Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Fabia 2, 1.4 TDi, 2009, 80 к.с. въпроси


scous23

Recommended Posts

Здравейте, 

искам да попитам за въпросния двигател, до колко може да му се има доверие, колата ще се кара предимно градско (в София).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи от конкретния екземпляр,ако е поддържан е не на много километри няма да имаш проблеми 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи да му се има доверие? За какво?
Аз съм с 70 к.с версия и си е екстра за софийско каране. Имам му доверие :D :D 
Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Благодаря ви, от няколко дни съм собственик на такъв модел, за момента надхвърли очакванията ми.

Предстой обслужване и след това ще дам повече коментар.Дано темата е полезна за някой бъдещ купувач на подобен модел.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Честито и безаварийно.

Мога само да добавя, че колата си е добре не само за градско, но и за дълъг път. Ако спазваш ограниченията колата е и икономична, удобна и с достатъчно пространство за багаж /за комбито/ за семеен автомобил.

При скорости над 120км/ч разхода скача рязко, но при такива скорости и снимките са доста скъпички.

На моята съм добавил круизконтрол и в комбинацията с климатроник съм предоволен когато тръгна на дълъг път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Привет и от мен. От вчера и аз карам 1.4 тди, но по-малкия брат с 69к.с. На реалнк 300к км, бивша служебна на хилти. За софийско до работа и обратно по околовръстното е топ. Използвам темата на колегата за да не пиша нова, за което се извинявам. Как стои въпроса с добавките за дюзите и като цяло двигателя чуплив ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да се смени комплект привода на маслената помпа http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=24&t=483002&p=4761311#p4761311 за да няма изненади,като добавка ползвам bardahl bdc 20 мл/10 л 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото двигателче, 11-та година, ~190 к никакви добавки до сега. Хмм това за маслената помпа не го знаех. Не разбрах какви са симптомите, които можеш да чуеш/усетиш за евентуален проблем? Мерси за информацията @skodafen. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.