Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Октавия 2(1Z5)


Здравко

Recommended Posts

Привет отново.Искам да ви попитам дали някой е имал следния проблем.При потегляне на първа на полусъединител и на нагорнище колата претриса докато пусна съединителя това го прави само на първа.Някой имали идея от какво може да е.Прави три четири претрисания и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 93
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Здравко

    50

  • edisonov

    13

  • skodafen

    5

  • Izolini

    3

Най-много писали в темата

По скоро е съединителя. При този двигател е с обикновен твърд маховик и той трудно би се скапал. Явно притискателния диск е с омекнали ламели и си заминава, а може и пружините на феродовия да са заминали което и да е най добре да се смени комплект  съединител с лагер който никак не е скъп за този двигател. На мен с отстъпка читава марка ми излезе под 200 лв комплекта. Иначе като уточнение оригиналния съединител ми изкара малко по - малко от 200 хил.км и беше тотално свършил. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.И мен към съединител ме води скоро си я взимах и е на около 172хил.и съм склонен да вярвам че е на толкова по много показатели утре я карам на сервиз да я видят и ако е това ще сменям комплект всичко.Иначе много ме радва колицата.И да този модел е с обикновен съединител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет група.Ако някой може да помогне нека пише търся посочената пластмаса задължително с здрави щипки и крепежи. За Октавия 2-2007 г. 1.6 MPI.

Screenshot_20190906-164917~2.png

Редактирано от Здравко
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да няма капак пак става трябва ми здрава пластмасова основа че "добри" газаджий потрошиха моята.

Редактирано от Здравко
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капак резервоар "1Z9809857G" 132.5лв

Капачка резервоар "1K0201550AF" 32.2лв

 

Цени за артикули от Еуратек за кола с централно заключване предполагам, че тази има. Най-добре да се провери и на място по ВИН да не би да съм объркал нещо, но съм почти сигурен.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси.А дали няма вариант само за пластмасата или за втора ръка от някоя морга ако сте запознати че аз доста потърсих и нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има обяви в раздела “Продавам” на колега, който има 2-3 коли на части. Не му пиши съобщение или в темата, а направо звънни и питай. Може да имаш късмет! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Привет група.За зимата си взех метални джанти 15",мисълта ми е дали някой продава тазове за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Здравко написа:

Привет група.За зимата си взех метални джанти 15",мисълта ми е дали някой продава тазове за тях.

Ако си с новите емблеми , имам от Фабия 3 оригинални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, The Best Forman написа:

Ако си с новите емблеми , имам от Фабия 3 оригинални

Не съм,но ако можеш прати ми снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Привет на всички в групата.Някой може ли да ми предложи някой сайт или магазин от който да си поръчам тазове за Октавията че минах на 15" с стоманени джанти.Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!!!Живи и здрави и много безаварийни километри.Искам да питам дали някой от вас е опитвал да пусне дневните светлини на халогените при положение че те са само с една светлина или да използва дългите за дневни но да им се намали % на светлината. Не искам да слагам допълнителни а й съм с ксенон който се налага постоянно да свети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На така наречените халогени или фарове за мъгла може. При мен работят само те на 50% от силата си, без други светлини. Настройката е оригинално заложена в компютъра на колата, като моите ми ги активира Пепино за 5 минути работа. Вече 2 години карам така и не съм имал проблеми със силите на реда :). На дългите за съжаление оригинално не е заложено и ако искаш те да светят трябва допълнителен модул. Не кой знае колко трудно да се направи, но предпочетох да не слагам допълнителни неща по колата, а да ползвам оригинално заложените. Така и г-да полицаите немогат да ми правят проблем защото не е преправяно нищо по колата и заводски е предвидено да е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, edisonov написа:

На така наречените халогени или фарове за мъгла може. При мен работят само те на 50% от силата си, без други светлини. Настройката е оригинално заложена в компютъра на колата, като моите ми ги активира Пепино за 5 минути работа. Вече 2 години карам така и не съм имал проблеми със силите на реда :). На дългите за съжаление оригинално не е заложено и ако искаш те да светят трябва допълнителен модул. Не кой знае колко трудно да се направи, но предпочетох да не слагам допълнителни неща по колата, а да ползвам оригинално заложените. Така и г-да полицаите немогат да ми правят проблем защото не е преправяно нищо по колата и заводски е предвидено да е така.

Много ти благодаря за бързия отговор.Имал ли спомен само дали със кабел или с лоста за чистачките го направи че много ми стана интересно и искам да опитам.А твоята Elegance ли е или това няма да има значение и ключа за фаровете на AUTO ли го оставяш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да само с кабел става. Иначе колата незнам какво ниво на оборудване е  точно, но трябва да е най-ниското за  2-ка преди фейса. Нямам Макси Дот на таблото и всичко се настройва само с кабел и лаптоп. Също така нямам Ауто на ключа на фаровете. Дневните се включват със стартиране на двигателя, като могата да се изгасят само ако се угаси колата или се дръпне ръчната спирачка. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помагайте.Шкодичката ми е 1.6mpi 102кс.2007г.Проблема е следния сутрин паля колата да позагрее и съответно да изчисти стъклата но нищо не се получава загрява до към 70 80 градуса но въобще не духа топло чак когато потегля почва да духа топло.А днес забелязах че когато спра на място а колата е зъгряла нормално на 90 градуса пак спира да духа топло и след като потегля тогава пак почва да духа топло.Ако някой се е сблъсквал с нещо такова моля пишете ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с включен вентилатор ли? Първото за което се сещам е да провериш нивото на антифриза. Принципно има датчик за нивото но може нещо да е станало и да е намалял антифриза без да ти е показала. Второ може да се е позапушило радиаторчето на парното и на обороти да не минава достатъчно антифриз през него. И трето може перката на водната помпа толкова да се е износила, че да не върти достатъчно водата когато е на обороти. За това се сещам на първо четене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вентилатора си е включен,а за водната помпа е на не повече от 14000 км.когато съм я сменил заедно с ангренажния комплект.Относно питата на парното ако имаше проблем нали трябваше постоянно да е студено а при мен като дам газ или се движи колата си духа топло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко говорих по телефона с двама майстори независими един от друг и двамата ми казаха че се съмняват за гарнитура и нито един че има съмнения в радиатора на парното.Незнам и аз какво да правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако има съмнение в гарнитурата може да се направи тест за изгорели газове в антифриза,но има вероятност и радиаторчето на парното да е запушено 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.