Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Автомивка Моториста, Младост4


Recommended Posts

Здравейте,

 

Приятелката ми имаше неблагоразумието да посети конкретната мивка намираща се в София.

По принцип комплексно миене там е 17лв, но на нея са и казали, че цената е според това колко е мръсен автомобила. В случая не беше много мръсен, както отвън така и от вътре.

Е...на нея и взели 20лв, защото според техните представи бил много мръсен...

2 дни след мивката се качвам аз да шофирам, при което виждам, че предния прозорец е изтрит с видимо мокър парцал, т.к. по целият имаше следи от кърпата с която е търкано.

За жалост това ме уцели в момент, в който бях нервиран и понеже са ми близо реших да се отбия да им покажа как са си свършили работата.

Отидох и човека, измил колата веднага дойде и попита с какво може да е полезен, при което му показах как си е оставил ръцете и как това не струва 20лв, а неговият отговор беше:

"Така е защото беше много мръсен" 

След като се развиках се показа и човека, при който се плаща за услугата (сиг шефа), седна и започна да гледа и да пита какъв е проблема...обясних му всичко и той ми отговори, че можело просто да кажа, че прозореца е мръсен, а не да правя сцени...

С тези думи ми показа, че и той е кретен и няма смисъл да се разправям повече. Тръгвайки си му споделих, че имам няколко коли, които повече няма да стъпят там.

Той ми пожела лек ден и повече усмички ?!?, а аз да си намери читави работници + няколко майни на ум  ?

 

Предишният път когато остаяях колата (отново комплексно), всичко беше що годе добре измито и изчистено с изключение на глупостта, която са направили...

Имах неотваряно 0.5л шише с вода в джоба на вратата и след мивката шишето го нямаше, а ми бяха оставили тяхно с реклама/флаер на тяхната мивка, та се зачудих какво им пречеше вместо да разменят тяхната вода с моята, защо просто не оставиха и тяхната вода в колата...

 

Който смята да им ползва услугите да има предвид, че трябва да се пазари за цената и да знае, че ще си даде парите на вятъра.

 

Със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за кофти случката, разбирам те напълно.

В този бранш работниците често се сменят и качеството на услугата варира силно според настроението им. Малко са местата, където се държи на качество и се работи читаво. Точно за това предпочитам сам да си мия колата.

 

Имах подобна случка на друго място миналата година - Автоцентър Боби на Ляпчев. Първо че комплексното беше 20лв, оставих колата за 2ч, понеже не ми трябваше спешно и като отидох да я взема намерих пясък в багажника и на задната седалка. С дете на две години, пясъка и трохите от солети и бисквити са често явление .Обяснението беше, че не знаели как  да отворят багажника, а отзад не са видели, че е мръсно.

 

Точно затова при вземане на кола от автомивка се преглежда обстойно вътре и отвън, проверява се за липсващи неща от жабката и подлакътника и ако има забележки по почистването се коригират на място преди да се плати.

Самият факт, че от кофти почистващи препарати или неправилна дозировка могат да повредят покритието на таблото, пластмасите  или тапицерията е още една от причините да избягвам подобни места. 

Редактирано от stanley
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредните мизерници, колега...Нищо ново под слънцето. За съжаление в София е така, тъй като има голям дефицит в авто услугите и търговците си позволяват да карат на конвейер. Това е и причината от много години да си мия сам колата. Има редки изключения, когато много ме мързи. Разтоварвам се, отнема ми час и половина и ми струва 5-6 лв. Не чакам 3 часа, не си оставям колата на някакви цигани, не давам 20-25 лв. за некачествено услуга и няма неприятни емоции.

Единствените автомивки, които мога с ръка на сърцето да препоръчам в момента са две - Бъбълс до Маргел на Околовръстното, под резиденция Бояна и Blue point (не съм 100% сигурен за името) на Т. Каблешков, сравнително близо до Хепи. На втората проблема е, че през уикенда може да си оставиш колата и да я вземеш след 5-6 часа, фул макс е. Всичко останало, поне в южните райони е тотал щета. И трябва да се има предвид, че както е казал Стенли, услугата варира. Преди бях страшно доволен от Йово, което е срещу Била на бул. Бъкстон, ама страшно доволен. Последните пъти като съм ходил - тотал щета и повече не ходя.

Ето ти пример от автмовиката на Маргел в Ринг Мол - 2 часа и 25 лв. :

48894167_10218319282357196_1470372321389

Освен, че стелките не бяха пипнати, джантите бяха неизмити или поне не като хората, а багажника не беше отворен. И това за 25 лв. и 2 часа чакане.

 

Колкото до допълнителното таксуване за мръсен автомобил - СМЯХ. Аз чистя или карам на автомивка моята кола в състояние, което по критериите на 95% е от хората е много чиста. Никой до сега не ми е направил отстъпка, защото колата е чиста за автомивка. кОр за тия и си чистете сами колите. Готов съм да давам ноу-хау на всеки и за инструменти и за препарати.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, stanley написа:

Точно затова при вземане на кола от автомивка се преглежда обстойно вътре и отвън, проверява се за липсващи неща от жабката и подлакътника и ако има забележки по почистването се коригират на място преди да се плати.

Самият факт, че от кофти почистващи препарати или неправилна дозировка могат да повредят покритието на таблото, пластмасите  или тапицерията е още една от причините да избягвам подобни места. 

 

Преди ме е било срам да го правя, сега вече не. Оглеждам си я набързо вътре и вън и тогава си тръгвам. Също така винаги си взимам касовата бележка, за да имам жокер за евентуални тежки разправии, недай боже...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дето ще чакам и ще нервнича 2 часа някой да ми измие колата, за същото време сам си го правя и даже си ми е кеф, не ми е само заради спестените пари, ама поне си гарантирам, че няма да имам нещо откраднато или повредено. За външно измиване ползвам автомивката, която е на кръговото на Драгалевци, там е безконтактно, като имаш избор дали да е пяна или препарат, после минавам прахосмукачката там и се прибирам. Вкъщи,  продължавам с препарат обикновен за прозорците, наливам си половин кофа вода и парцал и с него минавам всички останали работи,  ползвам и мокри кърпички за табло, добра работа вършат. Доволен съм си от резултата, под 2 часа ми отнема, не се ядосвам на никой, но си трябва мерак затова. Само не тръгвайте да ми обяснявате, колко сте изморени и как нямате време, щото тези, които ме познават знаят, че работата ми е свързана с тежък физически труд и щом аз мога да се напъна, значи и при вас ще стане, ама желание трЕба.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално тези са мега некадърни , а ГТП пункта им е втория най-лош не само в София, а в цялата галактика. (Арена Исаев води класацията)

Стъклото е класика да е мръсно отвътре, единствената мивка , която също така успя да свали целия хром/боя на надписа на предната кола. 

 

Ползвал съм не малко и различни автомивки, но тази трябва да я подминавате отдалеко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.