Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Забавено движение на педала на газта ?


marinpetroff

Recommended Posts

В началото си мислих, че е някакъв проблем, но се оказа, че заводско педала на газта реагира забавено. Наскоро карах Поло 6R и беше по същия начин. Особено се забелязва, когато "припомваш" газта на място. При вас също ли е така ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа газта е електронна и има датчик (който вървеше с целия педал), но ако има проблем с него би трябвало на диагностика да излезе нещо. При мен мисля че също има минимално забавяне. Поздрави! :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавено движение, или забавена реакция?

Ако е забавена реакция - така е и при Октавия 2. При изпреварване натискам педала още преди насрещната кола да се изравнила с колата пред мен. Докато моята се "стегне" и разгърне минават поне 2-3 секунди.

Много е готино да гледаш пътника: Крака на шофьора потъва в пода, целевата за изпреварване кола е 5 метра пред него, в насрещното има кола. Пасажера прави кафяво петно. Обаче докато двигателяи кутията се развъртят всичко е разминало... до следващото кафяво петно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха,  да точно тази забавена реакция имах предвид :D  Aз съм имал и комични ситуации :D Иначе педала си се движи напълно нормално и на диагностика нямам никакви грешки. Доколкото разбрах всичко това е заради покриване на изискванията за EURO4 и намаляване на вредните емисии.  Мисля, че намерих решение описано по руските форуми, но не ми е останало време да пробвам и да кажа дали наистина действа. На самия педал след като се свали има два винта, които след развиване могат да се преместят наляво или надясно. Колкото по надясно местиш, толкова скъсяваш "мъртвия" ход на педала. Ако прекалиш обаче, ще започне да вдига оборотите, така сякаш си натиснал газта постоянно. Така че е въпрос на играчка да си го нагласиш както ти харесва. Всички са писали, че резултата след тази процедура е феноменален и реакцията става моментална. Качвам и снимката, на която се вижда откъде се  регулира. Тези двата горе, вляво и вдясно.

b04d64as-960.jpgfef564as-960.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нищо ? Пускам и статията в оригинал, където всичко е описано стъпка по стъпка >> https://www.drive2.ru/l/7565037/ 
Написано е за VW Polo Sedan, но частите са идентични с Fabia 5J.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.