Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Следгаранционно обслужване на Рапид


vp81

Recommended Posts

Здравейте, моето рапидче 1,2 tsi 86 вече стана на 5 годинки и вече не е гаранционно, та се изкушавам да не го поддържам повече в официалния сервиз (просто ми е далеч и не ми се губи толкова време). Случайно да знаете къде мога да намеря какво и кога трябва да се сменя. Колата е на 45 000 км и смятам да смена масло, филтри, спирачна течност и антифриз. Чудех се и хидравличните течности кога се сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, доколкото знам в Еуратек има програма 4+ или 5+, касаеща подръжката на автомобили извън гаранция. Имам спомен, че цените са по-ниски, в сравнение с гаранционното обслужване. Моят съвет е да сравни цените със сервиза, в който планираш обслужването, за да видиш има ли смисъл за тези упражнения.

Редактирано от BapBapuH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Аз не го правя заради цената (цените в еуратек са доста прилични), а защото сервизът на шкода е в другия край на града и обикновено нещата не стават за 1-2 часа, а пък аз нямам никава работа в тази посока. Между другото някой да знае дали има начин да се нулира интервала на обслужване (моята е на променлив) без да се ползва специализиран софтуеър?

Редактирано от vp81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече има Еуратек и в Дружба. Колегите, които са ходили могат да изкажат впечатления от обслужването.

Интересно как има многобройни оплаквания как не сменят масло и филтри в официалните сервизи, но въпреки това всички държат да има официална сервизна история на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

За съжаление и този в Дружба не ми е никак близко, а и не държа на официална сервизна история на колата. Ако не отнемаше толкова много време едно обслужване - нямаше да търся друг вариант, но до сега съм забелязал, че колата седи в сервиза поне няколко часа (3-4), а за мен колата е просто оръдие на труда/забавлението (според зависи кой ден от седмицата е). 

Редактирано от vp81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.н. оторизирани сервизи могат да подържат автомобила и сервизната история. Обади се в Трансексперт и се консултирай по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених маслото и филтрите в Трансексперт - за един час всичко беше готово, тъй че за сега много доволно. Маслото е на VW по 30+ лв литъра, та се надявам да няма проблеми, че в нашата татковина и с това може човек да се изненада неприятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Нищо не съм казал. Колкото толкова. Питаха ме хората какво масло да сложат и аз казах - най-доброто за автомобила. От 30-40 лв икономия няма смисъл да се прави поне според мен.

Редактирано от vp81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
На 11.07.2019 г. at 8:49, vp81 написа:

За съжаление и този в Дружба не ми е никак близко, а и не държа на официална сервизна история на колата. Ако не отнемаше толкова много време едно обслужване - нямаше да търся друг вариант, но до сега съм забелязал, че колата седи в сервиза поне няколко часа (3-4), а за мен колата е просто оръдие на труда/забавлението (според зависи кой ден от седмицата е). 

В Дружба не работят никак добре, не че и от Надежда са по-добри впечатленията. Трябваше да сменят веригата и 1 дюза. Дюза имаше една единствена в страната, дойде от Сливен, веригата аз я осигурих. При смяната на веригата счупили някакъв болт, който по принцип не се сменял, а нямаха такъв никъде в складовете им, нито по другите представителства на VW Group. Трябваше да дойде от Чехия и общо колата беше в сервиза им 2 седмици, 10 работни дни. Признаха, че 3 от тях изобщо не са работили, защото приемчикът, който се занимаваше с нашата Шкода беше в отпуск и нямаше кой да им дава зор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

?

На 11.07.2019 г. at 8:49, vp81 написа:

За съжаление и този в Дружба не ми е никак близко, а и не държа на официална сервизна история на колата. Ако не отнемаше толкова много време едно обслужване - нямаше да търся друг вариант, но до сега съм забелязал, че колата седи в сервиза поне няколко часа (3-4), а за мен колата е просто оръд?ие на труда/забавлението (според зависи кой ден от седмицата е). 

Е какво е това оръдие на труда, за 5 години само 45 000км?!  :D . Моят Рапид от 11/2013 е на 147 000 км, а не е единствена кола в семейството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

ми такова .... и моят е на една година и е на 12 000...ходя с нея на работа и е основната кола за извън градско пътуване....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.