Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 2 Combi 1.4 16v - теч фреон?


Stylo

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

 

Сипвах си течност за чистачки в жегата ония ден и забелязах следното нещо при тръбите на климатика - 

 

На снимката не си лични много но имаше "влага" в посоченото кръгче, и тръбите бяха мокрени, фреон си има, климатика работи, досега не съм имал никакви проблеми... 

Това конденз ли е или теч? 

 

20190702_183027.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конденз ще да е, особено в жегата (не знам за кое кръгче на снимката говориш, но не е от значение). Ако имаш теч на фреон - ще изпуска и масло (малко) и ще се забележи дори след 2-3 дни. Но щом духа студ - нямаш грижа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-големите сервизи за автоклиматици имат едно устройство, като датчик за изтичане на фреон във въздуха. Ако имаш съмнения, накарай ги да минат покрай това "кръгче" и ако има някакво изтичане, апаратът ще почне да пищи.
Аз имах изтичане от едното капаче на кондензатора. Но при мен фреона се губеше за 2-3 месеца и си духаше топло. Теча не можаха да го хванат нито с вакуум, нито с оцветител.

Редактирано от marinpetroff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.