Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Софтуерна актуализация ДИЗЕЛ ГЕЙТ


adamadamov

Recommended Posts

Здравейте колеги скоро бях в сервиз на шкода във връзка със смяна на консумативи и от там ми казаха че има безплатен ъпдеит по темата за дизел гейт но не е задължителна .Какво ще ме посъветвате добре ли е да се направи - или да продължавам да си я карам така . Суперба е 2013г. и нямам никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не го прави щом нямаш проблеми мой познат каза ,че разхода му се качил и се спънал вървежа ,из нета четох и други подобни мнения,някой даже търсеха начин да връщат стария софтуер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е необходимо да има нещо на колата, за да се ъпдейтва. Та, на въпроса ти директно - недей! Уж към екологията е насочен, но... Ще ти зачестят регенерациите! Разхода се качва пренебрежително, но т’ва с регенерациите е таралеж в гащите. И съответно - бъдещи (по-скорошни) грижи с ДПФ-а. Има препатили - искат си стария софтуер. Хубавото е, че вече може да се върне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "adamadamov" - Има Хора, които, като посещават Официални Сервизи, изрично изискват в Приемо-Предавателния Протокол да се напише Словом, че Не Желаят по Автомобилът Им да бъдат правени абсолютно никакви промени по "Software"-а. Има Случаи (когато горното не е направено) Авто-Сервиза да направи промените без изобщо дори да уведоми Собственика на Автомобила. Откажи Категорично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В белите държави хората завеждат колективни искове срещу Фолксваген - и ги печелят.
Качваш новия софт и на 200 000 км двигателят не става за нищо.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разхода и аз мога да потвърдя ! С литър някъде се качи след  Ъпдейта. Суперба е 2014 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че започва да вкарва много нафта в маслото и става ужас.
Не знам дали и 10 000 км е редно да се кара с такова масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "komitoff" - 

Преди 4 часа, komitoff написа:

Лошото е, че започва да вкарва много нафта в маслото и става ужас.
Не знам дали и 10 000 км е редно да се кара с такова масло.

Не е редно. Вдигне ли се нивото на маслото - веднага смяна..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да знаят хората.
Да махат калпавият ъпдейт.
Не може хардуерни проблеми да се решават софтуерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми го сменяха 3-пъти. И сега е малко по добре с регенерациите, но се спъна малко и разхода се вдигна. Къде могат да ми оправят софтуера и даже се чудя дали може да я засилят малко. Защото в Шкода категорично отказват връщане на оригиналния софтуер, било невъзможно. А и остават по малко от 1000км до края на гаранцията и вече могат да си гледат работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, chaveto написа:

...Къде могат да ми оправят софтуера и даже се чудя дали може да я засилят малко...

 

Звънни на Пепи (Pepino), сигурен съм, че ще успее да ти помогне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

В събота бях при @Pepino за премахване на тъпия софтуер и връщането на този който е бил първоначално сложен на автомобила. Направи и леко увеличение на к.с и нютони, и все едно карам друг автомобил. На 100% съм сигурен, че сега ще ми спадне и разхода така както си беше преди да пипат в Шкода. Сега остава да си сменя маслото, защото постоянно се пълнеше с гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Как разбирате, че маслото се е пълнело с гориво? Питам понеже от преди два месеца 4200км вече съм собственик на автомобил 2014г минал през този ъпдейт. Не знам как е бил преди него обаче аз забележки към вървежа нямам. Само за маслото ми стана интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @gstoychev " - Следи редовно нивото на маслото на щеката - ако се повдига, лошо.. И не забравяй Автомобила да е на равно всеки път като гледаш..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @gstoychev " - Значи няма Проблем. Аз също около една Година бях с лошият "Software" и нивото на маслото не ми е мърдало. Важно е да не прекъсваш Регенерацийте на "DPF"-а..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз малко съм объркан, как така гориво в маслото заради софтуерен ъпдейт.

Някой има ли представа как се случва това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради регенерациите! Софтуерния ъпдейт прави колата “по-екологична”. Което всъщност е равно на по-чести регенерации. Те от своя страна са виновни за попадането на готов в маслото. Какво всъщност се случва при регенерация - има обяснено със сигурност тук или някъде в нет-а. Признавам си - не ми се пише в момента. 2 часа посред нощ...дреме ми се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен по едно време взе да ми вдига маслото ,докато карах с екологичния ъпдейт, за регенерациите - няма да коментирам,защото си беше досадно.За щастие се върнах към нормалното и всички тези горепосочени симптоми вече ги няма :) Самият автомобил  пък се промени драстично в положителна насока.Така ,че мен ако питате със дизелгейтския ъпдейт не се занимаваите ,защото доста двигатели из Европа ,бяха съсипани преждевременно с  него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте колеги,

имате ли опит с връщане на софтуер в гр. Варна ? Някой може ли да ми препоръча човек с опит ? 

 

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, antnonov.vet написа:

Здравейте колеги,

имате ли опит с връщане на софтуер в гр. Варна ? Някой може ли да ми препоръча човек с опит ? 

 

Поздрави !

Пробвай Гюнтер сервиз - гаражът на Самуил от белия списък. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...
На 8.06.2019 г. at 17:35, zloQQ написа:

Не е необходимо да има нещо на колата, за да се ъпдейтва. Та, на въпроса ти директно - недей! Уж към екологията е насочен, но... Ще ти зачестят регенерациите! Разхода се качва пренебрежително, но т’ва с регенерациите е таралеж в гащите. И съответно - бъдещи (по-скорошни) грижи с ДПФ-а. Има препатили - искат си стария софтуер. Хубавото е, че вече може да се върне.

 

На 28.10.2019 г. at 20:49, stanley написа:

Пробвай Гюнтер сервиз - гаражът на Самуил от белия списък. 

Здравейте. Бихте ли ми дали координати на човек, който би могъл да ми върне старият софтуер.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 22 часа, mozi_70 написа:

 

Здравейте. Бихте ли ми дали координати на човек, който би могъл да ми върне старият софтуер.

 

София е по-близо - Пепино Рейсинг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.