Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с дроселова клапа Октавия 2


coonect

Recommended Posts

Здравейте колеги!
Колата е Шкода Октавия 2 1.6МПИ 102коня. От няколко месеца имам следния проблем: при палене или в движение  светва лампата на таблото EPC и изписва Engine fault workshop, а след това започва да мени обороти дори понякога гасне на светофари. След като я изгася един, два, три пъти и запаля се оправя и така докато пак след време не стане същия проблем. Ходих на няколко майстори които до сега са извършили следните дейности: сменен е дросела, адаптиран е, прозвънена и прегледана е цялата инсталация на колата, също така е сменен и акумулатора. Грешките, които дава са 17579 - angle sensor 2 for throttle actuator (g188) implausible signal p1171 - 008 - - intermittent и 17950 - angle sensor 1 for throttle actuator (g187) p1542 - 008 - implausible signal - intermittent, понякога и 16804 - catalyst system; bank 1 p0420 - 006 - efficiency below threshold - intermittent. На доста места из форумите видях, че може би проблемът е в буксата на дросела, но не съм я сменял. Според вас на какво може да се дължи това и как да отстраня проблема? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и аз имам подобен проблем с дроселна та клапа мойте майстори я зачистиха но ми казаха че трябва да се смени в един прекрасен момент защото нещо се е било прецакало, някаква част от дросела която била капсолована и не може да се ремонтира затова казаха да си карам и да му не мисля много и като почне да ме дразни прекалено много или нова оригинална или китайска или най добре втора ръка от моргите, та въпросът ми е следния от някой знае ли каде или в коя морга има такава клапа за шкода октавия 2 1.6 мпи 2008 102 коня :) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8.07.2019 г. at 17:02, coonect написа:

... сменен е дросела...

 

С нов (ОЕМ, или...), или втора ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, sharpshooter_ написа:

 

С нов (ОЕМ, или...), или втора ръка.

С нов на марката ENGITECH за 260лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Наталия написа:

Здравей и аз имам подобен проблем с дроселна та клапа мойте майстори я зачистиха но ми казаха че трябва да се смени в един прекрасен момент защото нещо се е било прецакало, някаква част от дросела която била капсолована и не може да се ремонтира затова казаха да си карам и да му не мисля много и като почне да ме дразни прекалено много или нова оригинална или китайска или най добре втора ръка от моргите, та въпросът ми е следния от някой знае ли каде или в коя морга има такава клапа за шкода октавия 2 1.6 мпи 2008 102 коня :) 

 

На мен ми казаха, че моят също е капсулован и вътре били потенциометри, които се чупели, затова го смениха с нов, но проблема си остана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...
На 12.07.2019 г. at 10:49, coonect написа:

С нов на марката ENGITECH за 260лв.

Темата е стара, но не виждам отговор дали това е помогнало и дали сте отстранили проблема. Аз съм със друг двигател, но с абсолютно същите грешки само дето при мен свети и лампата за изключено ESP..
Според моят майстор проблема е в лентовия кабел на волана...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.