Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Багажника не се отваря.


volodia85

Recommended Posts

Здравейте, отказа ми електрическия бутон за отваряне на багажника. Най—смешното е, че това се случи пред хотела на морето, където трябваше да разтоваря претъпкания багажник. Не ме питайте как съм свалял всичкия багаж, докато стигна до палчето за механично отваряне ?. Не знам умишлено или не, но на въпросното палче има дупка за която може да се върже въже. Единия чифт обувки не успях да ги нося на морето, защото връзките им ми вършеха по—полезна работа. От този момент започна един шум който се чува зад жабката, като чукане не реле или може би някакъв модул. Понякога е когато се кача в колата за 5—10 секунди, друг път е и в движение. Също така се промени и звука при отключване и заключване, стана по—къс и с по—малко “прещраквания”. Ако имате някакви идеи ще съм благодарен да ги споделите. Октавията е втора генерация хечбек.

Редактирано от volodia85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно диагностика, но май е заминало микроключето на шоф. врата. Като я закачиш ще видиш по врати какво става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!Имал съм подобен проблем на комби.Кофти работа ,щото и аз разтоварвах на Златни пясъци  багажа през купето:).При мен се беше счупил пластмасовия редуктор на машинката за централното.Оправя се с нова машинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм но не става. Всички врати се отключват и заключват, плафоните светят нормално. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте карам Суперб комби вече две години нямам никакви ядове с него, но зимата се прецака вдигането на вратата, като натисна копчето отваря механизма но не стартира амортесьорите издава предупредителен сигнал.

Вече 6 месеца я отварям ръчно, карах я на майстора когато сменявах маслото компютъра казва че са изгорели и двете, не ми се дават 1400 лева :( 

Някой имал ли е проблем с моторчетата, възможно ли е да изгорят и двете едновременно?

Най странното е дава грешка че са изгоряли, а като сваля от буксите и ги захраня с ток работят.

Има нещо бъгаво в цялата работа, не знам къде да отида да ми решат проблема.

Приемам всякакви предложения и Благодаря предварително за съдействието

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слабо място на Супърбите е кабелният сноп в гофрираната връзка , която свърза купето с багажника. Погледни да нямаш прекъснати кабели там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте карам Суперб комби вече две години нямам никакви ядове с него, но зимата се прецака вдигането на вратата, като натисна копчето отваря механизма но не стартира амортесьорите издава предупредителен сигнал.

Вече 6 месеца я отварям ръчно, карах я на майстора когато сменявах маслото компютъра казва че са изгорели и двете, не ми се дават 1400 лева :( 

Някой имал ли е проблем с моторчетата, възможно ли е да изгорят и двете едновременно?

Най странното е дава грешка че са изгоряли, а като сваля от буксите и ги захраня с ток работят.

Има нещо бъгаво в цялата работа, не знам къде да отида да ми решат проблема.

Приемам всякакви предложения и Благодаря предварително за съдействието

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих с мултицета до моторчето отива + няма - но предполагам защото модула не го пуска, не можах да го намеря къде са го сложили тоя модул. Мисля да мина през ЕТ да видя какво ще кажат и те

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.