Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова Шкода в клуба и малко въпроси


thedu4eto

Recommended Posts

Здравейте колеги по марка, 
от скоро и аз съм във вашия клуб но все не намирам време да кача някоя друга снимка и някой и друг въпрос.
Въпросите ми към вас са следните : 
1- някой друг имал ли е проблем да не мога да си променя позицията на подглавниците ( опорите за главата ) на предните седалки 
2- колата има вентилация на седалките ,но как точно се пуска, защото не можах да разбера в упътването и.
3 - имам паркинг асистент но когато го пусна ми дава активна помощ само при успоредно паркиране , но не и при перпендикулярно (напречно)
4 - как да разбера дали имам датчици за налягането на гумите , и ще се радвам ако някой обясни как се настройва.
5 - колата е с аудио Columbus, само чрез специален софтуер ли мога да и кача карти , защото изтеглих от нета карта - нищо, копирах от служебния ни бус VW картата му памет с картите в нея и пак от никъде не мога да я кача към устройството на колата. И в двата случая се опитвам чрез мемори карта да направя качването.

 

Колата е Шкода Супърб комби 2012 година, 2.0 дизел , 140 К.с. , DSG 6 Laurin &Kliment edition.


Сигурно ще имам и други въпроси защото в момента са ми излетели от главата . Благодаря за помощта Ви и много безаварийни километри пожелавам на Всички.

Качвам линк към снимки на колата защото не знам как да кача снимки тук в момента.

 

https://drive.google.com/drive/folders/19RmKWLil_Ky_3jFy-PjSriLSTNK1xVcb?usp=sharing

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "thedu4eto" - Привет. Честит "Superb" и Много Безаварийни Километри да изминете Заедно. Вентилацията на преднте седалки се пуска от тристепенен (Силно/Изключено/Слабо) бутон, който се намира в предния ляв ъгъл на Шофьорската седалка и е насочен почти към педалите и респективно в предният десен ъгъл на пасажерската седалка. Отваряйки коя и да е предна врата и поглеждайки към долната част на седалката не може да не видиш бутона. Едно натискане на бутона за паркиране е режим за успоредно а при две бързи натискания минава в режим за перпендикулярно. Отделно с ляв мигач показваш, че искаш да търсиш място за паркиране от ляво а когато е без мигач, търси от дясно. Ако имаш система за следене на разлика в налягането на гумите, трябва да имаш бутон за тази система до скоростният лост. При "Superb 2" системата е без датчици за налягане в гумите и никъде не изписва точна стойност на налягането на която и да е гума. Системата Работи като следи оборотите, които правят гумите, посредствон "ABS"-Датчиците и при разлика в оборотите се приема, че има разлика в налягането в някоя от гумите. Реално, когато Системата подаде сигнал за Проблем, няма как да се разбере от коя точно гума е проблема - тоест, трябва да се проверят и четирите гуми. За другите неща не съм сигурен и ще оставя други Колеги да дадът Акъл :)

 

П.П.

Заповядай на някоя "Skoda"-Среща да се запознаем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tuningmania на колега системата може да паркира само успоредно. 

 

@thedu4eto под бутона за изключване на ESPто от ляво на скоростният лост е бутона за калибриране на наляганията в гумите, колегата ти е обяснил как работо.

За да ъпдейтнеш картите ти трябва диск от СД картата няма да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tuningmania Благодаря за поканата, и ако имам време когато съм в България ще дойда, просто в момента съм малко далечко от там . Трябва само да се ориентирам кога ги правите, понеже скоро ще се прибера за малко . 

 

@Milen Dimitrov А ако ми е заключен софтуера , само с кабел с сервизен софтуер ли мога да отключа опцията за ъпдейт ? Имах някъде из телефона снимки на версията и какво се вижда като вляза в системното меню , но нямаше никъде опция за update .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че хората си ъпдейтва фърмлера на Колумбуса сами, но не знам как.

За картите, ти трябва оригинален диск, четох че можело да го направиш и през SD карта. Не съм я чел статията, така че не знам дали работи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Milen Dimitrov написа:

Знам, че хората си ъпдейтва фърмлера на Колумбуса сами, но не знам как.

За картите, ти трябва оригинален диск, четох че можело да го направиш и през SD карта. Не съм я чел статията, така че не знам дали работи. 

Потвърждавам, че може през SD карта. Моят Колумбус преди да го продам, така му се ъпдейтваше картата на навигацията за 2015 и 2016 година. За съжаление не го правих физически аз и  не мога да дам повече подробности какви точно бяха файловете в картата.

Причината за преминаване от диск на SD карта, бяха, че все по-новите карти не се събираха на диск - това бе отговора тогава, тъй като ми бе интересно.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно обновяването на софтуера и картите , намерих как да стане всичко , но тази седмица съм затрупан от работа и нямам време да го пробвам . Цялата процедура става комбинирано - с Диск и с Мемори карта.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.