Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въздушно окачване - възможно ли е ?


malakie7ca

Recommended Posts

Здравейте колеги, от скоро съм с Октавия 2 4х4 и много се радвам, че се движа на високо и мога да отида почти където искам. Преди малко гледах едно предаване където монтираха въздушно окачване на една джипка и се зачудих дали няма вариант да се монтира въздушно и на О2. Признавам си, не съм търсил повече от 10-15 мин (с четенето), за да пусна темата и да разбера вашето мнение и дали може да се получи, някой проучвал ли е и т.н.. Честно казано, ако инвестицията не е голяма, височината добра, както и майстора, бих пробвал да го монтирам, за височина, а не за товарене. Намерих една тема, в която в общи линии разбрах, че не е толкова добра идеята, от инженерна гледна точка, но пък си мисля, че ако е с предназначение за лоши терени с ниска скорост не би имало проблеми. Моля за съвети и мнения- дали може да стане, от какъв модел може да стане и като цяло- полезна информация. Благодаря предварително!?

Редактирано от malakie7ca
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото мнение което мога да изкажа е, че имах пасат 92' комби и при него имаше опция да се монтира въздушно окачване. При пасата помпата се монтираше джобовете в багажника, същите като при шкодетата, т мисля че и при шкода може да се монтира. Вече някой по компетентен да даде мнение относно окачването :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма невъзможни неща, но надали ще е plug and play. Ако си готов да платиш цената на преработване, инсталация, компресор и възглавници, сигурно става. Ама ми звучи като минимум 4-5К. И после почва веселото. Като гледам, че си в Смолян и като знам възглавниците как обичат студено време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност няма да е плъг енд плей :) не съм срещал информация шкода да е била замисляна с въздушно окачване, което ще рече че ще е доста играчка, но не и невъзможно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.