Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

фелиция - самозапалено табло


gencho123

Recommended Posts

Здравейте приятели , притежавам шкода фелиция 1.3 бензин /газ  от 1996 г. Вчера ми се случи нещо доста неприятно отидох на работа спрях колата на паркинга сутринта сигурен съм че спрях всички неща( касетофон фарове )  това става в 8 сутринта , след това започнах да работя , около 2 следобед  отидох до колата да си взема телефона  обадих се  всичко с колата беше наред никакъв проблем отново видях че всичко е спряно ( имам го този навик понеже един път преди много време така си бях изтощил акумолатора , както и да е това не е интересно ) но колата беше шест и нищо не работеше сигурен съм . В 21 вечерта си тръгвам от работа поглеждам колата и ми се стори че прозорците са запотени - викам а странно не е валяло а е запотена няма вода в колата нищо отварям вратата и не мога да повярвам на очите си таблото в средата си е изгоряло стопено и свлечено надолу ( там където са духалките на парното в средата копчетата за парното ги няма буквално пепелника не може да се разбере къде е касетофона и под касетофона конзолата липсват буквално скоростния лост стопен в наполовина и предния прозорец спукан. Свалих клемите на акомулатора зарязах колата заключена и един приятел ме прибра , помогнете малко как се сваля таблото някой да го е правил . Мисля да си я пооправя малко все пак дълги години ми служи вярно , като изключим това със  опита си да се самозапали сама .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва първо да установиш причината за запалването ,както и да видиш кои кабели са нагоряли и да се оправят . 

 Таблото си е врътня , но ако си сръчен не би трябвало да е проблем:

Та общо казано като започнеш със сваляне на волана ,както и пластмасите под него .После почваш отгоре козирка на скоростомера,скоростомер, вадиш жабката  и трябва да се открият винтовете за долната част на таблото . има и пет винта и най-долу над педалите .При Фаворита част от таблото (духалките)са хванати с гайки откъм моторния отсек -би трябвало при Фелиция да е подобно.

  Надявам се да съм дал някакъв ползотворен отговор .Както казах по- горе съм свалял Фаворитово табло ,  до някаква степен са идентични затова и пиша набързо какво трябва да направиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На повечето ароматизатори пише , че са запалими при излагане на пряка слънчева светлина .

Колкото до раьглабянето на таблото - по-лесно ми е да го направя , отколкото да го обясня.

Таблата на Фаворит и Фелиция имат известна прилика , но и се различават доста и има доста скрити винтове , чието местоположение трудно се обяснява без снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.