Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мниние за няколко октавии


Elmar

Recommended Posts

Здравейте, насочил съм се към шкода октавия 2 4х4 дизелов двигател. За съжаление няма много модели в момента на пазара след 2008г. до 2011г.

Ако може малко помощ за тези няколко обяви: 1) https://www.cars.bg/offer/c2983086 ; 2) https://www.cars.bg/offer/c2902335 ; 3) https://www.cars.bg/offer/c2999646Първата я гледах, технически е ОК, единствено радиатора на климатика е пробит, човека каза че ще го смени. Външно има малки очуквания по боята които за замазани. Има автоматични фарове, и сензор за дъжд, който не е свързан /може би е сменяно стъклото и е сложено такова със сензор и огледало/ колата е от Швейцария, но видимо няма много ръжда. Втората представлява интерес, но Варна е много далеч. Може ли да препоръчате някой от Варна който да я погледне, за да не бия път напразно. Разбира се срещу заплащане. Обявата стои от доста време и това малко ме смущава. Третата мисля да ходя да я видя в петък. Тя също е от Швейцария, единственото, че е началото на 2008г.. Предварително благодаря! 

П.С. на първата имам и VIN номера: TMBKS21Z882230283

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мнение

1. Неоригинални джнати, затъмнявани стопове, мазано по боята. Намирисва тая работа.

2. Изглежда свежа, но като прочета 9 изречения с толкова удивителни знаци, колкото има в книга от 400 страници, винаги съм с едно на ум.

3. Снимките са без листа на дърветата (да, знам, гледам глупости). Каква е причната тази хубава кола с два комплекта гуми, да не е продадена до сега? И както би звучало зъболекарски кабинет "krisitrans", така звучи и автокъща "krisitrans"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък гледам тази има сервизна история https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11560861500715889&slink=bhkghg пък са сменени и вал и маховик 

според мен 1.6 tdi не ти е удачен 2.0 на 4x4 в повечето случай е bmm който е отличен 

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен, първата е малко странна! Управлението на климатроника е от фейслифта, а таблото и колата като цяло е преди фейса. Принципно, има такива коли, но те, вътре са си изцяло фейслифт. Да не е сбирщайн?

Втората - вероятно заради “малкия” мотор в компания на 4х4 я избягват купувачите. Изглежда сравнително добре. Километрите е ясно, че са поне х3 - няма нужда да го споменавам. Ако не са - значи е удряна. Седалката на шофьора е доста зле...

Третата - не знам наистина защо седи отдавна и не се е продала, предвид търсенето на втора ръка Шкода.

Ако можеш да вземе VIN на всички, които ти харесват, можеш да ги провериш като идеш в ЕураТек. Аз така направих преди 2 години - в Надежда служителите ги провериха.

Тази, която колегата е споменал в горното мнение също може да се огледа. Поне има сервизна история и реални километри.

Успех и да се похвалиш, когато се откриете!

И задължително смяна на всички видове масла (и на халдекса и раздала) и филтри (и на халдекса), за да сведеш до минимум бъдещи главоболия. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, вчера ходих до гр.Дупница на оглед на тези два автомобила: 1) https://www.cars.bg/offer/c3160039 ; 2) https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11551783055568821&slink=bid5ub ;

Първия ми хареса доста повече от втория, тък като има повече екстри и е по - висок. Проблема е че не му работи климатика, от което веднага ми се направи оферта с 1000лв. уж за пълнене на климатика. Като го натиснахме и джамбазина проговори, че не е само за пълнене а си имал фреон, но някакъв датчик на климатика. Дотук добре. За 1000лв. все един климатик ще се оправи. Двигателя работеше добре и не пушеше, нямаше светещи лампи, но как мога да разбера дали е BMM или ВKD? визуално има ли някаква разлика? На километража пише 165 000, веднага каза че са бутнали 30-40х. била на реални 200х. имало и снимки.

За втория, пърно не можа да запали защото нямаше нафта, след като сипахме запали и работи добре, но е малко по - шумен от Скаута. Климатика работи, не е 2009 със сигурност. но има доста пребоядисвани детайли . 

Направи ми впечатление, че и двата пластмасови капака на двигателите са едни и същи, и двигатели също почти еднакви. А единия е 2.0, другия 1,9. Доколкото съм заглеждал по обяви 2,0, не е ли с черно-бял капак и щеката за масло отляво. На 1,9 щеката е в средата. /може и да греша/. Единствената разлика беше, че единия е с една перка, а другия с две. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За климатик 1000 лева надолу?!?! То нов компресор е под тази цифра! Само загледах гумите на колата - нямам идея, защо така са разположени в калноците, но ми изглежда адски странно - предната е назад в калника, а задната - плътно напред! Тая кола според мен е помляна някъде. А т’ва, че са върнали 30-40К няма да коментирам. Недей да се полъгваш с повечето екстри според мен, че излизат солено. Психологическата граница на повечето хора, когато гледат автомобили е под 200К. Според мен, по-малко от 400К няма как да е! Иначе двигателя трябва да е ВММ (по спомен, на Скаут него слагат). Води се безпроблемен в повечето случаи, но след даден пробег (който според мен е факт), со иска своето.

Втората изглежда ОК на снимки, но пък от т’ва, което пишеш - бих пасувал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако компресора на климатика е за смяна, цената почва от 500+ лв. Най-вероятно има и нещо друго по колата за смяна , за да сваля 1000 лв. Втората кола е натискана отпред в ляво дали има по-сериозен удар на живо ще се види особено отвътре пластмаси и кори. Колата ако е произведена края на 2008 и човека си я купил по-късно е възможно първата регистрация да е по-късно във времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахахах тия в Дупница са опасни "терци". Имал снимки като била на оригиналните 200 000 км хахахаха, ами тя може да е била и на 1 милион и да я върне до 200 000 да си снима километража и да си я докара после на колкото си иска. Пффффф страшни измекяри. Ако толкова ти харесва казвай му 5к лв. и ако иска, за да си оправиш после климатика и бог знае какво още. А за втората с тия 105 кс и 4х4 ще да са малко тия кончета за тоя параход според мен.

Успех с търсенето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря за бързите отговори и съветите. След доста търсене и двоумене взех мисля правилното решение, а именно кола купена от Еуратек със сервизна история до в момента. Е да вярно пише 280х.к., но поне са реални. Сменен е маховник комплект със съединител и разпределителен вал в Еуратек преди 6месеца. Колата е произведена 08.2006г. Ето я и нея. Още веднъж благодаря!

viber_image_2019-07-11_14-11-33.jpg

viber_image_2019-07-11_14-11-35.jpg

viber_image_2019-07-11_14-11-36.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Elmar" - Честита "Skoda Octavia" и Много Безаварийни Километри Заедно! Така блести, все едно е била Гаражна..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравос! Безаварийно да те премества по пътищата за където си тръгнал! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито много безаварийни километри от чист интерес на колко я спазари,ако не тайна 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.