Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Искам да си взема Октавия 2....


vankata1976

Recommended Posts

Здравейте!

 

Ще ставам част от Вас и сега е най-трудното - избора на автомобил.

Ако мястото на темата не е тук, моля да преместите - уж четох правилата, но знае ли се.

Търся 1.6 mpi или 1.9 или 2.0 tdi - ще се кара малко.

Гледам една обява и ми се струва интересна, но нещо даже ме съмнява дали е ОК.

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11561117760182730&slink=blg7lo

 

Ако някой изкаже мнение ще съм му благодарен и признателен.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега и добре дошъл!

Какво виждам аз:

  1. Не виждам Оптичен пакет RS;
  2. Колата е заявена като 2012, по регистрационен номер е края на 2011-началото на 2012. Ако е така, то тя не е 1,9 TDI, а 1,6 TDI;

  3. Антената на покрива не отговаря на годината, а е от по-стара. Естествено съществува варианта да е открадната оригиналната и заменена с тази, но основата също е различна. Салона също ми се струва че не отговаря на обявената година, има разлика в цветовете които се влагат 2009-2011 и след това;

  4. Като извод от горните 2 - ако колата е с ДВГ 1,9 TDI, то тя определено не е 2012, може да е седяла дълго налична в ЕТ и да е регистрирана тогава.

  5. Очевидно е ударена отпред - липсва едната малка решетка, другата малка е счупена, бронята е отзяла, номера е прилично смачкан;

  6. Според твърдението на собственика от последното обслужване преди повече от една година е навъртяла само 3500 км;

  7. Сменени EGR /DPF/ филтър за твърди частици? Това са 3000 лева, силно се съмнявам!

Това е, което мога да кажа по снимки. 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето читаво изглеждаща (поне на първо четене) - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11561358237587365&slink=bliegt

Километрите едва ли са тия на обявата, но както и преди съм казвал - дали е на 150К или на 450К - важното е как се е грижил собственика за колата. Пък и е 3000 лв. надолу от това, което показваш ти. Да, няма лята джанта, ама по описанието ти ми звучи, че по-скоро не би ти пукало за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да нещо не и наред. Благодаря за отговорите.

 

Ще се търси явно други.

 

sauber: - иска ми се 1.9 или 2.0 тди, 1.6 май не ме грабва.

 

Дали според Вас техническа диагностика в шкода Център Дружба е достатъчно за покупка?

 

И друго - има няколко обяви на колеги взели колите от тук и според тях обслужвани само в Шкода.

Цените са им доооста по-високи, но дали пък това не е най-удачно за покупка на 9-10 годишна кола?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбира се,че са по-удачни, ако не обичаш да те лъжат защото повечето нов внос са на доста повече километри,но има вариант да се намери и там някоя на реални километри със сервизна история но трябва много обикаляне,какъв ти е бюджета ?

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

който и да вземеш няма да сбъркаш,като подръжка са що годе еднакви,като цяло не са проблемни разликата в разхода не е голяма,вече при вървежа има разлика в полза на 2.0 тди 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.