Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Трудно влизане на 1 скорост


Donriko

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам Шкода октавия1,102 коня,бензин.Забелязвам последно време,че понякога първа скорост влиза трудно.Съединителя го смених преди месец,ама и преди това го правеше.Тръгвам да вкарвам на първа и неще,давам надоло за втора пак не иска и на втора,пускам лоста в неутрално положение и пак пробвам и тогава влиза,но и за двата опита съединителя не го пускам.Понякога и задната не влиза напълно(почти да влезе ама не влиза),много рядко ама ми се е случвало.Вчера примерно цял ден наляво надясно и не ми направи впечатление да не влиза първа,но днес ми направи.Като покарах малко и сепооправи,влизаха по добре.Направи ми впечатление,че цял ден беше на слънце,беше много нагрята,незнам дали има връзка.Накъде да се ориентирам колега.Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, skodafen написа:

как е съединителя има ли вариант да е износен и да не отцепва

Съединителя го смених преди месец,стария почна да пребуксува..Обаче проблема го имаше и преди да го сменя,пак си остана.Мисля си че проблема е в лостовата система.Като дам лоста наляво да включа на първа и не мърда нагоре,нито надоло към втора,хода на лоста е само наляво,нито милиметър нагоре или надоло.И това не винаги.Трябва да върна лоста в неутрално положение и след това влиза ама по тегаво.Проверих лостовете които се виждат отгоре като отворя капака и има един ,,усукан,, и той има много голям луфт,незнам дали е нормално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Donriko написа:

Съединителя го смених преди месец,стария почна да пребуксува..Обаче проблема го имаше и преди да го сменя,пак си остана.Мисля си че проблема е в лостовата система.Като дам лоста наляво да включа на първа и не мърда нагоре,нито надоло към втора,хода на лоста е само наляво,нито милиметър нагоре или надоло.И това не винаги.Трябва да върна лоста в неутрално положение и след това влиза ама по тегаво.Проверих лостовете които се виждат отгоре като отворя капака и има един ,,усукан,, и той има много голям луфт,незнам дали е нормално

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.