Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с Led лента на Октавия 3


Yavor Simov

Recommended Posts

Привет,колеги.Пиша тази тема от името на приятел,който не е регистриран във форума и поствам неговия текст:

Здравейте, карам Шкода  Скаут 2015. Миналата седмица излезе от гаранция и същевременно изгоря едната дневна светлина. Решението в Еуратек е смяна на цял фар срещу 1300лв. Съвет за нещо по-културно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма. Търси в ebay втора ръка фар. Мисля,че вътре са два диода насрещни, но не знам дали може да се ремонтира. Със сигурност трябва да разлепваш стъклото.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси, по-добре да разлепи стъклата и да монтира китайски ленти! Съсипване е смяна за такава сума...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко, много гадно седят с китайски ленти. Оригиналните са оптично влакно,ако не се лъжа. Аз го проучвах тоя въпрос за мен с китайски ленти и се отказах. Бях гледал един руснак,който беше извадил от счупени фарове само диодната лента и ги беше сложил на рефлекторен фар и беше добре. 

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Въпреки , че темата е стара , при мен десният фар даваше грешка в адаптацията т.е. Не работеше завиването , не е болка , но грешката на таблото дразни. По чиста случайност намерих втора употреба фар , 400лв с монтаж . Стария вероятно ще го пратя на рециклаж да го видят защо не завива. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз имах подобен проблею и си го реших срещу около 700лв.

Не е толкова лесно, и бая работа беше за човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

И на мен ми изгоря едната led светлина в левия фар. Някой да е разрешил проблема? Мога ли чрез vcds да направя фаровете за мъгла като дневни или да търся ленти от алиекспрес?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще махна светловода и блока с диода. Ще използвам оригиналният баласт за диода и от него ще включа лентата от Алиекспрес. Друг вариант е ако може да се пуснат дневните през фаровете за мъгла с vcds. Да се купува нов фар не е решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя ако не свети, ти е думнал модула на осрам с диода. Незнам какво и как ще включиш. Да не се окаже накрая окислила букса. 

И лентата от Али незнам колко ще изкара,преди да стане дискотека.

Халогени като дневени струват 200 евро в Сърбия и 150 евро в Гърция. В БГ също можеш да изядеш дървото някъде.

https://www.drive2.ru/l/488512742416711906/

 

Един фар втора употреба е около 150 лв.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светодиода е нагорил светловода. Не е окислена букса. Светловода свети жълто. Няма фар с ксенон за 150 лв. Търсих и счупени фарове/от ударени коли/, за да използвам само модула със светодиода. Лошото е, че при закупуване на втора употреба фар, всички баласти са свалени и не можеш да тестваш нищо. Разбираш какво си купил след това.  Това е фар който е сменен именно заради дневните. 

16587263868993446347708000517145.jpg

16587264331815183192648016606210.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако ти свети диода макар и в жълто,значи модула е здрав. Просто го отвори и почисти нагорялата част от светловода. Виж в линка на руснака. След това сглобяваш и намаляваш интензитета на дневните с VCDS на 50%.  Така се ремонтира по принцип. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, JORDITO написа:

Ами ако ти свети диода макар и в жълто,значи модула е здрав. Просто го отвори и почисти нагорялата част от светловода. Виж в линка на руснака. След това сглобяваш и намаляваш интензитета на дневните с VCDS на 50%.  Така се ремонтира по принцип. 

Тези диоди имат ли нещо общо с диодите от подсветката на лед телевизори? (поне на мен на такива ми приличат)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея Гена.  ОсраН са и тия модули преди фейса ги няма като резервна част. Присаждат платка от БМВ на текущият охладител, но колко е сполучливо незнам.

На фейса го има модула като резервна част, но не става. Има бели и оранжеви диоди по 3 бр и буксата е различна.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте, искам да споделя, че ако някои има нужда от нови световоди или услуга ремонт на дневните (смяна на световода с чисто нов) може да звънне на 0878911941.

С риск да изглежда като саморекламиране, не е това основната идея. За хората имащи възможност сами да си ремонтират фаровете, е възможно да ги снабдя с чисто нови световоди.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.