си спомням обаче да е имало значение на коя посока съм завил. Също нямаше и какво и да и щракане. Щракане, даже чукане обаче имах и то доста силно от каре, само, че не на завой а направо като карам. Като го свалихме видимо нищо му нямаше, но след смяната спря да трака. Провери и каретата и тогава почвай кутията. Ако пък в нея е проблема мисля, че по добрия вариант е ремонт, а не смяна с друга с неизвестно състояние. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предни леви карета са подменени,вече няма какво да е. А при теб имаше ли вибрации при каране с скорости над 90км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също беше ляво каре. Вибрации имаще и при по-ниски скорости. Беше доста плашещо и си мислех, че кутията е пътник но се оказа карето за щастие. Освен да смениш и десните и ако няма подобрение да отваряш кутията. И пак ще се повторя мисля, че по-добре е да ремонтираш твоята от колкото да вземеш някоя с неизвестно състояние. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще отварям моята и без това не съм намерил друга. Имам един познат който е ревизирал доста и казва че ще стане. Колко излезна ремонта на твоята ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Частите с доста голяма отстъпка бяха около 600 лв като това което смених е комплект съединител, двоен лагер, лагери на диференциала, семеринг и болтове на коляновия вал, масло на кутията, тампон на кутията. Труда още 400 лв в София. Може и да имаше и още нещо но не помня. Всичко беше 1000 лв, но определено си заслужаваше. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
На 14.07.2019 г. at 8:21, Здравко написа:

Първо когато не съм сложил колана нито пищи нито ми показва на таблото

Това се пуска и спира от кодинга 017 Instruments във VCDS

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги едно спешно питане!!! Задните дискове на Шкода Октавия 2 2006г.1.6МПИ с какъв диаметър са! За предните знам че са 280мм.но за задните незнам точно. Много ви благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в кой да е магазин за авточасти и по рамата ще ти дадат точните. Не е нужно да знаеш коя част касъв размер е. 

Редактирано от edisonov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колеги случвало ли се е на някой от вас ако има шибидах разбира се. Той да се отваря при първо палене на колата за деня. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека сподели. Много благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Някой ако може нека помогне. Проблема е следния,багажника на комбито се отваря сам,в движение на място по-всяко време. Просто се чува как освобождава механизма и капака се отваря и трябва няколко пъти да го ударя силно за да се затвори. Единственото което усещам е че самия бутон между светлините на номера се натиска малко по-трудно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.12.2020 г. at 22:04, Здравко написа:

Някой ако може нека помогне. Проблема е следния,багажника на комбито се отваря сам,в движение на място по-всяко време. Просто се чува как освобождава механизма и капака се отваря и трябва няколко пъти да го ударя силно за да се затвори. Единственото което усещам е че самия бутон между светлините на номера се натиска малко по-трудно.

 

Смени го този бутон. Явно се е прецакал и ти активира ключалката. Иначе ще си разбиеш механизма сам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Незнам дали питането е за тук но ако някой се интересува предлагам  бартер с доплащане от моя страна на резервна гума с размер 205/55/16 на метална джанта в перфектно състояние за резервна гума тип патерица но не по дебела от 11-12 см за да мога да я събера в междинния багажник. Без значение дали е 15 или 16 цола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Група търся мнения и най-вече препоръки за марка масло 5w40 за Октавия 2 1.6мпи. И някой слагал ли е от маслото на VAG. Ще съм благодарен на всякакви отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с какво си в момента и каква е причината да искаш да го смениш ? какво масло търсиш от висок клас ли ?

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, skodafen написа:

с какво си в момента и каква е причината да искаш да го смениш ? какво масло търсиш от висок клас ли ?

В момента съм с Репсол 5w40. Но не съм много доволен сутрин е доста шумна. Преди това съм бил с Мотул 8100 една идея по-добро. Не търся евтино а качествено масло. Сменям го че ми е дошло време за Смяна аз сменям масла на 9000км. просто така съм свикнал пък мисля че е и по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално повечето масла на основата на хидрокракинг след 6-7 к км особенно,ако се карат повече градско си губят качествата мотора става по-шумен и започва да гори повче затова ти препоръчвам на основата на pao тези масла имат по-добри качества и обекновенно изкарват поне 10 к км 

ravenol vsi който съм препоръчал в другата тема има сравнително добри качества за цената си HTHS at 150°C mPа*s3,75 и TBNmg KOH/g10,0

може да вземем https://skiad-masla.com/motorni-avtomobilni-masla-za-leki-avtomobili-dvigatelni-trnasmisionni-hidravlichni-spirachna-technost-antifriz-avtohimia/dvigatelni-masla-za-leki-avtomobili/ravenol-rcs-5w-40-sintetichno-motorno-maslo-5-lityr-cena-acea-a3-b4-ai-sn-sncf.html тук цената е друга но HTHS at 150°CmPа*s4,26 което се води отлично/премиум масло

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за добрия отговор. Те май всички масла от тази марка са с тази технология най-вероятно ще пробвам. Това е официалния вносител на марката така ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И другото което забравих да спомена колата е газифицирана и се кара повече на газ. Дали това масло ще е подходящо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.