Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гуми Диана (изхода на АМ Тракия, София)


Stucata

Recommended Posts

Впечатленията ми са натрупани от смяната на гумите на колата на баща ми. 

1. Винаги откриват криви джанти. Но за това не мога да ги упрекна на 100%, защото, както казах, бащата караше колата до миналата година. Вече не кара и я стопанисвам и карам чат-пат аз. Вече крива джанта няма как да има. Та, ще видим като дойде ред за смяна със зимните гуми, тъй като изминалата зима съм я карал само аз и в дупка не съм влизал. Но не това ме мотивира да пусна темата...

2. ...а това - гумите (почти винаги) се свалят с шут. Заснетият шут е лек и гумата (гледайте задна дясна) бързо се предаде. Другата гума отнесе 2-3-4 доста по-силни такива. И ако шутът е средство да я "откачиш" (дотук, да кажем - ОК, спекло е), то джантата, падайки, обикновено среща онзи "щит" около дисковете, огъва го, а джантата се дере отвътре вследствие на удара. Аз там гуми на Шкодата не сменям, ама повече и на бащата няма там да я карам. Не е нещо драматично (още повече в случая колата е стар Леон, макар и на 70к км.), а също зная, че на много хора не им пука, но нека има информация:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стуци, това да вечно кривите джанти в Диана е публична тайна. Просто не можеш да повярваш в колко форуми, включително и оплаквания на техния сайт, съм чел за този им "прийом" да вземат повече пари. И освен това не те пускат вътре да видиш "кривата" джанта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък за "кривата джанта" са ме викали вътре, без да повдигам въпроса. Завъртя я и вика: "Виждаш ли? Ето пак, видя ли". Аз сякаш нищо не виждах... Ама то и за това да "танцува" на машината си имало чалъм. Както и да е. Случайно се сетих, че ги бях заснел как ритат и реших да споделя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се нареждам с негативно мнение за този обект. Същото нещо и при мен стана - две криви джанти, като нито едната не беше крива изобщо, а не съм ги питал имам ли криви джанти... ;)За всичко цената беше към 80-90лв, мисля. Отказах да дам такава сума за 16-ки. 

 

Имало си чалъм за биене на машината, и аз го разбрах после. Влизах вътре да ми показват и на мен, бяха доста любезнички, а после ме изгониха много грозничко, защото отказах да ги изправят.

 

А отказах да ги правят, защото знаех, че джантите са окей, в резултат на което ми бяха сложили по-голям грамаж тежести, с цел дебаланс, за да вибрират...направо колата не се караше още същия ден... Идеята им е била, вероятно, да се върна да ги “изправят“, нали.  Хитро, някой човек ще се върже. Трябваше да “им го изправя“ аз тогава... Ама не ги огря.

В първия работен ден отидох при правилните хора и всичко лъсна много ясно... Нито съм имал крива джанта, нито нищо. Имам спомен, че тежестите бяха страшно много... А реално с по 20гр се балансираха перфектно.

 

Никога вече не съм стъпвал в никоя Диана за каквото и да било по отношение на сервизния им сектор. Не смятам да пробвам пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номера с кривите джанти е коронен на всяка втора гумаджийница. Когато ти показват "кривата" джанта, обикновено не затягат добре болта на машината.

Не знам защо ходите на такива конвейерни места въобще. Там и да не те лъжат, минимум ще те претупат. Някоя и друга надрана с пистолета джанта ще има, някоя липсваща капачка на болт, баланс на кило и други. Кеф ти Интерпан, Трансексперт, Автогуми бг. Отиваш и си спокоен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, sauber написа:

Не знам защо ходите на такива конвейерни места въобще. 

Шкодата там не стъпва! Само ВИП-а им съм ползвал при монтажа на 19" по-рано. Навремето бащата си бе харесал пункта като по-малко натоварен. И при всяка смяна се закнвам да закрам гумите от техния хотел директно в Интерпан и там да ги сменят, но все ме домързява... Тази година ще го направя най-вероятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ходил само веднъж, защото Интерпан не работеха по някакви празници... иначе никога не ходя по такива места. В Интерпан си ходя от 100 години. Никога не съм бил недоволен, ама никога!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък само там ходя, само че на Ботевградско. Вече две смени на две коли не са ме викали за крива джанта. Може би ги хващам като са много натоварени :) Но като цяло забележки нямам. И гуми си купувам оттам и реглаж правя. Да не излезе ся , че съм им рекламен агент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не им изглеждаш достатъчно платежоспособен :) Това е истината. Съвсем нормално - целият български бизнес така работи. ;)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.05.2019 г. at 7:28, shaft написа:

Явно не им изглеждаш достатъчно платежоспособен :) 

Ако ме видиш с Леоня на бащата, жив ще ме оплачеш ? Въпреки това си ме скубят. 

Както и да е, хубаво е, че има и доволни ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено винаги имам крива джанта/даже по две/ Като я взех колата от магазина отидох веднага да и купя зимни гуми и се шегувах, че и на чисто новата кола са ще и намерят крива джанта. Но последните две смени летни /зимни и обратно и на двете коли не са казали. Факт. А с чисто нова кола да не им изглеждам патежоспособен се съмнявам :)) Като единия път обаче имаше много хора, а втория беше 20 минути преди да затворят, та може и просто да ги е домързяло :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, Stucata написа:

Ако ме видиш с Леоня на бащата, жив ще ме оплачеш ? Въпреки това си ме скубят. 

Както и да е, хубаво е, че има и доволни ;)

 

 

'бе, ти сложи очилата и си готов! :D Знаеш ли какви са психолози :D Като таксиджиите - всичко знаят. 

 

 

преди 42 минути, Моджо написа:

...Като единия път обаче имаше много хора, а втория беше 20 минути преди да затворят, та може и просто да ги е домързяло :) 

 

Да, точно така :) Има си инструкции, сигурно... Аз бях сам с още един човек с Инфинити (спомням си ситуацията, защото му видях огромните джанти до машината) - нямаше нито опашка, нито хора - всички се бяха изнесли от София, покрай празници (не помня точно кога е било, явно Март месец, около 3-ти Март). Нещо такова.

 

Между другото, би ме изкефило да ми намерят крива джанта на джипа, където имам 15 сантиметра гума до джантата. :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Привет! Подобно е положението в Диана центъра в Русе. Пиша от опит.При закупени четири еднакви гуми, искаха да ми притикат една със стар ДОТ. Като поисках да ми я сменят с друга с ДОТ като на останалите три, който беше еднакъв за трите, започнаха едни разправии, бавене на работата, непочистени ръбове и т.н.

Тези в офисите колкото да се стараят да бъдат любезни,  работниците, с отношението си, тотално им разгонват клиентите.  

Аз не бих отишъл втори път там!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежката миналия уикенд си купила гуми от Диана. Имала 3 криви джанти.... Е, може наистина да е имала..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е в това че намират, проблема е в това че като ги изправят става по-зле. Да не говорим че изправянето е два пъти по-скъпо от на други места. При мен след тяхното изправяне  нещата се влошиха и сто пъти съжалих, че не продължих да карам със "криви" джанти...

Редактирано от silent
1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, silent написа:

Проблема не е в това че намират, проблема е в това че като ги изправят става по-зле. Да не говорим че изправянето е два пъти по-скъпо от на други места. При мен след тяхното изправяне  нещата се влошиха и сто пъти съжалих, че не продължих да карам със "криви" джанти...

 

Ами точно това е идеята. Ти нямаш криви джанти и те ти казват, че имаш. Съгласяваш се да ги изправят и после, или нищо не правят, или, ако гледаш, ти ги изкривяват. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да го разбера това...
Пълни нещастници. От злоба да ти изкривят джантите.
Типично анадолска работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

“Не знаеш как се печелят пари, значи...“ Връщаш се пак и пак и пак и пак и пак... Добре, че никой не го прави, надявам се, че никой не го прави, но едва ли  - в грешка ще да съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, komitoff написа:

Не мога да го разбера това...
Пълни нещастници. От злоба да ти изкривят джантите.
Типично анадолска работа.

 

То не е злоба. Просто един път като са казали, че има крива, а ти наблюдаваш на близо, нямат друг вариант. Обикновени кокошкари.

Една гумаджийница в южните квартали, да не казвам коя точно, работи при следната схема. Нощната смяна гумаджии прибира всичко за себе си. Тоест е буквално каквото си изкарат е за тях на 100%. Познай дали всяка кола, която влиза след 20:00 часа не е с поне две криви джанти. В пиковите периоди изкарват по 4-5К на калпак.

Единият беше леко ошамарен от мен, след като се опита да ми обясни, че на Аудито джанта на 50 км е крива, а след като го нахраних прилично, явно в притеснението си я удра. А повода за шамаренето беше, че вместо да се извини, реши да се прави на агресиван държейки лоста, с който натикват гумата на джантата. Не му се получи и така не видях "жалбата в полицията". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз, че току що откритата им база в Стара Загора не се отличава от другите. Номера с кривите джанти и там го прилагат. Да не говорим, че офертата по ценоразпис за 17ки беше с 200% по-скъпа oт други конкуренти в града и това като се вземе в предви отстъпкaта, която ти дават. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

В събота си купих зимни гуми от Диана - Люлин. Цената, която ми казаха за монтажа им е 12 лева на гума, но след предупрежденията на колеги за откриване на "криви" джанти се отказах и отидох в друг сервиз да ги монтират срещу 9 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.