Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Доливане на Adblue (Octavia III), първи опит


Recommended Posts

За след първото доливане на 4-те литра не съм сигурен колко и дали съм изчакал но след доливането на 1 литър изчаквах 30 и повече секунди. Вчера долях още 0,5л и пак изчаквах 30+ секунди на контакт и резултат няма.

Обадих се в шкода където веднага започнаха да ми обясняват, че имало ментета адблу в търговската мрежа и тнт. да ида при тях....

Записах час в сервиза на шкода да видим те какво ще измислят.

След това ще споделя.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще измислят да ти го "нулират" с ВАГ ком и да ти обяснят как трябва само при тях да пълниш. На цена за литър, която е като цената за 10 литра от произволно място ? Плюс записване на час и висене на колата не се знае колко в сервиза.

Адблуто като химически състав е грубо казано вода и тор. Менте на Адблу е нещо като менте вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, sauber написа:

Адблуто като химически състав е грубо казано вода и тор. Менте на Адблу е нещо като менте вода.

факт! чувал съм че съдържа и урина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, sauber написа:

Менте на Адблу е нещо като менте вода.

 

Абе с менте вода може да си вържеш такъв номер, че да не излезеш три дни от белия дом. Така че не е майтап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте ! Интересно ми е следното: щом под нулата адблуто замръзва и му трябва подгряване, какво става при нощуване на автомобила навън и -15°С ? Дали на системата не и пречи ако е замръзнало докато нагревателя го размрази, или се подгрява постоянно и изтощава акумулатора може би?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Да ползвам темата, автомобила е Суперб. Когато взех автмобила съобщението беше, че имам за пробег от 6000км. След изминати 500км ми показа, че имам за пробег 5500км. Преди няколко дни след изминати вече 3000км  отново съобщението е, че имам течност за 6000км. Това някакъв бъг ли е и тази течност кога се впръсква, смисъл постоянно или когато има нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има някакви отклонения, явно. като взех моята (О3 2.0 тди), пишеше 10 000 км пробег, доливам вече 2 пъти и след напълване на резервоара ми дава пробег 9 000 км. но, когато започне да пада пробегът, никога не ми го е завишавала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че и за АдБлу-то си има датчик за ниво, само дето е значително по-нечувствителен от този за горивото и компютъра си прави някакви сложни сметки. От четенето разхода на АдБлу много зависи от начина на каране (рязко ускорение, плавно ускорение), типа (градско, извънградско), метеорологичните условия и т.н. и т.н. При мен след досипване му трябва време за да покаже, че е пълен. Обикновено в рамките на 5-10км отива на 10к до следващото доливане.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Като цяло при мен до последно ми показваше за пробег от 5000км но се увеличаваше макс. количество което мога да сипя.  Показваше, че макс. допълване е 6.30л а реално събра 5л докато изключи пистолета. А сега пробега който мога да измина е 8000км и показанията за мин/макс количество за доливане изчезнаха.

Като цяло изминах 4000км а показанията за АдБлу се промениха само с 1000км. Просто ще трябва от време на време да се сещам да си доливам, защото какъвто съм отнесен и туко виж съм загаснал някъде. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, chaveto написа:

Просто ще трябва от време на време да се сещам да си доливам, защото какъвто съм отнесен и туко виж съм загаснал някъде. 

толкова досадно напомня, когато пробегът остане 2500 км или по-малък, че не е възможно да забравиш, аз затова и долях при първите индикации още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.