Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Задна лява врата на Супърб, без функции.


Embohem

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

имам следният казус цялото управление на задна лява врата спря да функционира. Не работи ЕК. стъклото, индикатора за отворена врата , както и вратата остава отключена при заключване с централното.

Накъкви съвети от какво може да е и как се демонтира китара на вратата? 

Според мен е в кабелният комплект на вратата.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oбикновено проблемите са протъркани кабели  в гофрираните маркучи, или клеясали пинове и  букси.
Провери първо ел. инсталацията на всички врати и тогава всичко друго.
Лично на мен в Шкода ми казаха - електронен модул врата и смяна на кабелен сноп - над 1000 лева.
А се оказа един изгнил ПИН в предна лява врата.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нищо електрическо не работи само по тази врата (както и индикацията че е отвпрена) вероятно причината е в кабелния сноп. Обаче по-скоро в частта си където се свързва с останалото окабеляване. Иначе би следвало да са прекъснати всички кабели от снопа.

Колега, предполагам, че под "демонтира китара на вратата" имаш предвид кората на вратата. Аз лично не съм свалял, така че не мога да дам съвет. Но гофретката с кабелния сноп се вижда и без да се разглабя.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз имах същия проблем , оказасе че са скъсани няколко кабела на шифьорската брата в гумения маншон . И аз ходих в сервиз на шкода и там ме посъветваха да сменя ел. блока . Свалих корите на шифьорската врата изключваш буксата от купето и я вадиш към вратата и тогавасе виждат кабелите.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Да помогна и аз с нещо по темата.

Супърбът ми започна да си показва "зъбите". Задна лява врата без функции - индикация на таблото за отворена врата, сваляне на стъклото и заключване. Нито от бутоните на шофьорска врата, нито от нейните, нито от централното. Също неприбиране на огледалата при задържане на заключването дистанционно.

Знам, че слабо място са сноповете кабели в маншона на вратите. Започнах от шофьорската, свалих маншона откъм колонката - там е буксата с пиновете и видях прекъснат тънък зелен кабел. Проблемът за мен се оказа, че не можах да видя другата част на скъсания кабел, който се оказа навътре в маншона, в близост до вратата. Кабелния сноп няма никакъв аванс, за да се издърпа или ако има той е във вратата и трябва да се свали кората. Там не пипам, за да не направя поразия. Не съм сигурен в себе си. Има хиляда копчалъци, букси, инсталации т.н.

Потърсих помощ в сервиз "Люси" Пв. за което съм им благодарен. Обадих се на Ицо, прие ме човека, лично той се зае с проблема и с някакви хирургични инструменти бръкна в маншона, намери кабела и го запои. Всичко заработи и се размина свалянето на кората. Не съм му висял на главата, за да видя точно какво прави, а и не обичам. Има и други кабели с напукана изолация, но жилата им са здрави. На тях им сложи по един термошлаух. Колкото изкарат. Ще видим и капака на багажника кога ще се "обади". @Voyslav Filipovмина по този път.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.