Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Още една Шкода в клуба


Recommended Posts

Здравейте колеги и приятели,

Да ви представя една моя сбъдната мечта. Супърб 2 седан.

Изискванията ми бяха да е дизел 2.0, по възможност 170к.с. КР. РЪЧКА, и да не е 4х4.

От близо година следя обявите и все нещо ме спираше или не ми харесваше в предлаганите коли. Като интериор, външно, година на производство, произход, ....все обичайни неща. Докато дочаках своя момент. Преди месец в "Мобиле" изскочи тази Шкода. Не съм си и помислял, че може да се появи такава. Лаурин и Клемент. В името на това направих компромис с ДСГ-то.

Колата е от първи собственик, купувана и обслужвана в Еуратек. Взета, като наличен автомобил. Със сервизна книжка. На реални 148 700 км.

Взех я  обслужена, с нови летни и зимни гуми. Зимните са без джанти. Скоро си купих и ляти 18" Luxon за зимните.

Има дребни забележки по лаковото покритие. Няколко точки от камъчета. Поръчах си лак от Еуратек. Леко е натиснат задния капак, има каско, ще я карам на ПДР. В никакъв случай няма да пребоядисвам детайли!

Джантите също са за освежаване. Оригинални Sirius 18". С полирано лице. На места е паднал лака и алуминия се е окислил. За тях ще мисля, като сложа зимните гуми. Но, въпреки това, колата за мен си заслужава. Поне я виждам в реалното й състояние.

Вътре интериора е перфектен! Човека си е пазил. Накрая ще я водя и на детайлинг.;)

п.п. На снимките колата изглежда черна, но е тъмно кафява.

 

Искам да изкажа специални благодарности на Pepino за помощта при избор на автомобил и за направената диагностика.

Благодаря, Пепи. Голям си!

 

64944339_431331474374479_5386670724771479552_n.jpg

 

65094388_2558438080842748_8138998678443524096_n.jpg

 

64691479_324296425180478_5882367842594062336_n.jpg

 

64744221_623844624764677_7114207524428972032_n.jpg

 

64901012_385489908755344_2719245920829964288_n.jpg

 

65170780_1176453169204926_5641336863512854528_n.jpg

 

64684848_845165839191764_7297128429218955264_n.jpg

 

64696977_2351757778398333_8950208221293838336_n.jpg

 

64725796_2362123587207187_2310001383664779264_n.jpg

 

65056325_2281809668532058_2691324347028602880_n.jpg

 

65302011_2412470342299570_6284110171404763136_n.jpg

 

65186413_384095072312431_6208164824510103552_n.jpg

 

64874162_2336163793106812_4050541213990780928_n.jpg

 

64770616_442614116287339_8336398845701259264_n.jpg

 

65456761_2403491613268503_8357968454929612800_n.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай, честита да ти е! Когато не бързаш с покупката, имаш време да пробираш и накрая се появява колата, която ти трябва. Заредена до горе, като само са се изложили с т’ва Bolero според мен. L&K си е голямо удоволствие! Безаварийно да те вози и всеки път с кеф да сядаш в нея!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "joro-120L" - Шоколадов Бонбон е! Много Безаварийни Километри и да ТИ е Честита (не помня дали ТИ го казах Лично в Събота) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и тук, Жоро! Попаднал си наистина на добър екземпляр и това, че е DSG със сигурност не е компромис, а е нещо задължително за такъв тип кола. Като покараш известно време, после със сигурност няма да искаш да се качваш на кола с ръчни скорости. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, колата изглежда прекрасно! Да ти е честита! Пожелавам ти да минеш хиляди безаварийни и изпълнени с кеф километри! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, това не го очаквах! хАй чИститУ!

Супер екземпляр, за DSG няма да съжаляваш, особено ако имаш пера на волана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колата изглежда страхотно. Дано ти е на късмет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жорка, след Първенец онзи ден, и тук да ти пожелая само приятни емоции с колата, да се усмихваш всеки път, когато сядаш в нея. И внимавай следващия път, когато припалваш 120-ката - има съединител и трябва да се натисне :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много кисела кола, браво! Изглежда предният собственик да я е гледал супер прилежно!

Честито, пожелавам ти да я запазиш дълго време в същия вид и само нафта да сипваш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Жоре! Още веднъж със здраве да си я караш и много безаварийни км!

 

П.П.: И махни гумените стелки. На такава кола и ходят само велурени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен Жоре !

Само не ми е ясно сега като имаш ретро и модерна Шкода , с какво ще ходиш по клубни срещи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички за топлите и искрени пожелания. Имам чувството, че се радвате за новата придобивка заедно с мен.

Трябваше да стана на 50 и кусур години, та да си взема нещо, "по така". И разбира се, Шкода. Не обичам да сменям коли и сигурно тази ще ми остане за дълго. Мн. дълго. Затова и толкова чаках и избирах.  Живот и здраве да е само.

 

Преди 18 часа, zloQQ написа:

...Заредена до горе, като само са се изложили с т’ва Bolero според мен. L&K си е голямо удоволствие!

 

Да, Велко. Няма навигация и шибедах. И вградени щори на задни врати. Па може и друго да няма. Знам ли.

Можеше да е с Колумбус.  Иначе, тонирани стъкла, като задните са по-тъмни. Ксеноните шават нагоре-надолу, ляво-дясно. На десен завой ми светва десния халоген. Мислех си че левия е изгорял....:)

Болерото свири супер. На мен ми трябва музика. Има не знам си колко говорители. Навигация рядко ми трябва. Има я и на тлф. Тази медия ще остане. Оригинална, пише Skoda auto на нея. Обкантена е с хром. Красота! В тон с целия интериор, а там има много хром. Много се кефя на дизайна на интериора. Таблото. Няма да пипам нищо. По принцип държа на заводските неща. Не ме вълнува колко инча ще е дисплея. 

 

Преди 13 часа, tuningmania написа:

До "joro-120L" - Шоколадов Бонбон е! Много Безаварийни Километри и да ТИ е Честита (не помня дали ТИ го казах Лично в Събота) :)

 

Честити ми в събота. Много благодаря, Миро. И за Л.С. с данните и за вниманието, което ми отдели.

 

Преди 9 часа, SKODA 105 RS написа:

 DSG със сигурност не е компромис, а е нещо задължително за такъв тип кола.

 

По принцип си прав.

 

Преди 8 часа, Izolini написа:

Жоре, това не го очаквах!

 

Кое.

 

Преди 8 часа, Izolini написа:

Супер екземпляр, за DSG няма да съжаляваш, особено ако имаш пера на волана.

 

Нямам пера на волана. Иначе ДСГ се държи мн. адекватно. Само на първа ми се струва че малко закъснява със смяната на втора. При ръчка бих я превкл. по-рано.

Тази неделя катерих и спусках един 20км. стръмен баир с остри завои. Курорта "Атолука" в Родопите./последната снимка е от там/

На качване се държа перфектно. Все едно аз сменям скоростите в точния момент. Обикновено там се катери предимно на трета и от време на време - втора. Но, на спускане не се получават нещата. Държи по-висока предавка. Вместо втора е на трета.  Минах на ръчен режим, за да ползвам мотора, като спирачка.

 

Преди 7 часа, stanley написа:

 Дано ти е на късмет.

 

Благодаря. Дано.:)

Преди 4 часа, sauber написа:

Много кисела кола, браво! Изглежда предният собственик да я е гледал супер прилежно!

Честито, пожелавам ти да я запазиш дълго време в същия вид и само нафта да сипваш :)

 

Наистина я е пазил. На външния вид не е държал много, но на интериора, да. А обслужванията са били безкомпромисни. В смисъл - по предписание.

Обещавам да я пазя. По принцип си пазя вещите. Ако искаш, мога да ти покажа 29 годишния интериор на 120ката.:)

 

Преди 4 часа, ID A написа:

П.П.: И махни гумените стелки. На такава кола и ходят само велурени.

 

Човека ми я даде с чисто нови оригинални велурени или мокетени/не ги знам какви са/ стелки. В найлоните, неупотребявани. Не е стъпвано на тях. .Също имат и едни подложки за стъпалата на задните пасажери. Като призми, триъгълни. Който е запознат, ще се сети. Да не ги снимам сега. И в един плик мрежите за багажника

Знам, че ще стои по-комфортно с тези стелки, но събират прах, който неусетно се нанася навсякъде.

Гумените са по-практични в това отношение и по-лесни за поддръжка.

 

Преди 3 часа, The Best Forman написа:

Само не ми е ясно сега като имаш ретро и модерна Шкода , с какво ще ходиш по клубни срещи :)

 

Добър въпрос.

Какво по-хубаво от това. Имам право на избор. НО, мноого труден избор. ;)

 

Преди 4 часа, Mishelle написа:

Жорка, след Първенец онзи ден, и тук да ти пожелая само приятни емоции с колата, да се усмихваш всеки път, когато сядаш в нея. И внимавай следващия път, когато припалваш 120-ката - има съединител и трябва да се натисне :P

 

Много благодаря, Юли.

120ката вече я оставям изключена от скорост. При стартиране да не вземе да рипне. Левия крак ще ми стане "патерица".

Веднъж само му натресох на Супърба "съединителя". Па то се оказа спирачката. Много яко държи. Добре, че беше преди спиране, та вървеше бавно. Нали, натискам съединителя по навик, та да не вземе да угасне. Нямаше контузии, нямаше и близо кола зад мен. Това ми е издънката......За сега. :)

Ами криво е и въпрос на свикване. На лесното, бързо се свиква. От 1984г. съм шофер и за първи път карам автомат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е колата - поздравления. Жив и здрав да си я караш и все по - усмихнат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, страшна красавица си си избрал, браво !!!

 

Да нямат чет прекрасните ти и незабравими моменти с нея, всеки път с усмивка на лицето да се наместваш зад волана и да палиш двигателя, много щастливи и безаварийни километри с това лъскаво бижу ти пожелавам !!!

 

Завоите от Брацигово до Равногор са истинско удоволствие с такава машина.

 

НАЗДРАВЕ !!!

Редактирано от РусенскоВарено
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро, честито и от мен! Искренно ме зарадва с тази тема. Супърбът е страхотен. Желая ти от все сърце да си жив и здрав и много да й се радваш! ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички. Пожелавам на всеки подобна радост. Не е задължително да е кола.

Нека ви се сбъдват желанията.?

 

Преди 7 часа, Izolini написа:

@joro-120L

Не очаквах да вземеш модерна Шкода. Ретро Шкодите са мания. Модерните са просто коли.

 

Имам ретро Шкода, защото това си е моята Шкода. Като член от семейството е. Не бих взел някакъв чужд скрап да възстановявам.

Аз съм си Шкодаджия от малък. От четири годишен. Повтарям се, но през 1970г. баща ми докара първата кола в семейството ни.

Шкода 100 от Мототехника. Като я продаваше след години ми беше много мъчно. Това го помня и затова сега си оставих старата.

На сърце ми е марката, независимо под коя шапка е. Важното е, че съществува. А и чехите са големи техничари.

Правят хубави неща от край време. Влече си ме и рано или късно щях да си взема по-нова Шкода.

Без да подценявам другите модели,  Супърб 2 много ми харесва и затова се насочих към него.

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жорка, още веднъж честито и много радост да ти носи, както 120-ката!

 

С мерак да си го караш и глезиш :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и много безаварийни километри. Голям хамелеон е, ако не беше последната снимка ще си останеш с впечатление че е черна.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.