Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskodaclub.bg

matematic

Избор Skoda Karoq или Nissan Qashqai

Recommended Posts

matematic

Здравейте,

може би не е най-подходящото място да питам, но все пак.

Имам дилема отностно избора на нов автомобил. Огледах всички марки и го сведох до 

Skoda Karoq 1.5 TSI 4x4 DSG

Nissan Qashqai 1.3 TCE

и двете са с високо оборудване, като шкодата е около 4-5к по-скъпа

Главното, което ме интересува е дали обслужването на Шкода е скъпо или е сравнително по-ниско от това на VW.

И като цяло дали този модел е надежден и особено с този мотор.

Мерси предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
The Best Forman

Ако не ти трябва 4х4 , махни го и ще свалиш едни 2к , но според мен двете возила бих оприличил като сравнение на боксониера срещу двустаен апартамент (поне Кашкая ми изглежда като черупка на колела).

Опс , май бъркам нисаните :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mishelle

Карал съм по-предишния модел на Кашкай, 2.0 бензин, 150 коня. На хартия всичко изглеждаше чудесно. На практика абсолютно куц кон. На извънградско като видеше баир и се озорваше. Къде бяха тези 150 коня незнам. Опел Корса, 90 коня, която тогава също имах, върви повече. Автомата му също не е добър. Тогава беше с CVT, предполагам и сега е с такава кутия - това е един от автоматите с най-големи загуби като работа. Ако си се спрял на автоматична трансмисия, Karoq определено е по-добрия избор. От друга страна седалките на въпросния Кашкай бяха едни от най-удобните, на които съм сядал. Като материали и сглобка от Нисан се бяха справили отлично, кожения салон не мръдна и не се намачка до малко над 100К км, когато продадохме колата. Но незнам при новия модел дали това се е запазило. Направи тестдрайв на двете марки. Мисля, че Karoq ще те грабне най-малкото с по-добрата динамика. А и този 1.3 на Нисан за това купе ми се струва доста слаб. Като поддръжка Шкода е по-добрия вариант. Провери цената за обслужване на единия и на другия автомобил. Избери си резервна част и виж цената при Шкода и при Нисан за нея.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
matematic
Отговорено (Редактирано)

Днес покарах и двете отново. 

Като че ли Нисана ме грабна повече от гледна точка на качеството на изработка. Шкодата вози изключително твърдо и е доста шумна (за мое голяма чуденка). Под шумна имам предвид външен шум а не този на автомобила. Направих си труда да мина през павирана улица с не добре наредени павета. Много лоши впечатления за возията и за качеството на сглобката.

Иначе отностно техническите характеристики на мотора и кутията на Нисана. Мотора 1.3 турбиниран е съвместна разработка с даймлер. Карах такъв на най-новия Kajar. Мотора е доста добър и динамичен. Също така ако не го натискаш е и доста икономичен. Скоростната кутия вече не е CVT, а DCT. 

Другото, което ме грабна в Нисана е по-пълното обурудване, което включва и 360 View, както и озвучителна система BOSE. 

Много ми се щеше да избера Шкодата, тъй като визията и някак си ми допада повече заради това че е по-изчистена, но все пак реших да се въздържа от емоционални решения. 

Благодаря все пак за мненията.

Редактирано от matematic

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
zloQQ

Чудесен избор си направил! Няма защо да се правят компромиси с желанията! Успех И безаварийно с новата “жипка”!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мonster

Най-важното при избора на колата е тя да ти харесва на теб, а не на някой друг, който няма да дава парите. :) Щом си се качил и на двете и ти е харесал повече Нисана, значи това е твоята кола. Аз на същия принцип избрах моята и 3 години по-късно мога да кажа, че все още съм супер доволен от избора си и това наистина е моята кола, покриваща всички мои критерии и желания. Честито за новата придобивка и да си я ползваш винаги с усмивка! :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Съгласявам се" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.