Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Молба за оглед на октавия скаут.


Pi6ligara

Recommended Posts

Привет на всички, днес видях една обява в карса, на един скаут в Дупница. Ето я  https://m.cars.bg/carview.php?id=3160039

Тъй като Дупница ми е доста далече за да отида само за един оглед, аз съм от Плевенско, а и да отида нищо не разбирам от октавии, молбата ми е, ако има човек във форума от Дупница, ако може да я погледне и да ми каже има ли смисъл да ходя. Знам, че е малко странно, но реших да ви попитам. Поздрави на всички! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невъзможно да е на 165 000 км.
Поне като връщат километрите да проявят малко креативност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е пределно ясно, точно за това искам някой да я види, ако е възможно, а не да бия 400км на празно. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимки не изглежда зле колата. Разбира се, за 2007-а година. Не е нова все пак. Трябва някой с vag-com да я погледне и да има знания по задвижването.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не бий толкова километри, дори да си вземеш човек, който разбира с диагностика няма да имаш много време, а и търговските трикове са безброй, изненадите след като я платиш също. Потърси кола, която е регистрирана в България и обявата да не е от търговец и най-важното да ти е по-близо. Цената ми изглежда подозрително ниска, особено за тези километри, които със сигурност не са реалните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Така е, аз и по начало търся регистрирана от човек, но никой не иска да си продава скаута ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от цената, която си готов да дадеш. ?. На мен също не ми се разделя, понеже е на реални километри, обслужен е, регистриран, сменени демпфер, съединител, климатроника е нагласен, ДПФ всичко на мястото си и работи, но ако ми предложиш 5 цифрена сума бих се замислил... и пак не е сигурно, че ще ти го дам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не изглежда лошава.

Но само на мен ли ми се струва,че някак задния мос стои навътре някакси?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го забелязах и аз на снимките, но само така от снимки не може да се добие реална представа. Относно петцифрените суми е ясно, че на всеки колата му е излязла двойно че и тройно от цената, на която я е купил, но това съвсем не означава че 11,12 годишна кола трябва да струва толкова. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената се определя от пазара, затова като не ми харесва цената, която мога да взема, а и като няма за тези пари какво друго да вземеш за приоритетите, по които съм я избирал просто не продаваш, затова написах шеговития си пост. След доста сменени коли обаче това е първата, която успях да взема на реални километри, които не са съвсем малки 250 000 са, но няма място за сравнение. Предишните, които съм вземал на по 160 000 явно са били на по 450 000 поне. Отделно как е поддържана от предишния собственик. Та мисълта ми е, че по-добре по-скъпо, но читаво дори и на 11-12 години. Докато търсих да купувам гледах в автокъща такъв скаут от Австрия, ръждата го беше почнала, така че гледай да не е от там.  Търговците искат да печелят. Изключително рядко  е някой собственик да продаде читава кола за ниска цена. Ако това все пак се случи обикновено я взема пак търговец. Имам познат, който продаваше по някоя кола от Австрия. Случайно видя обява тук в България за много читав голф на много добра цена, човека имал кредит и на зор. Взема я и не я продаде, а още си я кара, има 5-6 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам те напълно, обаче да те питам, аз карам пежо 406 комби, гледал съм го както трябва, има външни забележки, корите на вратите са увиснали, така си бяха още като го купих, защото са го прали,, има и зимни гуми на железни джанти, двигателя е обслужван преди 25 000км, съединителя и маховика съм сменил преди 3 години, миналата година изгоря компютъра, и него съм сменил, плюс обучение, че много неща по колата си говорят с него. Според теб някой като дойде да я купува и му изредя всички тези неща, дали ще му пука или ще гледа че на 19 годишната ми кола на вратата на багажника на едно място лака се е излющил и на корите виси плата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами относително е, все пак 19 години не са като 10, скаут няма голямо предлагане, а пежо 406 има доста в сравнение с търсенето. Освен това ти няма да и търсиш 10 000. И аз продадох голф 4 на 15 години помпа дюза за 2000 лева при положение, че вървяха по 4000. Както се казва купуването не е като продаването. Затова не бързай за тези пари може да намериш читав скаут въпреки, че е по-рядък модел, но сигурно след половин година търсене, аз долу горе толкова търсих преди да взема моя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и не бързам, просто тази обява излезе и реших да попитам ако има някой от форума в Дупница да я види. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче вчера цената беше 7, 700лв а сега е 9,700лв, тези хора май цените ги сънуват през ноща и пишат сутринта. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз, бих пропуснал всички автокъщи във Враца и Дупница, без изключения.

Колите са само от боклука, напудрени и с климатици зареждани в петък след обяд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, cuca7 написа:

Само Горубляне и с.Труд,а?

Корекция:

Враца, Дупница, Горубляне и с.Труд. Всичките са един дол дренки: Ка4ва6 се и кара6. Си4ко платено. ТОП! УНИКАТ! Карана от жена. Реални километри и т.н.

Кола, от рода на Скаут в която може има потенциални ремонти като: демпфер, разпределителен вал, компресор на климатика, заден диференциал, dpf и т.н. могат да умножат цената и по две.

Вие сами преценете, какво и как :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата пуснал темата да даде още линкове по възможност обяви, които не са от автокъщи, ако сме наблизо ще помагаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опасявам се, че вече няма голям смисъл, харесах и тази обява

https://m.cars.bg/carview.php?id=2999646

защото е в Плевен, но след като прочетох, че за 2.0 тди 140 има доста проблеми, касаещи пукащи глави, проблеми с дпф и т. н., а също и грубо +300лв на всеки 60 000 км само заради халдекса, вече ми се струва, че е прекалено скъпо за мен. Моят ценови диапазон е между 7 и 8 хиляди, по възможност от човек, но не бях прочел, че на Октавия 4х4 обслужването е толкова по-скъпо, за това се обезмисля. Благодаря на всички! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че много разбирам, но далеч по-добре ми се струва  да си потърсиш кола, която е с нашенски регистрации, в движение, от частно лице, има много читави хора, които си гледат колите, а на тях им личи, че са такива дори и от снимките. Понякога дори текста към обявата звучи различно, някак по-истински и би могъл да те ориентира дали си струва да се обадиш. Перфектните, уникатите, безаналоговите в БГ, тия дето се качваш и караш, обявите с големи букви само и по сто удивителни, както и тези, които са на радио Веселина лично аз сигура ги пропускам..

Успех, човече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Pi6ligara написа:

Опасявам се, че вече няма голям смисъл, харесах и тази обява

https://m.cars.bg/carview.php?id=2999646

защото е в Плевен, но след като прочетох, че за 2.0 тди 140 има доста проблеми, касаещи пукащи глави, проблеми с дпф и т. н., а също и грубо +300лв на всеки 60 000 км само заради халдекса, вече ми се струва, че е прекалено скъпо за мен. Моят ценови диапазон е между 7 и 8 хиляди, по възможност от човек, но не бях прочел, че на Октавия 4х4 обслужването е толкова по-скъпо, за това се обезмисля. Благодаря на всички! 

Прочти кои са проблемните мотори, тогава вземи решение.

Скаута от тези години е само с мотора BMM, който няма проблем с главата, но пък има потенциален проблем с разпределителният вал.

Понякога е просто късмет, имал съм кола, която се чупеше всеки месец - днес датчик, утре, съедниение, после подвиач, имал съм и кола, която освен обслужване не съм правил нищо доста време.

Но, наистина само и единствено регистрирана кола, за съжаление, хубав Скаут без скрити проблеми, за 7-8 трудно ще се намери.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола я гледах по обява и се обаждах през м.декември миналата година, беше на 7400. Още не се е продала, това залежаване не се отразява добре на автомобила и само припалване и каране на кратки разстояния вече повече от половин година. Скаута ми е със сменен разпределителен вал от предишния собственик, на 245 000 реални беше, дпф не е много проблематичен, като му хванеш цаката как се самопочиства. Обслужването на халдекса ми излезе под 200 лева в Еуратек, 60 000 едва ли ще навъртя за 4 години, ти ако въртиш повече километри замислял ли се да не е 4х4, защото си харчи около 1 литър на 100 нафта повече от само на предно?

Редактирано от Zinoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Замислял съм се, но тук в Плевенския край е доста равно и зимата като завали сняг си се трупа ли трупа, че и после забравя да се стопи ами си седи. Последните 2 години нямаше кой знае колко сняг и хората позабравиха какво е зимата. Аз не съм точно от града Плевен, а от едно градче на 15 километра, сутрин като тръгна в 7 за работа ми се е случвало да карам пред снегорина, а не след него. Фактически ми трябва само за един месец в годината, не че и с пежото не съм стигал навсякъде де, но се усеща едното напрежение сутрин в тъмното да караш в снега и снегорина да ти свети отзад в огледалото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко мотора наистина е БММ изобщо не се замисляй.Карам такъв 5-та година и да смених разпределителния вал но други проблеми нямам.И ДПФ имам само веднъж съм го виждал да свети и то след зареждане на Шел с V Power.Според мен този мотор е здрав и в същото време няма грижи с него а и доста добре върви.Разхода градско е 7-8 извънградско 5-6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.