Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Още една Шкода в клуба


Recommended Posts

Историята около купуването на колата също е интересна. Искам да отдам заслуженото и на продавача.

Както казах, в продължение на година всеки ден следях обявите за Супърб 2. Обикновено ги проверявах след 17ч. като се прибера от работа.

Прибирам се един ден, пускам настолния компютър в къщи и виждам, че няма интернет. Така и не се появи до късно през нощта. С тлф. не ми се занимава. На следващия ден, като се прибрах в 17ч. всичко беше наред. Имало авария. С кабелен нет съм на А1.

Та, отварям "Карс" на 06.06./ в Мобиле се появи на следващия ден/ и виждам въпросната кола! Обявата е публикувана предния ден в 16ч. когато съм нямал нет. Т. е. виждам я 24 часа след публикуване на обявата.

Веднага звъня на продавача и разбирам, че аз съм първия обадил се. Разменихме няколко приказки и, че имам интерес към колата. Съобщи ми, че се е записал в ЕТ за обслужване на 14.06. Всичко, което се прави на 150 000км. Освен масло и филтри, включва и смяна на ангренаж и водна помпа. И ми казва - Колата ще Ви я дам обслужена! Записах ден и час, защото тогава не смятах да я продавам, но няма значение, обслужването ще си го направя.

В продължилия разговор го помолих да я запази до 11.06. защото нямам възможност да отида по-рано за оглед. /Така или иначе до 14. 06. колата е при него./ Съгласи се веднага.

На уречената дата се видяхме..... и си стиснахме ръцете. Каза ми , че е имал 7 обаждания след мен по обявата.

Разбрахме се за 17.06. да направим сделката. Тогава купих колата. Нотариус. И от Сф. директно в КАТ Пв.

Всичко това го пиша заради продавача. Да му изкажа публична благодарност и да видите какви хора все още има.

 Изключително коректен човек, интелигентен, юрист, 73ти набор. От София.

Запази ми колата. След като е казал на останалите кандидати, че е продадена, един му е предлагал повече пари. Направи й обслужване, даде ми я с нови гуми.... Капаро не ми поиска - /предложих му, но категорично отказа/ Разбирахме се на мъжка дума. Какво да ви кажа повече.

Естествено по време на разговорите стана въпрос и за Шкоди. По принцип си е търсил голяма и комфортна кола и брат му го е насочил към Супърб. Така е взел този. Но явно вече е пленен от марката, защото следващата му кола ще бъде Супърб 3 спорт лайн.:)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.07.2019 г. at 18:35, joro-120L написа:

Опааа , нова Шкода ?! Старата продаде ли я ? Отървал си се значи?

Това в кръга на шегата . Жоре , искрено съпреживявам и се радвам на твоята нова Шкода !!

Честито , Жоре ! Много да те радва ! Като другата ...!

А това отдолу , все едно , че аз съм го писал... Интересна работа...?

На 2.07.2019 г. at 18:35, joro-120L написа:

 

 

..Аз съм си Шкодаджия от малък. От четири годишен. Повтарям се, но през 1970г. баща ми докара първата кола в семейството ни.

Шкода 100 от Мототехника. Като я продаваше след години ми беше много мъчно. Това го помня и затова сега си оставих старата.

На сърце ми е марката, независимо под коя шапка е. Важното е, че съществува. А и чехите са големи техничари.

Правят хубави неща от край време...

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Деско!

Ама това отгоре не съм го писал аз. Оправи си грешния цитат. ;)

 

преди 11 минути, desislav stanev написа:

.....А това отдолу , все едно , че аз съм го писал... Интересна работа...

 

Старост - нерадост. Мислим по един и същ начин.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омотах се нещо с тази платформа . Вярвам , че си разбрал замисъла , защото ми изтече времето за редакция ..

Ееех , този Супърб бре  , взе ми акъла и обърках клавишите..

Поздрави и със здраве !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит Супърб! :) Само хубави моменти с него! Цветът е супер за кораба. На моменти бие на черно. Отива му много. Екстрите - там няма какво да се каже ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Ники.?

Ще ме извините, че не отговарям на всяко мнение/поздрав/ конкретно. Да не ми се сърдите. Чета ги всички и съм трогнат от вниманието!

Стуца, кафявото, такова се случи. Избор на цвят - при поръчка на нова кола. Ама заради надписа L&K съм готов на всякакви компромиси. И бял бих взел. По-тъмните цветове наистина отиват повече на тази кола. И хрома се откроява повече. По-тежко стои тъмното. Ти си човек с добър вкус и разбираш какво искам да кажа, имайки предвид идеята за твоя Супърб.

Моето мнение е, че е късмет с това кафяво, което се вързва с типичния/индивидуалния/ за L&K кафяв интериор.

 

п.п.Една примерна снимка на интериора.

 

skoda-reveals-superb-laurin-klement-design-package_2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, честито!!!

Заслужена придобивка.Аз също имах удоволствието, на срещата, предпремиерно да се порадвам на хубавата изненада в клуба. Със здраве и късмет, да изминете много  километри с този разкошен автомобил.

Казано е:

"Малко късмет да имаш в живота..... ама да дойде навреме..." 

Като дългогодишен фен на марката, ще имаш удоволствието за малко Шкода-глезотийки.

Останали са ми много добри спомени и чудесни моменти от подобен, кафяв автомобил с кафяв салон...

...Ще чакаме и ти да споделиш своите..

 

 

 

 

 

 

20161108_064634.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Vector6973 написа:

Останали са ми много добри спомени и чудесни моменти от подобен, кафяв автомобил с кафяв салон...

...Ще чакаме и ти да споделиш своите..

 

Да, не съм споделил първи впечатления.

Все пак тук сме в клуба на Шкода и повечето хора са на ясно и знаят повече от мен за автомобила. Той не е нужен от представяне и няма да кажа нищо ново от общо приетото.

Очарован съм от колата. От пространството в купето. От комфорта. От изпипания дизайн на интериора. От изработката. От вървенето и мощността на мотора. От озвучаването. От качеството на материалите...И от DSG-то! :)

Много добре обезшумен. Карам си по магистралата и никакъв шум не се чува. Само музичката. И не е необходимо да се усилва. Уникално! Не съм се качвал на такава кола. Само дето подрусва с тези 18ки гуми.:P

До сега съм карал само таралясници и по-нисък клас коли. С по-малко коне. Как да не ми хареса? Все едно съм в самолет - първа класа.

Нищо лошо не мога да кажа. Нямам забележки.

п.п. И от разхода съм доволен. Пловдив - София - Пловдив - 5.2л. среден, със 120км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три дена , от както видях темата , все надничам в нея и не мога да се накефя на страхотния автомобил . 

Жоро , голям късметлия си , да знаеш ..! И взаимно се заслужавате с тази кола !

Иска ми се да снимаш двете Шкоди заедно някой път !

Надявам се да имам възможност някой път да видя на живо Супърба .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, desislav stanev написа:

Жоро , голям късметлия си , да знаеш ..! И взаимно се заслужавате с тази кола !

Иска ми се да снимаш двете Шкоди заедно някой път !

 

Не знам дали е късмет. По-скоро е съдба.

Цяла година ги гледам, /то не че се предлагат много/. На нито една обява съм се обадил. Нито една кола съм ходил специално да гледам. Все нещо не ми харесваше. И в с. Труд, което ми е наблизо предлагането е минимално. /Мерцедеси и БМВта да искаш!/  Има 3-4 испански бели/вероятно таксита/, които стоят от доста време. Имаше един черен с добро оборудване, нов внос, и замина за една седмица. Ама аз черен не ща.:)

 

Мислил съм по въпроса за снимките. Някой ден и това ще стане.

 

И още един любопитен факт, който не смятах да споделям, но за да е историята пълна.

Февруари или март не помня, бях в София по работа. Спрял съм на платното с/у ВМА и така, както си стоя в колата, покрай мен бавно мина кафяв Супърб 2 L&K. Досещате се какви мисли са ми минали през главата и че едва ли ще се появи такова нещо в обявите. Не му запомних номера. Нищо чудно да е бил същия.:)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.07.2019 г. at 20:14, joro-120L написа:

Много благодаря на всички за топлите и искрени пожелания. Имам чувството, че се радвате за новата придобивка заедно с мен.

Трябваше да стана на 50 и кусур години, та да си взема нещо, "по така". И разбира се, Шкода. Не обичам да сменям коли и сигурно тази ще ми остане за дълго. Мн. дълго. Затова и толкова чаках и избирах.  Живот и здраве да е само.

Знаеш ли колоко добре те разбирам ! Знам добре какво искаш да кажеш .

Преди 4-5 години  с жена ми обсъждахме покупката на чисто нова Октавия . Искахме да вземем нова кола , която да караме дълго , много дълго .

Обаче се случи така , че тъст ми си отиде от този свят преди близо 4 години и ни остави току-що изплатената си 5 годишна Дачия на 45 000км. От уважение към него , неговите мечти и труд , вътре в себе си съм решил , че това ще е колата , която ще карам ... много дълго ! Съдба ... Не било писано да имаме нова Шкода .

Хубаво , викам си , старата Шкодичка е на линия , имаме си нея в семейството , не сме без Шкода ..?

И хоп - миналата година баща ми изведнъж ме сюрпризира , че му спират служебната кола (той е пенсионер , но работи в едно село на 4 км от Плевен на КПП -то на една кооперация). И ми каза , че трябва да си купи  спешно лична кола , ако иска да продължи работа . Каза , че не иска да дава повече от 5к за кола . Беше се зазяпал по някакви корейски джипове и таралясници , но аз го убедих да потърсим Шкода . Намерих изключително запазена Октавия 1 комби от познат човек и я взехме .  

..Та съдбата все пак реши , че и аз съм "достатъчен шкодаджия" и ми изпрати една по - новичка . Вчера даже пътувахме с нея , че имахме едно ходене в района на Габрово...?

Жоре , прощавай , ако се получи като спам поста ми ! Исках да споделя , понеже мнението ти , което съм цитирал ми провокира такова желание .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, desislav stanev написа:

Иска ми се да снимаш двете Шкоди заедно някой път !

 

Дадено. Даже на първата снимка са три Шкоди.

 

1.jpg.f6a41ce0ead3c58e10a5111296ec4d37.jpg

 

displayinline.jpg.21b5a8988fc7d9439dd233ff5fe1e5b0.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "joro-120L" - Снимките са много яки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да напиша за тези снимки , ще е малко и слабо , за да ги определя адекватно ... Особено първата ...!!!

Това е снимка , която заслужава да стои на главните страници на всички Шкода форуми и събития в Бг !

Радвам се , че те провокирах да снимаш и благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките са прекрасни...

.....Така като гледам първата снимка, осъзнавам сега , че още преди да имам кола... преди да си купя първата кола....преди да знам каква ще бъде следващата ми кола,която ще купя,  аз съм пътувал със съдействието на Шкода......Всички сме го правили...."Амин".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито....Много и безаварийни километри с нея! Вярно, че изглежда черна в началото, но отстрани си е направо разтопен шоколад. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Салонът тъмно кафяв ли е? Така ми изглежда.

Като нюанс на цвета на колата много добре се връзва.

При С2 фейс този цвят е Mocca или нещо такова и е още по тъмен и не се вижда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеее! Първата снимка е страхотно попадение! А салона ако е кафяв, като на “примерната снимка” по-горе - ти, Жоро, направо си уцелил в десятката! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.07.2019 г. at 23:07, tuningmania написа:

До "joro-120L" - Снимките са много яки :)

 

Чувствам се поласкан. Папарака на клуба да ме похвали.:)

 

На 8.07.2019 г. at 7:44, desislav stanev написа:

Радвам се , че те провокирах да снимаш и благодаря !

 

Бях запланувал да ги снимам, но незнайно кога. Заради теб, веднага ги строих в редица.

 

Преди 15 часа, Vector6973 написа:

....  аз съм пътувал със съдействието на Шкода......Всички сме го правили...."Амин".

 

Да. Шкода - камиони, автобуси, тролейбуси, трамваи, локомотиви...автомобили.

 

Преди 8 часа, ValeoG написа:

Честито....Много и безаварийни километри с нея! Вярно, че изглежда черна в началото, но отстрани си е направо разтопен шоколад. 

 

Благодаря. Чакам да залезе слънцето и тогава снимам. По-добри снимки стават, според мен. Когато е на слънце си е кафява. И на сянка си личи кафявото. Апарата такива ги вади. - Телефона ;)

 

Преди 7 часа, legaltk написа:

Салонът тъмно кафяв ли е? Така ми изглежда.

Като нюанс на цвета на колата много добре се връзва.

При С2 фейс този цвят е Mocca или нещо такова и е още по тъмен и не се вижда.

 

Салона е, като на примерната снимка, по-горе. 1/1. От моите снимки не става толкова ясно, затова публикувах тази.

 Цвета е Magnetic Brown. И С2 фейс го има същия цвят.

 

Преди 6 часа, zloQQ написа:

Лелеее! Първата снимка е страхотно попадение! А салона ако е кафяв, като на “примерната снимка” по-горе - ти, Жоро, направо си уцелил в десятката! 

 

Да, Велко. Благодаря! :) Като примерната снимка е. Затова я показах. Горната част на таблото е кафява.  И кожата на седалките е кафява. И горната част на корите на вратите са кафяви. И волана е кафяв.

С черна пиано лак лайстна на вратите и таблото.

 

п.п. като не мога да направя реални/качествени/ снимки, ще публикувам още няколко примерни:

 

този е с вентилация на седалките и колумбус. аз нямам такива.....и ръчка;)

снимката я пускам заради цветовете на интериора, че се виждат по-ясно.

 

348529-original1-76sxn.jpg.b443f05e4347b8903c16cfc1eccd67ff.jpg

 

348519-original1-3ve4t.jpg.cb31ea1b50a144efe443c915c38cdc57.jpg

 

skoda-superb-laurin-and-klement-2012-2.thumb.jpg.5d55521056942df79e079688ca211c41.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна кола.
Честито!
И адмирации за Продавача. Рядко вече се срещат такива хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.07.2019 г. at 9:09, komitoff написа:

Страхотна кола.
Честито!

 

Много благодаря! Радвам се, че колата ви харесва.:)

 

Радостта си е радост, еуфорията отминава и се започва с отстраняването на забележките. Вече действам по задачките.

ЕТ ми доставиха лака. Взех си го и мацнах точките от камъчета. Бяха три на брой и то отстрани - в долната част на вратите. Дребни.

Както казах, задния капак е натиснат. Заведох щета. Ще мине по експертна оценка. Майстора на ПДР ще се появи август. А кога ще ме вземе е друг въпрос. В Пловдив е.

Джантите също ги заведох. Ако ги признаят - добре. Ако не - пак ще си ги направя. На места им е паднал лака и алуминия се е окислил/не са жулени в бордюри/. Те ще останат за по-късно. Не ми се демонтират сега гуми. Като сложа зимните. Трябва да им се полира лицето/спиците/ и да се лакират. И четирите са за правене.

Колата вече е "маркирана" с клубни лайстни! Благодарности на Юли. /на снимката може да видите поражението на задния капак...и мен./

 

66620633_328336928118962_7501960788274315264_n.jpg.d80aa526b4a5c2a4508d53518d8d3275.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, стара кола - стари лайстни.:)

Зелените емблеми на лайстната се вързват с емблемата на капака.;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.