Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гърловина на резервоар на Йети дизел 2011г.


bobb2009

Recommended Posts

Здравейте колеги, отскоро карам горепосочената кола и с изненада видях една ужасна глупост на входа на гърловината за зареждане на нафтата :(

Има една пластмаса,която заема почти половината от сечението на отвора на гърловината и едвам влиза пистолетът на колонката. Карам коли от ВАГ групата от 10г. ( поне 10 различни модела) и такова чудо за пръв път виждам. Няма палче за обезвъздушаване, дори не можах да напълня догоре резервоара ( стрелката ми показа ми малко преди максимума). Някой може ли да каже така ли е при всички Йетита или аз нещо не съм видял и разбрал как се работи, благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки път, когато кажа на бензиностанцията да напълнят с дизел до горе, стрелката ми е на максимум и при това не пада от максимума следващите 60-70 км каране. Сам ми се е налагало да пълня няколко пъти в чужбина, където я няма практиката бензинджии да ти пълнят вместо теб, но не съм забелязал нещо необичайно. По-добре някой друг да изкаже мнение по темата, тъй като аз като цяло не съм пълнил сам резервоар на други коли освен на Йетито (предните съм ги карал само в БГ, където навсякъде има бензинджии :) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bobb2009, защо не  прекачиш една снимка, че е трудно само с литературни обяснения. Възможно е при клапата да има нещо счупено от някой който е напъвал с пистолета преди това и да не може да се отвори напълно. Виж в онлайн ръководство как се разглобява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз пък като заредя до горе докато пистолета сам спре и стрелката показва до горе. Бързичко обаче пада на първата чертичка под максимума. Знаете ли на какво се дължи това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Още чакаме снимки, за да видим гърловината.

Към @yeti-bulgaria, или крака ти е много тежък или не си заредил до горе. След първото изключване на пистолета може да влезе още гориво. В зависимост от автомобила това е поне още 1 литър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.