Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Позвънявания от непознати номера


johnnie213

Recommended Posts

От няколко дни горе-долу по едно и също време около 14 часа започнаха да ми звънят непознати номера и като вдигна се чува само музика. Два от номерата са:

+35924001034

+35928092908

 

Някаква измамна схема ли пак върви? На някой друг колега да му се случва нещо подобно? Предполагам целта е да върна обаждане от любопитство и да ми начислят някоя "хубава" сметка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звъняли са ми с "ало, тати, направих беля...". Наскоро ми звъняха от някакъв номер - звънне и затвори, звънне и затвори. И така десетина пъти през определен интервал. Явно идеята е да му върна обаждане. Ама тъпака не се сеща, че вече всички имаме минути разговори, даже и децата. Та явно това с музиката ще да е нещо ново, ама на практика същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво имаме минути, но ако номерът от който звънят е закачен към някоя услуга с добавена стойност и върна обаждане ...

Лошото е, че работата ми е свързана с получаване на позвънявания от непознати номера и ако не съм бил до телефона и ми се яви такъв непознат номер като пропуснато обаждане може и да го набера за да видя кой ме е търсил и да ме таксуват с някоя дебела тарифа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колко знам, зори и да ти се обаждат- вдигнеш ли, започва да ти чука брояча на сметката...

На мен ми звънят е от чужбина- Англия, Русия и не помня още от къде.....аз лично избягвам да вдигам на непознати номера и със странни цифри....макар че тези които са ти звъняли са "стационарни"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми направи впечатление, че изглеждат като стационарни номера. Два пъти вдигам при позвъняване и нямам начислени суми за момента. Обаждания не съм връщал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, johnnie213 написа:

То хубаво имаме минути, но ако номерът от който звънят е закачен към някоя услуга с добавена стойност и върна обаждане ...

Имах предвид, че всички вече имат минути. И няма логика някой да ме набира и още с първото позвъняване да затваря. С идеята да реша, че няма минути и иска аз да го набера. На това едно време му викахме еврейски смс и го практикувахме когато сим картите бяха по 460 кинта и не всички можехме да си плащаме дълги разговори :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двата номера по-горе ми изглеждат като някакви централи. То вече и стационарните, за които говорите са с "много цифри" както мобилните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро са ония умните от Виваком. Да ти предлагат услуги. Имат някаква външна фирма за целта и минава през интернет телефония.Като върнеш обаждане, не може да се свържеш. 

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и А1 си изнесоха част от услугите към външни фирми. Пълна пародия. Звънят да ми предлагат услуга, мрънкат и ъ-кат по телефона. Пълна пародия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес мистерията с непознатите номера беше разкрита. Пробва ли са да ми звънят от един онлайн магазин от който съм си поръчвал някакви неща преди време за да ми предложат намаление като лоялен клиент на разни други стоки. Предполагам, че при регистрацията съм посочил някаква удобно време за връзка с мен и заради това все са пробвали да ми звънят около 14 часа. Явно е имало някакъв проблем в тяхната централа или гейтуей или там каквото ползват при изходящи обаждания и се е включвала музика.

 

Колегите

Преди 20 часа, Алекси Георгиев написа:

Двата номера по-горе ми изглеждат като някакви централи. То вече и стационарните, за които говорите са с "много цифри" както мобилните.

 

Преди 19 часа, JORDITO написа:

По-скоро са ония умните от Виваком. Да ти предлагат услуги. Имат някаква външна фирма за целта и минава през интернет телефония.Като върнеш обаждане, не може да се свържеш. 

 

направиха доста точни предположения.

 

Сега съм спокоен, че не става въпрос за поредната измама. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сте клиент на български оператор и се намирате в България, входящо обаждане не може да се таксува. Същото важи за всички останали държави на планетата Земя.

Звъненето от чужбина (изключае ако не работите нещо международно), обикновено е за да ви се продават финансови услуги (естествено измамници). Каква е причината да избират да се обаждат от чужди номера - не знам.

Имайте предвид, че телефоните ви се продават и то за съжаление е от големи организации, от които не би следвало да се очаква това (банки и прочие).

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звънят ми, редовно ми звънят, по 2 пъти в седмицата ми се обаждат с оферти за търгуване на борсите - почнах да им казвам, че имам агент и си действаме с него и съм доволен, да не ме занимават. Иначе... звънят от чужбина (българи или чужденци, няма значение), защото ползват централа или безплатни онлайн услуги за обаждания. Обикновено ако звъниш през скайпа или вайбъра на мобилен номер - то той ще звънне от някоя свободна линия и ще видиш номе +44, +41, +1 и т.н. А хората може да са в София или Пловдив, дори. :) Имах списък от над 20-25 различни номера... дори да ги блокираш пак излиза някой нов :) Нямам повторни обаждания от тези, които съм записал - винаги са различни.

 

Не съм имал начисления в сметката, защото това няма да е реално ;) Няма как да ти се обадят за твоя сметка. Това е по филмите и вътрешно за Америка, вероятно. Единствено, ако ти затворят (еврейската) и ти ги набереш - ще го изядеш. Това е :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
На 24.06.2019 г. at 9:28, sauber написа:

Ако сте клиент на български оператор и се намирате в България, входящо обаждане не може да се таксува. Същото важи за всички останали държави на планетата Земя.

Звъненето от чужбина (изключае ако не работите нещо международно), обикновено е за да ви се продават финансови услуги (естествено измамници). Каква е причината да избират да се обаждат от чужди номера - не знам.

Имайте предвид, че телефоните ви се продават и то за съжаление е от големи организации, от които не би следвало да се очаква това (банки и прочие).

 

 

 

 

Най-вероятно вече е така. Просто информативно - преди време в щатите плановете включваха минути за разговор (air time), които се таксуваха при всяко ползване на телефона, независимо дали си избрал или си бил избран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...
На 21.06.2019 г. at 13:23, johnnie213 написа:

Днес мистерията с непознатите номера беше разкрита. Пробва ли са да ми звънят от един онлайн магазин от който съм си поръчвал някакви неща преди време за да ми предложат намаление като лоялен клиент на разни други стоки. Предполагам, че при регистрацията съм посочил някаква удобно време за връзка с мен и заради това все са пробвали да ми звънят около 14 часа. Явно е имало някакъв проблем в тяхната централа или гейтуей или там каквото ползват при изходящи обаждания и се е включвала музика.

 

Колегите

 

 

направиха доста точни предположения.

 

Сега съм спокоен, че не става въпрос за поредната измама. :)

+35928092908 колега би ли ми казал на коя организация е тоя номер. Макар че съм го блокирал все още настоятелно звънят .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.