Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Не иска да запали в студено/мокро/влажно време, 1.6 бензин.


Bako

Recommended Posts

Здравейте,
Колеги,моля за вашето мнение по въпроса. Имам проблеми с колата от 2 години и малко,т.е. от както сме я купили. Най-съществения от тях е ,че колата отказва,разбирайте буквално не иска да запали в студено/мокро/влажно време ,предимно сутрин.Ако е валяло цяла нощ , на сутринта няма палене,докато не я напече слънцето.След като я напече да кажем 2 - 2,5 часа слънчеви бани,пали от раз (не се шегувам).Колата е:
Oктавия  '99г.  1u2 , 1.6 55кв ,код двг. АЕЕ. Колата няма газова уредба,кара се на бензин. Предоставям малко по-подробна информация относно проблема и подменените части.
Когато успееше да запали, оборотите играеха, оказа се комплексен проблем-разбита втулка на делкото,спукан вакуум маркуч на серво-помпата.Сменил съм ги.На делкото имаше белези ,явно и преди това е сваляно/пипано. Сега е добро относно оборотите. В този ред на мисли съм сменил:
Кабели,свещи,палец,капачка,датчик на температурата в охладителната система(този,който е "боднат" в тялото на термостата).
Преди да ги сменя тези неща,отидох на диагностика във Враца(живея в село,близо до града),заради проблема с оборотите,но само бях овикан,защото  делкото не било на мястото си. Явно  е местено преди това, т.е. преди мен,а не от мен..Както и да е, обясних му го. Диагоностикът , посредством лаптопа си и един шестостен 5 номер го настрой и ми вика :
-"С
ега колата,шА пее"....
Е да де,така беше за около 20 мин.шофиране и после пак започнаха да играят...
За това и започнах начинанието по метода,проба- грешка и да елиминирам един по един възлите,които имат отношение по проблема с оборотите.
Проверих буксата,която влиза в Датчика на разпределителния вал за окиси,но нямаше. "Прозвъних"кабелите на буксата,но верига си имаше...
Най-същественото ,което ми прави впечатление е, че когато е топло времето и не е валяло,като дам на "контакт" , електромоторчето на дроселовата клапа(чистена е и е адаптирана) се "нагажда" много по-бързо,много по-кратко,отколкото в студено/мокро/влажно време.Тогава му отнема поне 2-3 секунди повече. Проблема със запалването си остава....
Поздрави,
Добрин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Бобината му е била проблема... май.

 

От къде си по-точно, градски?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Моравица/Зверино.
Не мога да разбера дали е в бобината,т.к не е валяло (смених я,мисля си че е от нея ,НО не съм писал отговор , защото и на мен не ми е ясно дали е оправен или не.)
П.С. не ми се симулира дъжд с маркуча.. 
Поздрави,
Бако!

Редактирано от Bako
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бако, в неделните следобеди правим срещи - ако искаш мини да се видиме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Благодаря!
Ще го имам напредвид,но графика ми е такъв,че почивните ми дни е както се паднат. Събота и неделя ми се случва да почивам веднъж на около 25-30 дена.
Пздрави,
Бако!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Здравейте,

Окончателно, проблема е бил в бубината! Гледана е под микроскоп, след това на X-ray виждат се миниатюрни пукнатини в корпуса й. През тези пукнатини, малка част от подавания импулс преминава и отива директно към купето,а не към дистрибутора. 

Поздрави!

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.