Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

[Решено] Скърцане от вратите


Мonster

Recommended Posts

Миналото лято се появи едно неприятно скърцане от вратите, което се проявяваше най-вече при почти спряло положение и завиване по някоя рампа, когато купето на колата търпи усуквания. Попсувах тогава известно време и докато се наканя да отида евентуално до Еуратек да го погледнат и скърцането взе, че изчезна от само себе си. Това лято, обаче с идване на жегите, дразнещият звук се появи отново, като този път се случваше по-често и от всички 4 врати. Първоначално си мислех, че е нещо от пластмасовите кори по вратите, но след малко търсене в интернет попаднах на интересна тема в briskoda, описваща доста сходни звуци. Проблемът се оказа в гумените уплътнения на вратите, които в следствие на студовете зимата и жегите лятото се втвърдяват и не успяват да залепнат хубаво, което води до по-лоша шумоизолация в купето и до въпросните скърцания при усукването му.

 

Следвайки коментарите в британския форум, влязох в сайта на Autozone.bg от раздела "Бял списък", видях какви продукти предлагат за гумените уплътнения и след телефонен разговор с тях се спрях на един от продуктите на Wurth (препоръчаха ми го, тъй като се нанасял по-лесно). След като измих колата и позачистих гумените уплътнения, нанесох "мехлемчето" и вече от 2-3 седмици мога да потвърдя, че скърцането изчезна. Нещо повече - в купето стана по-тихо и осъзнах, че преди нанасянето на това мазило съм имал доста вредни звуци, репродуциращи се най-вече при каране по павета. Сега вече звукът при каране по павета е доста плътен и значително по-приятен.

 

Проблемът явно далеч не е само при Шкода, тъй като в коментарите на подобен продукт на Wurth виждам човек с Porsche със същите оплаквания (вярно, при кабриолет, но все пак :) ). 

 

Заключение - за да избегнете такива проблеми е хубаво да третирате гумените уплътнения поне два пъти в годината - веднъж преди летните жеги и веднъж преди зимните студове. Надявам се тази темичка да помогне и на други страдащи от дразнещи звуци в купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди жегите не ги третирам, но преди зимата ги мажа с течен парафин или вазелин. Никога не залепват и са меки ф дори в най-големите студове. Ще си взема и за жегите след като се препоръчва. Благодаря за споделената информация!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах скърцане от 5-тата врата, но като си поиграх с крачетата за уплътняване и вече не се чува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам какви ли не мехлеми - силиконов и тефлинов шпрей , бяла грес на шпрей и всякакви други глезотии и мазила и понеже от старите баби съм свикнал да залепват уплътненията си викам "ей сега таз новата няма да я оставям не намазана" , отварям книжката и първите два реда , които прочетох пишеше , че производителя не препоръчва мазане на уплътненията , защото може да бъдат увредени и ... си прибрах козметиките в кашонче :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.