Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Автоматик или ръчна 1.9TDI


markata961

Recommended Posts

Зравейте приятели, притежавам октавия 1.9 тди ръчна скоростна кутия, колата е 2000г и мисля да ъпрейдна с по- новата октавия 2, 2005-2008г.

Бях много против автоматиците, но покарах автоматик и вече искам и аз. Въпросът ми е читави ли са тези автоматици на октавията или да си взема ръчка? 

Разхода на гориво, колко ще ми е в София, в задръстванията г/д? Сега мойта дава около 4,5 - 6л градско. Като цяло за пръв път се сблъсквам с автоматик и не съм компентен на тази тема.

Редактирано от markata961
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автоматика е голяма благословия. Аз не искам да се качвам повече на ръчка. За разхода градско едва ли ще паднеш под 8/100л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече 3месеца карам ОК2 2008 1.9  автомат.ГОЛЯМ КЕФ.за разхода 5-6литра нафта за месец повече сам прецени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, markata961 написа:

Благодаря ти за мнението EMIL H

Не го мисли даваи.Само дано е читава колицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моето мнение е че 2.0 е по-адекватен за това купе,то е минимум 1400кг и сложи още 400 пътници и багаж,климатик става тромава,а в поддържа и разход бих казал,че разликата пренебрежима ,но имаш шанс да намериш 2.0 BMM,който е абсолютно безпроблемен 

п.п за себе си съм решил че следващата кола ще поне 140-150 кс 

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт, 1.9 105 коня са недостатъчни за това купе с тези килограми и 4х4.

140-150 коня са вече друга работа и се шофира с лекота, при мен реших проблема с "чип" тунеК.

За автоматика не мога да дам мнение, аз съм привърженик на ръчката, поради простата причина, че карам само на дълго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои казва че 105 к са малко за автомата.Ако си някакав спортист  не коментираи ПЕРФЕКТНАТА OCTAVIA .АЗ карам 1.9 TDI BLS КОМБИ.Съотношение разход еластичност возия невероятно.Поддръжка ОК.

Редактирано от EMIL H
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомата е благодат голям моята 2.0 140 магаренца 2005г. от 4 години и 70000км при мен само консумативи сменям разхода за мен е нормален 6-6.5 като си имам тежък крак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.