Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

при натискане на съединителя гасне


Peev64

Recommended Posts

Здравейте колеги,дано не задавам отговори,но днес шкодака 2.0 бензин започна да гасне при натискане на съединителя или с триста зора задържа на 500-600 об.От известно време след престой като натисна спирачката педалът е твърд като запаля си омеква и не е имало проблем.Насочил съм се в посока серво на спирачките с презумцията ,че от там смърка нерегламентирано въздух.Ако нещата са наред в което все пак се съмнявам ще я закача за прочит.Ще  съм благодарен ако споделите от опита си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си първо всички вакуумни маркучета. Имах този проблем- решен с едно маркуче за 2 кинта (не твърдя че и при теб е така, но за начало). Има няколко теми в "шкода октавия 1" с такива проблеми на спирачките (включително и аз бях пускал).

Другото което можеш да провериш е дали има спирачна течност в основния маркуч на вакуумпомпата, до колкото разбрах тогава отиваш на серво. 

А за това че гасне при натискане на съединителя не мога да кажа нищо :(

Това е мнение на професионален аматьор и самоук музикант :)

Нека и по запознати и разбиращи от мен колеги да споделят мнение 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги извинявам се за неточното заглавие,но исках да кажа ,че при освобождаване от скорост още при натискане на съединителя прави тези игри на оборотите и гаснене.Вероятно се и позаблудих със сервото,което на първо четене няма проблем и отивам на варианта да се закачи на компа и да се види какво и що.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен, причина за нестабилните обороти и гасненето се оказа температурния датчик на охладителната течност/зеления с 4 пина/.След подмяната му всичко се дойде на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста народ се оплаква от този датчик, но аз лично за пръв път чета такъв проблем....а може и нещо да не съм прочел както трябва :)

обикновенно е само играене на оборотите, дори и аз го имах този проблем с този датчик, но нямам спомен някой да е казвал че колата гасне при натискане на съединителя...макар че си го написал-"играят оборотите.."

Радвам се че си оправил проблема и съжалявам че не успяхме да ти бъдем полезни :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, vladkant написа:

Доста народ се оплаква от този датчик,  :)

обикновенно е само играене на оборотите, 

 

 

Повярвай ми че този датчик е способен на такива мизерии, че ще ти разкаже играта докато се усетиш.

Аз го играх това хоро съвсем скоро, но симптомите бяха други. 

Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.