Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лепене на уплътнение на врата


Recommended Posts

Колеги отлепило се е в горната хоризонтална част уплътнението на задната дясна врата .Търсех тема във форума , но или не намирам или няма.

Молбата ми е да ме насочите с какво да го залепя , марка ако може на конкретен продукт. Ако някой го е правил , моля да сподели .Или да ме насочите къде да отида за да го залепят качествено, защото е в добро състояние и не искам да го съсипя .

Колата е от подписа , макар че не вярвам да има значение  О1  , комби.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако придърпаш така, че да се разпредели правилно по рамката, става и без лепило. Само трябва да "щракне".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Придърпвах , намествах , ама щракване нечувам . 

Но благодаря , пак ще пробвам !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето имах такъв проблем и го реших с лепило "Момент" на "Хенкел". Беше се получило добре. Карах така няколко (повече от 5) години, но след това продадох колата и не знам какво се е случило по-нататък. Нищо не пречи да опиташ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че всяко лепило за гума (има ацетон в него) ще свърши работа. Ако не бъркам, посоченото "Момент" е точно такова. Нанася се върху двете повърхности, които ще се лепят една към друга. Изчаква се да засъхне повърхностно (да направи ципа), след което детайлите се притискат в продължение на поне няколко часа. При тебе това е лесно изпълнимо чрез затваряне на вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги , да споделя какво направих с уплътнението .

След дълго умуване с какво да го залепя в крайна сметка използвах този продукт на Ceresit .

Нанасянето не е някаква философия , с използване на пистолет , след щателно почистване на самото уплътнение както и на ръба на купето .

Затворих вратата и така до другия ден.

На втория ден отидох на автомивка да видя какво се е случило .

Засега всичко е наред .Теч вътре няма , значи уплътнението си върши работата .

Това е .

1106030034.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Обратната информация за решаването на проблем винаги е полезна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.