Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със задната чистачка


scous23

Recommended Posts

Здравейте, 

Преди 20тина дена станах собственик на Шкода Фабия комби 2008-ма година, до онзи ден задната чистачка работеше, вчера при един от поредните дъждове в София установих, че - не работи.Бушона е наред, какво следва да проверя, за да съм сигурен че не е нещо елементарно, което мога да отстраня сам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, scous23 написа:

Всичко е наред там...

Как разбра , че е  в ред? 

 

Кабелите  се късат от многократното отваряне  на вратата  и  изолацията може да цяла , но не и кабела.

Имал съм го такъв случай на СЕАТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се включва темата - същия проблем, подозирам "перото" но ще направя щателен преглед и на задната врата... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като че ли и при мен се забелязва някакво такова явление. Ако е валяло и колата е била спряла, понякога задната чистачка не реагира след използване на лосчето. Пръскачка има, но чистачката не мърда. В даден момент получава факс и се пуска сама, все едно е забила. Най-вероятно аз съм предния стадий преди теб колега. Поздрави и ще следя за развитие. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми прилича на клеясал механизъм - свали моторчето , отвори редуктора и почисти пластините и пистите на колелото , почисти и смажи оста на чистачката и ще стане като ново ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато са пуснати предните чистачки и се включи задна скорост автоматично тръгва и задната чистачка. Пробвайте така и ако ви тръгва всеки път значи проблема е в лоста. Ако не тръва е моторче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, felicialx написа:

Когато са пуснати предните чистачки и се включи задна скорост автоматично тръгва и задната чистачка. Пробвайте така и ако ви тръгва всеки път значи проблема е в лоста. Ако не тръва е моторче.

 Между другото, т’ва в въпрос на кодиране с VAG-COM :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, zloQQ написа:

 Между другото, т’ва в въпрос на кодиране с VAG-COM :)

Съгласен, а кодирането зависи от комфорт модула и оборудване на автомобила, ако не се лъжа.

 

На 4.07.2019 г. at 9:26, The Best Forman написа:

Това ми прилича на клеясал механизъм - свали моторчето , отвори редуктора и почисти пластините и пистите на колелото , почисти и смажи оста на чистачката и ще стане като ново ;)

Мерси Гена, като имам свободно време и не е станало твърде късно, ще взема да си поиграя.

Поздрави! ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Трябва си диагностика. Фабия 2007 г., зимата замръзнала чистачката, аз я пускам тя прави едно движение и умира. Гледам бушони, разглобявах моторчето, какво ли не накрая майсторите от Герман ми я пуснаха софтуерно, някаква защита се задействала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Има защита. Иначе изгаря моторчето, докато е замръзнала и се опитва да я отлепи/задвижи. Определено в полезно т’ва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.