Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Виене при движение


pfsc

Recommended Posts

Здравейте,

 

От два дни съм собственик на Октавия 2 фейслифта 1.9 Елеганс 2009 г.

При покупката на колата и тестване всичко беше ок, но след измиването на стотина километра започнах да чувам някакъв звук който мога да опиша като виене. Това се получава само когато колата е на скорост без подаване на газ при скорост от 80 до 30 км/ч , като при 80 км/ч е доста силно и при понижаване на скоростта до 30 км/ч затихва или изчезва . При натискане на съединителя  или подаване на газ виенето спира или се чува много много слабо. Някакви съвети какво може да е и струва ли си да се оправя и ако да колко би ми струвало или да ходя да се разправям да върна колата.  

Редактирано от pfsc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От описанието разбирам, че виенето го има само при движение на скорост без подаване на газ. Има ли значение на коя скорост е колата (5-4-3...?) или на всяка скорост го има?

Аз бих проверил състоянието на маслото в скоростната кутия като начало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, winrg написа:

От описанието разбирам, че виенето го има само при движение на скорост без подаване на газ. Има ли значение на коя скорост е колата (5-4-3...?) или на всяка скорост го има?

Аз бих проверил състоянието на маслото в скоростната кутия като начало.

Няма значение на коя предавка е. Виенето е започва от 80км/ч и докато падне на 30 км/ч се чува но с намаляването на скоростта намаля и това което чувам 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако шумът е еднакъв на всички предавки, значи най-вероятно не е от скоростната кутия.

Можеш ли да направиш клипче да видим и чуем какво се случва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.